LC Waikiki’nin yurt dışı mağazalarında çalışan sayısının 721 olduğunu söyleyen Tema Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Esra Altun, 2012 yılı sonuna kadar açılacak mağazalarında çalışan sayılarının bin 400’e ulaşmasını planladıklarını belirtti.

Tema Mağazacılık İnsan Kaynakları Koordinatörü Edward David Southall ve Uluslararası İnsan Kaynakları Direktörü Esra Altun İnteraktif Eğitim Semineri’nde öğrencilere uluslararası kariyer fırsatları hakkında bilgi verdi. Altun, seminerde çalışma hayatına LC Waikiki’de başlayan ve şu anda markanın yurt dışı operasyonlarında önemli görevler alan  çalışanlarından örnekler verdi.

Gençlere yurt içinde ve yurt dışında birçok alanda kariyer fırsatı sağladıklarını söyleyen Altun, gençlere yurt dışında birçok alanda kariyer fırsatı sağladıklarını kaydetti. Uluslararası organizasyonlarında mağaza operasyonlarının yanı sıra üretim ve tedarik izleme bölümlerinde de görevlendirilen genç çalışanlar olduğunu aktaran Altun, geçen yıl 170 yeni mezunu işe aldıklarını ve bugün dünyanın 16 ülkesinde LC Waikiki’de çalışan gençlerin olduğunu söyledi.

Türkiye’den giden çalışanlar çok önemli
Kurum kültürü ve politikalarının ülke operasyonuna aktarılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Altun, bu nedenle Türkiye’den giden çalışanların kilit rol üstlendiklerine dikkat çekti. Altun, kurum kültürüne ve uygulamalarına hakim olan, ölçülebilir performans kriterleri ile başarıları kanıtlanmış mağaza müdürlerinin Perakende Operasyonları Yöneticisi olarak yurt dışına atandıklarını anlattı. Bu kişilerin önceliklerinin kurum kültürünü bulundukları ülkede yerelleştirmek olduğunu vurgulayan Altun, “Bu nedenle yurtdışında görevlendirilen gençlerde mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra yeniliklere ve deneyimlere açıklık, farklı kültürlere uyum sağlama esnekliği gibi yetkinlikler de çok önemli” dedi.

 “Yeni mezunlara fırsat yaratıyoruz”
LC Waikiki’nin yurt dışı mağazalarında çalışan sayısının 721 olduğunu belirten Altun, 2012 yılı sonuna kadar açılacak mağazalarında yeni işe alımlarla birlikte sadece mağazalarında çalışan sayılarının bin 400’e ulaşacağını söyledi. Altun, yeni mezun olan öğrencilerin LC Waikiki bünyesinde çalışma imkanı bularak, profesyonel yetkinlikler kazanabileceklerini ve zaman içerisinde yurt içi ve yurt dışı kariyer LC fırsatlarından yararlanabileceklerini anlattı.