Kariyer yolculuğuna Pfizer’de başlamak isteyenler için Pfizer, “Pfizer’de Gelecek-Var”ı yenileyerek yepyeni bir konsept ve tasarımla www.gelecek-var.com adresinde kullanıma açtı. ‘Pfizer’de Gelecek-Var!’ ile #bendegelecekvar diyenler, yenilenen e-kariyer sitesine davetli!

 

Önde gelen işveren olma vizyonunu desteklemek ve en iyi yetenekleri çekmek amacıyla daha fazla gence ulaşmak isteyen Pfizer, Gelecek-Var” sitesinde geleceğini ilaç sektöründe şekillendirmek isteyen gençlere ihtiyaçları olan bilgi ve uygulamaları sunmayı hedefliyor. Geleceğin Pfizer liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Yönetici Adayı (MT), yarı zamanlı (Pfifty Pfifty) programlarının yanı sıra Pfizer bünyesindeki medikal, üretim ve satış pozisyonlarına site  üzerinden tek bir sayfadan başvurmak artık mümkün. “Pfizer’de Gelecek-Var” sitesine kaydolmak ve tüm uygulamalardan yararlanmak herkes için ücretsiz. Projeyle ilgili sorularımızı Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal yanıtladı.

 

Özellikle kimlerin sitenizi ziyaret etmesini öneriyorsunuz?

Kariyer yolculuğuna yükselişte olan bir sektör olan ilaç sektöründe başlamak isteyen herkese sitemizi ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü sitemizi adaylara yalnızca Pfizer’i tanıtmak üzere değil, ilaç sektörü hakkında pek çok bilgi sunmak üzere tasarladık. Geleceğini ilaç sektöründe şekillendirmek isteyen gençlere ihtiyaçları olan tüm bilgi ve uygulamaları burada sunuyoruz. Ziyaretçilerin Pfizer’in Ortaköy’deki merkez ofisinin simülasyonuyla karşılandığı platformda, siteye giriş yaptıktan sonra gençler, Pfizer Türkiye Genel Müdürü Stanley Mendonça’nın hoş geldiniz konuşmasıyla karşılanıyor. Pfizerliler’den Pfizer kültürünü, çalışma ortamını ilk ağızdan dinleyebiliyorlar. Medikal, Hukuk, Kurumsal İlişkiler, Finans ve Pazarlama gibi departmanları seçerek proje yöneticileri, direktörler ve birçok yöneticinin tavsiye ve önerilerini alıyor, yöneticilere soru yöneltebiliyorlar. Pfizer üst düzey yöneticilerinin sunumlarını izleyip, farklı pozisyonlarda çalışan Pfizerliler’den işlerinin detaylarını öğrenebiliyorlar. Oditoryumda sektörlerinin lider isimlerinden farklı konularda sanal eğitimler almaları da mümkün. Özellikle üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar için Pfizer’de çalışmanın yolu ‘Pfizer’de Gelecek Var’dan geçiyor diyebiliriz. Bu nedenle özellikle bu aşamadaki gençleri sitemize bekliyoruz.

 

Captain Pharma programıyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Kimler bu oyuna mutlaka katılmalı?

İş dünyasını merak eden, pazarlama, satış, üretim süreçleri nasıl yönetilir bir an önce öğrenmek isteyen öğrenciler için harika bir fırsat sunan Captain Pharma’ya tüm üniversitelerden gençleri bekliyoruz. www.gelecek-var.com adresindeki sanal iş oyunu Captain Pharma’dagençler ilaç dünyasının dinamiklerini birebir yansıtacak şekilde özel olarak geliştirilen sanal bir dünyada rakiplere karşı yarışıyor ve gerçek bir deneyim yaşıyorlar. Üniversiteliler, kendi takımlarını kurarak pazar, rekabet ve ekonomik veriler gibi tüm dış dinamikleri göz önünde bulundurarak birer üretim, pazarlama, satış ve finans yöneticisi gibi stratejik aksiyonlar alıyorlar. Rakip hareketleri pazar paylarını, satışlarını ve hamlelerini etkiliyor. İki aşamalı olarak kurgulanan yarışmada kendi pazarında birinci olan takımlar Pfizer Türkiye Genel Merkezi’nde düzenlenecek olan Captain Pharma final turunda yarışmaya hak kazanacak. Burada Pfizer yöneticileriyle bir araya gelen finalistler sürpriz hediyeler de kazanacaklar. Final turunun kazanan takım üyeleri Pfizer Türkiye’de Pfifty Pfifty olarak isimlendirilen part-time çalışma hakkı ve kariyerlerini değiştirecek fırsatlar elde edecek.

 

Kaç kişilik veya ekiplik bir katılım olacağını öngörüyorsunuz?

‘Pfizer’de Gelecek Var’ geçtiğimiz yıl farklı üniversite ve kurumlardan 15 bin genci bir araya getirdi. Bu yıl katılımın daha da artacağını tahmin ediyoruz.

 

Pfizer’da bu yıl ne gibi staj, part-time kariyer fırsatları olacak?

Bir yandan çalışırken bir yandan da kariyerine yatırım yapmak ve Türkiye’nin en parlak sektörlerinden biri olan ilaç sektörünü yakından tanımak isteyen ve haftada 2,5 gün çalışmalarına olanak tanıyan bir ders programına sahip üniversite öğrencileri için Pfizer, farklı departmanlarda yarı zamanlı çalışma imkanı sunuyor. Böylece, geleceğin Pfizer yönetici ve liderlerini yetiştirmek üzere en yetenekli gençleri Pfizer bünyesine çekmeyi ve burada diledikleri departmanda iş ortamını tanımalarını istiyoruz. Üniversite öğrencilerinin geleceklerini şekillendirme sürecinde önemli bir deneyim kazanacakları bu part-time pozisyonlar “Pfifty Pfifty” ismiyle Pfizer içerisinde yeni bir marka altında toplandı.

 

Geleceğin Pfizer liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen Yönetici Adayı (MT), yarı zamanlı (Pfifty Pfifty) programlarının yanı sıra Pfizer bünyesindeki medikal, üretim ve satış pozisyonlarına artık www.gelecek-var.com üzerinden tek bir sayfadan başvurulabiliyor.