Arşivler

Satış alanında çalışmak isteyen 10 yeni mezun aranıyor

IT290x1501Imperial Tobacco bu yıl dördüncüsünü düzenlediği “Sales Management Trainee” programı kapsamında 10 yeni mezunu daha işe almayı amaçlıyor. Seçilen adaylar arasından 2 kişinin globalde yürütülen Business Management Graduate programına dahil edileceği çalışmanın başvuruları Ağustos ayının sonuna kadar devam ediyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Imperial Tobacco İnsan Kaynakları Müdürü Vicdan Merter, “Business Management Graduate programı, şirketimizin faaliyet gösterdiği 160 ülke içinde 25’inde uygulanıyor. ABD, Rusya ve İtalya ile birlikte grubumuzun ana pazarları arasında yer alan  ülkemizde de, bu yıl programı ikinci kez uygulayacağız. Ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı departmanlar için uygulanan bu program Imperial Tobacco Türkiye’de Satış Departmanına alım yapılarak uygulanacak” diyor.  Merter programın ayrıntılarını şöyle aktarıyor:

Seçilenler sıcak satışa çıkıyor

Başvuruların ardından online test uygulamaları, değerlendirme merkezi ve panel mülakatları yapılmaktadır. Süreçleri olumlu tamamlayan 10 adayı (2si globale olmak üzere) Imperial Tobacco bünyesine katıyoruz. Yaklaşık 6 ay sürecek bir saha eğitimi sürecine dahil oluyorlar. Bu süreçte, kendi kullandıkları ticari araçlarla perakende noktalara sıcak satışa çıkıyorlar. Bu sayede SMT programına katılan arkadaşlar alacakları eğitimler ve öğrendiklerini uygulayabilecekleri saha ortamında kendilerini geliştirebilecekleri birçok fırsat yakalayacaklar.vicdanmerter200x150

Yeni mezunlar seçilecek

Program kapsamında üniversitelerin son sınıf öğrencilerini veya deneyimi 2 yıldan daha az olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak. Gereksinimler rolden role farklılık gösterse de tüm mezunlardan beklediğimiz bazı özellikler var. Öncelikle programa seçilecek tüm adayların en geç 31 Ağustos 2014 tarihi itibariyle mezun olmuş, akademik açıdan başarılı, akıcı İngilizce ve uluslararası düşünce yapısına sahip kişiler olması gerekiyor. Programın sonunda aradığımız yıldız farklı lokasyonlarda çalışmaya da hazır olmasını bekliyoruz.  Imperial Tobacco Türkiye Satış ve Ticari Pazarlama Departmanımıza katılacak Satış Yönetici Adaylarının 1 Ekim tarihinde  şirket oryantasyonu ile başlamasını planlıyoruz.

Kapsamlı eğitimler verilecek

Satış Yönetici Adayı Programı organizasyonumuzda geleceğin lideri olma fırsatı veren planlı bir kariyer yolu sunuyor. Yeni mezun adaylarımız için çeşitli eğitim programları uyguluyoruz. Bu eğitimler arasında, iletişim ve satış dinamikleri, müzakere teknikleri, grup koçluğu gibi eğitimlerin yanı sıra, adayların sahada ihtiyaç duyacakları güvenli sürüş teknikleri ve ticari araç kullanmak için zorunlu olan SRC4 eğitimlerini de veriyoruz. Programa kabul ettiğimiz adaylar bir yandan eğitim alırken diğer yandan sahada görevlerini sürdürecekler. Bu adaylar arasından seçilecek olan iki aday mevcut sorumluluklarına ek olarak globalde eğitimlere ve proje gruplarına katılacak.

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünde okurken genç bir muhabir olarak başladığı yazı ve haber merakı hiç eksilmedi. Muhabirlik, editörlük ve kurumların web sitelerinin yönetiminin ardından Temmuz 2011’de Kariyer.net’e İçerik Yöneticisi olarak katıldı. Haber Türk Kariyer, Kariyer Dergi ve Kariyer Rehberi için içerikler üretti.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.