Vodafone Türkiye, Discover Genç Yetenek Programı ile yeni mezunlara kariyer imkanı sunmaya devam ediyor. Potansiyeli yüksek olan genç yetenekleri telekomünikasyon sektörüne kazandırmayı hedeflediği program yurt dışında kariyer hedefi olan gençler için de imkan sağlıyor.Vodafone

Geleceğin liderlerini keşfetmek amacıyla 2008 yılından bu yana sürdürülen Discover Genç Yetenek Programı’nın 2016 yılı başvuruları başladı. 15 Mart 2016 tarihine kadar Kariyer.net üzerinden yapılacak başvurular sonucunda en az 40 kişinin seçilmesinin planlandığı Discover Genç Yetenek Programı, gençlere 4 hafta boyunca sektörü tanıyacakları çalışmalara katılma ve müşteri odaklı oryantasyon programlarına dahil olma imkanı sağlayacak. Program sonunda tam zamanlı olarak Vodafone Türkiye bünyesine katılacak olan genç yetenekler, yurt dışında kariyer fırsatının da kapılarını aralamış olacak.

Her yıl yaklaşık 7 bin genç başvuruyor

Discover Genç Yetenek Programı’na her yıl yaklaşık 7 bin kişi Kariyer.net üzerinden başvuru yapıyor. Beş farklı aşamadan oluşan bir değerlendirme sürecine dahil olan katılımcıların programa yönelik yerleştirme süreci ise Nisan ayında tamamlanıyor. Vodafone’un online sınavlarını, değerlendirme merkezi süreçlerini ve mülakatlarını başarıyla tamamlayan adaylar Vodafone ailesinin bir parçası oluyor.

Farklı bölüm ve ekipleri tanıma imkanı

4 haftalık oryantasyon sürecinden sonra Discover’lar, Vodafone mağazalarından çağrı merkezine ve şebeke sahalarına kadar uzanan farklı noktalarda deneyim kazanarak organizasyonu tanıma imkânı bulacaklar. Vodafone yöneticilerinden mentorluk desteği ve kişiye özel kariyer danışmanlığı hizmetinden de yararlanacak olan Discover’lar, Ağustos 2016 itibariyle çalışacakları pozisyonlarda görevlerine başlayacak. İlk çalışma yıllarında iki farklı departmanda yer alarak Vodafone’un farklı bölüm ve ekiplerini tanıma fırsatı bulacak olan Discover’lar, bir yandan da iş süreçlerini deneyimleme ve kendilerini geliştirme imkanı elde edecek. Red Academy tarafından özel olarak tasarlanan “Discover Gelişim Programı”na dahil olacak genç yetenekler eğitim, grup çalışması ve seminerlere katılarak, bireysel yetkinliklerini geliştirecek pek çok farklı konuda teorik ve pratik eğitim alacak.

Yurt dışında çalışma fırsatı

Yeni mezun yeteneklere, çalışmalarını takip eden iki yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda seçilirlerse, sadece Discover’ların katılma hakkı olan Vodafone’un farklı bir ülkesinde 2 yıl çalışma imkanı tanıyan Columbus Programı ile uluslararası ve proje bazlı iş deneyimi edinme fırsatı da sunuluyor. Ayrıca yeni mezunlar, dünya üzerinde tüm Vodafone ülkelerindeki Discover’ları sosyal bir ağ üzerinde bir araya getiren “Vodafone Circle” ile 24 ülkede çalışan bin 722 Discover ile anlık olarak iletişime geçme, deneyim paylaşma, destek alma ve sosyalleşme olanağı elde ediyor.