teknolojikampi290x150Microsoft Student Partners (MSP) Programı’nın yeni dönemine başvurular başladı. Üç günlük eğitim kampıyla başlayacak olan program sayesinde öğrenciler, teknolojik bilgi ve becerilerini geliştirmenin yanında Microsoft’ta çalışma imkanı da bulacak.

Üniversitelerin herhangi bir bölümü ve sınıfında okuyan, teknoloji meraklısı, öğrenme ve öğrettiklerini paylaşma tutkusu olan üniversite öğrencilerinin davet edildiği Microsoft Student Partners (MSP) Programı’na başvurular alınmaya başlandı!

Öğrenciler takım ruhunu kavrıyor

21-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen eğitim kampıyla ilk adımı atılacak olan programa kabul edilen öğrenciler, aldıkları eğitimler kapsamında Microsoft’un akademik alanlarda yürüttüğü projelerde de görev alabilecek. Program kapsamında öğrenciler, dönem içinde takımlar halinde gerçekleştirecekleri projelerde takım ruhunu kavramak ve sorumluluk almak konularında kendilerini geliştirirken, Microsoft teknolojilerini yakından tanıma olanağına sahip oluyor.

“Kariyeriniz için çok önemli”

Microsoft Student Partners programının öğrencilerin kariyerleri açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Microsoft teknolojilerini yakından tanıyan öğrencilerin aynı zamanda sosyal becerilerini de geliştirebildiğini belirtiyor. MSP Programı’nda kendini kanıtlayan birçok öğrencinin olduğunu söyleyen Yantaç, “Microsoft’ta çalışma fırsatı da yakalayan öğrencilerimiz var. Bizim çok değer verdiğimiz ve öğrenciler arasında da çok popüler olan bir program bu. Genç ve dinamik öğrencileri aramızda görmekten ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz” diyor. Microsoft Student Partners Programı’nın 2014-2015 Sonbahar Dönemi başvuruları 15 Eylül tarihine kadar devam edecek.