• Maaşlar

  • Nasıl Olunur?

  • Nedir?

  • Mülakatlar

  • İş ilanları

Klişe Elemanı

Maaşlar

Henüz maaş bilgisi mevcut değil

Klişe Elemanı maaş bilgisini tamamlamak için çalışıyoruz. Klişe Elemanı pozisyonunda çalışıyorsan maaş bilgini girebilirsin.

Maaş Bilgisi Gir

Nasıl Olunur?

Henüz bu bilgi mevcut değil

Klişe Elemanı bilgisini en kısa sürede ekleyeceğiz. Diğer pozisyonların bilgisini incelemek ister misin?

Pozisyonları İncele

Klişe Elemanı Ne Demek?

Basım yayın sektöründe çalışan klişe elemanları, asit banyosunda aşındırılan plakalar üzerinde bulunan hataları ortadan kaldırırlar. Klişe elemanı nedir sorusu sorulduğu zaman baskı yolu ile çoğaltılması gereken kitap, broşür, afiş ve gazete gibi basılı eserler üzerinde çalışan profesyonel kişiler yanıtı verilebilir. Yazar ya da düzenleyeni tarafından hazırlanan eserlerin orijinal halinden film kartına ters çıktı alıp renk ayrımı yaparak baskıya hazırlarlar. Baskı kalıpları klişe ismi ile de adlandırılır. Matbaalarda çalışan klişe elemanları, bir eserin tamamlanmasında önemli bir role sahiptirler. Aşama aşama ilerleyen basım sürecinin aktif bir şekilde çalışan elemanları arasında yer alırlar. Klişe elemanı görev tanımı, kişinin sorumlulukları çerçevesinde belirlenir.

Tüm Bilgileri Gör

Klişe Elemanı mesleği için 1 mülakat bilgisi girilmiştir

Tüm Mülakatları GörMülakat Bilgisi Gir

Klişe Elemanı İş ilanları

Aktif iş ilanı bulunmuyor

Klişe Elemanı pozisyonunda iş ilanı yayınladığında bu alanda görüntüleyeceksin. Benzer pozisyonlardaki ilanları incelemek ister misin?

İlanları İncele