Personel

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • Ticaret
 • Personel Maliyet
 • • Deadline And Target Driven
 • Salary Review
 • Documantery Programme
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. Anadolu Üniversitesi
  2. Selçuk Üniversitesi
  3. Kocaeli Üniversitesi
  4. Süleyman Demirel Üniversitesi
  5. Dumlupınar Üniversitesi
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  İşletme %4
  Kamu Yönetimi %1.5
  Muhasebe (MYO) %1.3
  İktisat %1.1
  Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama (MYO) %1
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Gıda %12.8
  Ticaret %11.1
  Hizmet %10.1
  Tekstil %7.9
  Turizm %3.9
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

Personel Ne Demek?

Personel, bir iş yerinde veya iş düzeninde belli sorumlulukları yerine getiren çalışanların genel adıdır. Personeller market veya AVM'lerde raf düzenini sağlar, depolarda toplu sipariş hazırlar, fabrikalarda üretim araçlarını kullanır, kıyafet mağazalarında giysileri beden veya boy ölçülerine göre askıya asar, sorumluluk alanındaki ürün ve hizmetlerle ilgilenen müşterilere yardımcı olur. Belli bir sınırlama olmadan, değişik şartlar altında alınabilecek ürünlerin raflarını kontrol ederek görsel bozuklukları giderme anlamına gelen tanzim işlerini personel yapar. Ürün özelliklerini ve ambalaj görünümlerini dikkate alarak satış öncesinde raf düzeni oluşturmak anlamına gelen teşhir işlemi de personel tarafından gerçekleştirilir. Perakende satış yapılan mağazalarda satış personelleri tanzim teşhir elemanı olarak isimlendirilir. Kıyafet mağazalarında ve kozmetik dükkanlarında aynı pozisyon için tezgahtar isimlendirmesi yaygındır. Ürünlerin kolay fark edilmesi ve satın alma isteğinin uyandırılması, deneyimli çalışanlarla mümkündür. Rafların dikkat çekiciliği ticaret hacmini artırabildiği için perakende satış elemanlarına ihtiyaç fazladır. Personel kimdir diyenlerin bu meslekle vasıfsız işçiliğin aynı anlama gelmediğini bilmesi gerekir. Personel ifadesi, belli bir vasfa sahip olan çeşitli pozisyondaki çalışanlar için daha sık kullanılır. Raf düzeninden sorumlu bir personel, satış faaliyetleri öncesinde gereken düzenlemeleri yapar. Yönetici personel, çalışma düzeninin istenen seyirde devam etmesini sağlar. Dağıtım personeli, kullanıma hazır ürünlerin tüketiciye ulaşmasını sağlar. Halkla ilişkiler personeli, iş başvurularının alınmasına veya diğer kurumlarla irtibat gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur. İş türüne göre çalışanların sorumluluk alanları genişleyebilir veya daralabilir. 

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir