TOBB ETÜ, 2018 yılında hayata geçirdiği İş Dünyası Burs Programı ile başarılı öğrencilerin lisans eğitimlerine destek vererek, eğitimde fırsat eşitliğine ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamayı amaçlıyor. İlgili yıl YKS sınavına giren ve programa başvuran öğrenciler, sundukları belgeler kapsamında değerlendiriliyor ve burs almaya hak kazanıyorlar. İşte TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı hakkında bilmen gereken tüm detaylar!

İş Dünyası Destek Bursu ve İş Dünyası Başarı Bursu nedir?

İş Dünyası Destek Bursu,  tam burs imkanı sağlayarak eğitim, yaşam katkı payı, Ankara dışında ikamet eden öğrencilerin konukevi ücretlerini karşılıyor. İş Dünyası Başarı Bursu ise eğitim ücretinde indirim sağlıyor. TOBB ETÜ internet sitesinde yer alan sıralamalara uygun olarak TOBB ETÜ’ye ücretli yerleşen öğrencilere %25 burs imkanı sağlanırken, %50 burslu yerleşen öğrencilerin bursları %75 bursa tamamlanıyor. Burslar 5 akademik yıl artı 1 dönem süresince devam ediyor. Tıp Fakültesinde okuyan öğrenciler ise 8 yıl boyunca burs alabiliyor.

Kaç öğrenciye burs veriliyor?

Burs alan öğrenci sayısı kaynaklara bağlı olarak her yıl değişiklik gösteriyor. Destek bursu ve başarı bursu başvuruları ayrı olarak değerlendiriliyor. İki burs türüne de başvuru yapılabiliyor.

Başvurular nasıl yapılır?

  • Başvurular, TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı resmi internet sitesi üzerinden alınacak.
  • İstenen tüm bilgi ve belgeler ile birlikte kendini tanıtan bir video yüklemelisin.
  • Yüklenen bilgi ve belgeler kontrol edileceğinden hatalı ya da yanlış belgeler moderatör tarafından reddedilebilir. Böyle bir durumda son başvuru tarihine kadar doğru belgeleri yeniden yükleyebilirsin.
  • Belgeler doğrulandıktan sonra başvurun tamamlanır ve birinci değerlendirme aşamasını geçmiş olursun.
  • Başvurunun değerlendirilmesi için ÖSYM puanıyla tercih yapabilen tüm adaylar arasında, ilgili puan türünde sıralamanla ilk %10’luk dilimde olman gerekir.
  • Son olarak YKS sonuçları açıklandıktan sonra 24 saat içerisinde sonuç belgeni sisteme yüklemelisin. YKS belgeni yüklemediğin takdirde değerlendirmeye alınamazsın.

Başvuru tarihleri ne zaman?

2022-2023 eğitim yılı için başvurular 2 Mart 2022 ve 29 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Sen de başvuru sürecindeki gelişmelerden haberdar olmak için TOBB ETÜ İş Dünyası Burs Programı internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsin

Başvuru yapmak için hemen tıkla!