Eleman

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • Personel Maliyet
 • Ticaret
 • • Deadline And Target Driven
 • Bilgisayar
 • Salary Review
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. Anadolu Üniversitesi
  2. Selçuk Üniversitesi
  3. Kocaeli Üniversitesi
  4. Süleyman Demirel Üniversitesi
  5. İstanbul Üniversitesi (İÜ)
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  İşletme %3.5
  Muhasebe (MYO) %1.8
  Muhasebe %1.1
  İktisat %1
  Kamu Yönetimi %0.8
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Hizmet %13.8
  Tekstil %10.6
  Gıda %9.3
  Ticaret %4.4
  Elektrik & Elektronik %4.3
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

Eleman Ne Demek?

Eleman nedir sorusunun kısa bir cevabı vardır. Bir iş yerinde, bir kuruluşta veya bir yerde çalışan insanların her birine eleman denir. Kelimenin farklı şekilde yapılmış tanımları da vardır. Bir bütünün içinde yer alan basit ögelere, bileşik bir şeyi meydana getiren basit şeylerin her birine veya bir bütünün parçalarına eleman adı verilir. Türkçeye, Fransızca olan élément kelimesinden çok fazla değişikliğe uğramadan geçmiştir. Bu kısa tanımlar eleman kimdir veya eleman kime denir gibi soruların da cevabını içerir. Bu kelime iş dünyasında sıklıkla kullanılır. İş yerlerinde çalışan herkes o iş yerinin elemanıdır. Bazı meslek isimlerinde ikinci kelime olarak kullanımı hayli yaygındır. Kelimenin; depo, öğretim, ön büro, teknik, vasıfsız, kalifiye, teknik servis, temizlik, servis, yardımcı, üretim, hasta bakım, kargo, bakım, market, tanzim teşhir, satış, muhasebe gibi bir çok kelimenin yanına getirilerek meslek ismi olarak kullanıldığı görülür. İş unvanı içinde eleman kelimesinin geçmesi durumunda çalışanlar kendilerini tanımlamak için bu kelimeyi kullanırlar. Bu unvanlar, bir mesleği ifade eder. Ancak genel tanımlama yapıldığı zaman kişiler kendileri için daha çok personel veya çalışan demeyi tercih eder. Aslında her üç kelime de eş anlamlıdır. İş yerleri bir bütündür ve her parçası önemlidir. Herkesin görevi, sorumluluğu ve işe katkısı vardır. 

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir