Arşivler

Kim demiş stajyerden yönetici olmaz diye!

Ya yeni mezunsun, ya da hâlâ okuyor ama bir yandan iş dünyasına giriş yapmak istiyorsun. Keyifli ve yaratıcı bir staj süreci geçirmek istiyorsan, üstelik gözün yönetici koltuğundaysa, doğru yazıyı okuyorsun! Kariyer.net, en yaratıcı Selvi’yi çeken beş stajyere, bir aylığına beş ayrı departmanın yönetici koltuğunu veriyor.

Evet yanlış duymadın. Staj yapmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Sadece fotokopi çektiğin, getir götür işleri yaptığın, bir türlü işin içine giremediğin faydasız, sözde stajlar sona erdi. Kariyer.net staj kavramına yepyeni bir soluk getiriyor. Senin için harika bir planımız var. Aşağıdaki bilgileri iyice oku ve sana eşsiz bir deneyim kazandıracak bu staj fırsatını kaçırma.

Yönetici stajyerlik nedir ki?

Staj, iş dünyasına ilk adım olmasının yanı sıra öğrencilik hayatının da bittiğini gösteren çok önemli bir dönemeç. Staj sana deneyim ve iş hayatına dair öngörü kazandırmakla kalmıyor, o şirkette tam zamanlı çalışan pozisyonuna ulaşmanı da sağlayabiliyor. Peki Kariyer.net’in yönetici stajyer projesi nedir?

boss 1

Projemizin hedefi öğrenci ya da yeni mezun herkesin farklı, faydalı, potansiyelini gerçekleştirebileceği bir staj dönemi geçirmesini, böylece buradan keyifle ve farklı deneyimlerle ayrılmasını sağlamak. Bu amaçla pazarlama biriminde bulunan beş farklı departmanın başına, bir aylık süre ile tam da senin gibi beş yönetici stajyer alacağız. Yöneticilerimiz seve seve stajyerlere koltuklarını bırakacak.

Bak bakalım nasılmış yönetici olmak?

Pazarlama, Ürün Yönetimi, UX Design, Pazarlama İletişimi ve Müşteri Deneyiminden oluşan bu departmanlardan istediğinin başına bir ay süreyle geçecek, toplantılara katılacak, fikirlerinle ekibe destek olup her şeyden önce gerçekten faydalı ve de söylemeden geçmeyelim, çok da havalı bir staj süreci geçirmiş olacaksın. Staj kazanımlarını süreç sonunda müdürüne sunacak, bu esnada ikna, analiz ve pratik çözüm üretme gibi becerileri de kazanmış olacaksın.

fft16_mf2348871

Yönetici stajyer olmak için neler gerekiyor?

Çok fazla şey değil. Aşağıdaki genel kriterleri karşılıyorsan başvuru yapmaya hazırsın.

– Üniversite 3. –  4. sınıf öğrencisi veya yeni mezun olmak

– MS Office programlarını kullanabilmek

– Tercihen İstanbul’da yaşamak

– Yetenekli, yaratıcı ve meraklı olmak

– Takım çalışmasına yatkın ve planlı olmak, zamanı etkin kullanabilmek

Haydi başvur!

Yönetici stajyer başvuru sürecini de son derece eğlenceli kurguladık.

İşte başvuru için sırasıyla yapman gerekenler:

1. Kariyer.net İş Ara mobil uygulamasını indir

2.Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum ilanını bul

3. Kendini en yaratıcı şekilde ifade edeceğin SelVİ’yi çekerek ilana başvur.

Not: SelVi, akıllı telefonunun ön kamerasıyla kendini çekebileceğin videolu özgeçmiş anlamına geliyor.

Başvuru için çekilen tüm SelVi’ler www.kariyer.net/staj-basvurusu sitesinde oylamaya sunulacak ve en beğenilen beş SelVi’nin sahipleri departman yöneticilerinin koltuklarını devralacak.

“Yaratıcıyım, o koltuğu kesin ben kaparım!” diyorsan, haydi Kariyer.net İş Ara uygulamasının başına!

 

basvurbuton

Ege Üniversitesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi Radyo, Sinema, TV bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına reklam yazarlığıyla başladı. Dört yıllık reklam dünyası deneyiminden sonra çeşitli web sitelerinde kıdemli editör olarak çalıştı. 2015 yılında Kariyer.net’e içerik yöneticisi olarak katıldı. İK Blog, Kariyer Rehberi ve Kariyer Dergi için içerik üretiyor.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.