• Maaşlar

  • Nasıl Olunur?

  • Nedir?

  • Mülakatlar

  • İş İlanları

Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı

13 kişinin paylaştığı maaş verilerine göre hesaplanmıştır.

Maaş Bilgisi Gir

24.200₺

EN DÜŞÜK

(Aylık)

30.200₺

Ortalama Maaş

(Aylık)

37.500₺

EN YÜKSEK

(Aylık)

Tüm Maaş Bilgilerini Gör

Maaş bilgini girerek verilere katkı sağla!

Sahip Oldukları Yetenekler

• Güçlü İletişim Becerileri

Adobe After Effects

Adobe Illustrator

Adobe Photoshop

Akademik

Analitik

Araştırma

Araştırmacı

Bilim

Çalışkan

Esnek Çalışma

Fiber

Fiber Optik

Finansal Analiz

Finansman

Genel Muhasebe

Google Adwords Kampanya Yönetimi

Güçlü İletişim

Halkla İlişkiler

Hedef Odaklı

Tüm İstatistikleri Gör

Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı Ne Demek?

Özel kuruluşlarda veya kamu kurumlarında, temsil ettiği yerin faaliyetlerini basın ve sosyal medya aracılığıyla duyuran kişiler basın ve halkla ilişkiler uzmanı olarak tanımlanır. Bu pozisyonda görev alanlar, kurumun yaptığı işlere yönelik dışarıdan ilgi uyandırmayı ve çevrede olumlu etki bırakmayı başarır. Basın ve halkla ilişkiler uzmanı mesleğinin özellikleri arasında şirketlerin dış dünyayla olan iletişimini düzenlemek ve yönlendirmek de yer alır. Bu çalışanlar, firmaları temsil ederek faaliyetlerini, haberleri ve mesajları basın, medya, sosyal medya ve halkla paylaşarak olumlu bir imaj oluşturmayı amaçlarlar. Görev ve sorumlulukları arasında medya ilişkileri ve sosyal medya yönetimi, basın ilişkileri geliştirme, kriz kontrolü, kurumsal iletişim, etkinlik düzenleme, içerik üretimi ve trend takibi bulunur. Bu uzmanlar, iletişim becerileri, stratejik düşünme ve kriz yönetimi yetenekleri ile şirketlerin başarısına ve itibarına önemli katkılarda bulunurlar. Basın ilişkileri geliştirme, medya kuruluşları, gazeteciler ve köşe yazarları gibi paydaşlarla ilişkileri sürdürmek ve olumlu medya kapsamını artırmak anlamına gelir. Bu ilişkiler, firmanın hikayelerinin ve başarılarının daha fazla ilgi görmesini sağlar. Kriz yönetimi, kriz anlarında hızlı ve etkili tepkiler vermek için stratejiler geliştirmeyi içerir ve halkın güvenini yeniden kazanmayı amaçlar. Sen de basın ve halkla ilişkiler uzmanı iş ilanlarına başvuru yaparak bu mesleği icra edebilirsin.

Tüm Bilgileri Gör

Mülakatlar

Henüz mülakat bilgisi mevcut değil

Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı mülakatlarını tamamlamak için çalışıyoruz. Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı pozisyonunda mülakat deneyimin varsa mülakat bilgini girebilirsin.

Mülakat Bilgisi Gir

Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı İş İlanları

Aktif iş ilanı bulunmuyor

Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı pozisyonunda iş ilanı yayınladığında bu alanda görüntüleyeceksin. Benzer pozisyonlardaki ilanları incelemek ister misin?

İlanları İncele