1- Cafe del Mundo

cafedelmundo

Gezdikleri ülkeleri müşterileriyle paylaşmayı amaç edinmiş Cafe del Mundo; size birçok koleksiyon ile içinizdeki kaşif ruhu doyurucu görsellik sunan, Alsancak’ın en kişilikli mekanlarından biridir.
Yer bulmanın bir hayli zor olduğu mekanda yiyip içerken, çıkışta pul koleksiyonunuzu göstermek üzere sevdiceğinizi eve götürmeden önce mekandaki koleksiyonlara bir göz atmayı ihmal etmeyin.

2- 1988

1888

Yemekler yendi, içkiler içilmeye başlandı ve geceye yavaştan hazır olunduysa, istikamet 1888. Köşkün bahçesinde kaliteli müzik eşliğinde güzel içkiler içilirken gün boyu imanınızı gevreten (pun intended) patronunuzun şerefine de bir Jager shot makbule geçer. Hele bir de tepede dolunay, yanınızda beli kavranacak bir güzel/yakışıklı varsa, değilmesin keyiflere.

3- Kumrucu Şevki

kumru

Çeşme’nin vazgeçilmezi artık İzmir merkezde. Günün her saati yenilesi olan kumrunun, yükselen alkol seviyesiyle ile orantılı artan katmanlarının tadı bu yüzdendir ki en çok gece bitimlerinde tatmin edici nitelikte. İç gıdıklayan turşusu ve biberleriyle birlikte tüketilen kumrunun yanında ayran, yatağa girmeden önce ninni işlevinde.

4-La Cigale

lacigale

Bilumum kutlamaya, evlilik teklifine ve flörtlere ev sahipliği yapmış La Cigale, cennetin 7. katında yerini garantilemiş tek mekan. Hemen yanındaki Fransız Kültür’den etkilenmiş olsa gerek, pek romantik. Ambiyansının da aurasıyla ruhunuzu ele geçirdiği mekanda, gusto sahibi müşterilerin damak tadına uyacak pek çok seçenek mevcut. Deniz mahsüllüler bizim favorimiz.

5-Sevinç Pastanesi

sevinc

Hadi önünde buluştun durdun, bir kez olsun girip bir şey yiyip içmeyecek misin be sevgili bankacı abim, avukat ablam? Dershane zamanlarından beri sana ne emek harcadılar, sen içeride neleri kaçırdığının farkında mısın? Valla artık bugün de iş çıkışı oturup bir misafirleri olmazsan sana haklarını helal etmeyeceklerdir, bizden söylemesi.

6- Lozan Pastanesi

lozan

Fuarda bir yürüyüşün ardından oturup da kışın çayını, yazın dondurmasını tüketmeyen kendine Alsancaklıyım demesin. Hele bir de çikolatalı ıslak kekleri Kardelen vardır ki… İş çıkışı akşam yemeği ardı alkolsüz bir geceye devam etmek isteyenler ufaktan Lozan Meydanı’na doğru yola koyulmalı.

7- Sir Winston

sirwinston

Tabiri caizse Gül Sokakçı gençliğin de Mekke’si Sir Winston, normalin aksine İzmir’den İstanbul’a mal olmuş tek isim olmasıyla kalitesini yeterince belli ediyor. Yemeklerinin ve içeceklerinin, özellikle çaylarının tadı tadanların damağında kalıyor. Brasserie konseptiyle İstanbulluların da gönlünü çelmiş mekan, “Sir” unvanını fazlasıyla hak ediyor.

8- Kordonboyu Balık Pişiricisi

kordonboyu

Malum, Kordon günün her saati güzel… Ancak iş çıkışı gevşetilmiş kravatlarla bir başka güzel. Anason kokan sofralarda, üzeri tüten balıklar ve taptaze yeşillikli mezelerle daha da bir başka güzel. Muhabbet de koyu olacak, kol düğmeleri de açılacaksa; çilingir sofralı uzun rakı-balık gecelerinin bir numaralı adresi Kordonboyu Balık Pişiricisi.

Bir an önce çalışmaya başlayın
Ve evet! İzmir, çalışmak için harika bir kent. Bunlardan bahsetmişken, İzmir’deki iş ilanlarını da vermeden olmaz.