Hidrolik Mühendisi

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Hidrolik Mühendisi Ne Demek?

Hidrolik mühendisi, inşaat mühendisliği altında su ve ilgili yapılarla ilgilenen mühendislik dalının çalışanıdır. Hidrolik mühendisi; su ulaştırma şebekeleri, kıyı ve liman yapıları, atık yer altı sularının toplanma merkezleri gibi su ile bağlantılı yapıların modellemesinden ve tasarımların işleyişinden sorumlu kişidir. Akışkanın durgun veya hareketli oluşu, ölçümü, yönetilmesi, toplanması; kısacası suyun içinde bulunabileceği her türlü fiziksel hal, hidrolik ana bilim dalının araştırma ve çalışma alanına girer. Hidrolik mühendisi ise inşaat mühendisliğinin alt dallarından bir tanesi olup aynı zamanda akışkanın hem basınç hem de atmosferdeki hava akımları ile ilişkisini inceleyen kişidir. Bunun yanı sıra hidrolik mühendisi inşaat mühendisliğinin diğer alt dallarıyla da sürekli etkileşim halindedir çünkü inşa edilen yapıların su ile etkileşimi de kontrol altında tutulması gereken konulardan bir tanesidir.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Mülakat bilgisi gir

Hidrolik Mühendisi mesleği için 1 adet mülakat bilgisi girilmiştir.

Hidrolik Mühendisi
01 November 2019
MÜLAKAT SÜRECİ Pozitif

Tüm Mülakatları Gör