Arşivler

“Meslek Lisesi Memleket Meselesi”

Meslek Lisesi Memleket Meselesi
Koç Holding / Vehbi Koç Vakfı – Meslek Lisesi Memleket Meselesi

Koç Holding ve Vehbi Koç Vakfı, “Mesleki–Teknik Eğitimi Özendirme Programı” çerçevesinde, olanakları kısıtlı başarılı ilköğretim mezunu gençlerin sanayi, bilişim ve hizmet sektörüne eleman yetiştiren Meslek Liseleri’ne girmelerinin desteklenmesi, staj olanağı sağlayarak, bilgi, beceri ve yeterliliklerinin artırılması ve ekonominin ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik elemanların yetiştirilmesi amacıyla “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” diyerek  2007 yılında yola çıkmış. Daha ilk yılında Meslek Lisesi başvurularının yüzde %30 arttığı gözlemlenmiş. Bu projeye 21 topluluk şirket çalışanları gönül vermiş, bursiyerlere gönüllü koçluk yapmak üzere projeye dahil olmuşlar.

Vehbi Koç Vakfı Kariyer.net ailesini de bu kapsamda Meslek Lisesi Koçları Buluşması programına davet ederek “CV ve Mülakat Teknikleri” konusunda birikimlerimizi anlatmamızı istedi. Paylaşılanlar Koçlar tarafından Meslek Lisesi kursiyerlerine aktarılacaktı.

Salonda genç profesyonellerden, yılların deneyimini saçların da hissedebildiğim Koç topluluğu profesyonelleri vardı. Yaklaşık 150 kişi hafta sonlarını ayırarak “Memleket Meselesi” için bir araya gelmişti.

Bu bana “Hangi meslekte olursanız olun adam yetiştirin. Bilgilerinizi kendinize saklamayın. Ülkemizin iyi elemana, iyi yöneticilere büyük ihtiyacı vardır.”( Vehbi KOÇ, Ocak 1992 Capital Dergisi)” konuşmasını hatırlattı.

Kariyer.net ailesi olarak, birikimlerimizi bize ayrılan sürede olabildiğince  paylaştık.

Kariyer.net ailesini temsilen katkı sağlamış olmaktan mutluluk duyduğumu belirtir, Koç topluluğunu “MLMM” projesinden dolayı içten duygularımla tebrik ederim.

[slideshow gallery_id=”2″]

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.