keyboard_arrow_down

Personel İş İlanları

299 ilan
Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen
Vakıf Global Bilişim ve Teknoloji
Full Stack Developer
Vakıf Global Bilişim ve Teknoloji
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
ÖZYURT PROJE ELEKTRONİK OTOMOTİV TURİZM VE OTELCİLİK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Elektrik Elektronik Mühendisi
ÖZYURT PROJE ELEKTRONİK OTOMOTİV TURİZM VE OTELCİLİK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Personel İş İlanları

Personel, oldukça geniş istihdam olanaklarına sahip pozisyonlar arasında yer alır. İş yerlerinde çalışan bütün elemanlar bir personeldir. Personellerin kimisi müdürken kimisi de işçidir. Bu sebeple personel iş ilanları araştıracağınız zaman hangi türde bir yetkinliğe sahip olmanız gerektiği oldukça önemlidir. Ayrıca personel iş ilanlarında sahip olduğunuz kriterler de çok önemlidir. Servis alanında çalışmak istiyorsanız personel taşımacılığı iş ilanları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Personel taşımacılığında gerekli olan birtakım kriterler söz konusu olur. Ehliyet ve sağlık raporu gibi çeşitli belgelere sahip olunması taşımacılık alanında oldukça önemli olur. İlanlara göz gezdirerek çok sayıda personel iş ilanı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda size uygun olan personel iş ilanlarını inceleyerek sahip olduğunuz kriterlere göre bir seçim yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamamak adına uygun olan iş ilanlarına başvurmak önemli bir husus olur. Sağlık alanında çalışmak istiyorsanız hastane personel iş ilanları sayfasını araştırarak sizin için uygun olan ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. 

Personel Olabilmek İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Personellik için gereken yetenekler, hangi sektörde personel olduğunuza göre değişkenlik gösterebilir. Mavi yakalı olarak da tabir edilen teknik personel iş ilanları arıyorsanız, yöneticilik vasfını taşıyabilecek kriterlerde olmanız gerekir. Bu alandaki personeller yönetici kategorisinde yer alır. Teknik alanda yapılan işleri kontrol etmek bu kişilerin sorumluluğu altında bulunur. Yetkinliklerinize uyuyorsa teknik personel olarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer personel müdürü iş ilanları araştırıyorsanız işe girdiğiniz kurumda, işe alım işlerinden sorumlu olarak görev alabilirsiniz. Analiz etme gücünüzün ve insanlarla olan iletişiminizin son derece iyi olması bu mesleğin gerekliliklerini sağlayabilmek için önemli yetenekler arasında yer alır. Otel personel iş ilanları ile oteldeki pozisyonunuza göre farklı görevler alabilirsiniz. Otel alanında çalışmak isteyen kişilerin takım halinde çalışabilme yeteneklerine sahip olması gerekir. Müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi açısından tüm süreçlerde hassas davranılması gerekir.

Personel İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Kariyerinize memur olarak devam etmek istiyorsanız, devlet personel iş ilanları araştırması yapabilirsiniz. Hangi kurumda memur olarak yer almak istiyorsanız ona yönelik yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapmanız dikkat edilmesi gereken detaylar arasında bulunur. Özel kurumlarda personel olarak çalışmak isteyen kişilerin kurumlarda bulunan departmanlara göre farklı görevleri bulunabilir. Bu sebeple iş ilanının özel veya devlet kurumu için yayınlandığına dikkat edilmesi oldukça önemli bir husus olur. Özel duruma sahip olan kişiler için de engelli personel iş ilanları yayınlanır. Bu kişilerin görev alabileceği pozisyonlarda boşluk oluştuğunda, kurumlar personel alımı yapar. Başvurmayı düşündüğünüz iş ilanlarının sizin için olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Sağlık alanında herhangi bir uzmanlığınız varsa sözleşmeli sağlık personeli iş ilanları araştırması yaparak bir kurumda sözleşmeli olarak sağlık personeli olabilirsiniz. Hastane personeli iş başvurusunda bulunacağınız zaman sözleşmeli olma durumuna dikkat edilmesi oldukça önemli bir husus olur.

Personel Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Hangi kurumda personel olarak yer alacağınıza göre istenen eğitim ve belgeler değişkenlik gösterir. Eğer bir alanda eğitiminiz varsa personel iş ilanları detaylarındaki eğitim şartına uygun olacak şekilde iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Herhangi bir alanda uzmanlığınız ya da eğitiminiz yoksa buna uygun olan iş ilanlarına başvuruda bulunmanız gerekir. Farklı kurumlar tarafından yayınlanan sözleşmeli personel iş ilanlarına da bakabilirsiniz. Sözleşmeli personeller, eğitim aldıkları alana uygun pozisyonlarda çalışır. Personel alımında kabul edildiğiniz zaman, alanınızın gerektirdiği görevleri uygulamakla yükümlü olursunuz. Sözleşmeli personel olduğunuz zaman maaş ve mesai saatleriniz konusunda da belirli bir husus bulunur. Eğitim aldığınız bir alan yoksa sözleşmesiz olarak kurumlarda görev alabilirsiniz. Dilerseniz özel kurumlarda da personel olarak yer almanız mümkün olur. Sözleşmeli personel olarak yer alacağınız zaman iş ilanlarındaki şartlara uygun olup olmadığınıza dikkat etmeniz gerekir. 

Personelin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Çalışma ortamı ve koşullarınız hangi alanda personel olduğunuza göre değişkenlik gösterir. Teknik personel alanında yer almak istiyorsanız, teknik işlerin denetimi, yönetimi ve yönlendirmesi sizin sorumluluğunuz altında bulunur. Bu tarz bir çalışma koşuluna sahip olunması, işin gereklilikleri arasında yer alır. Büro personeli iş ilanına başvuru yaparsanız farklı çalışma ortamlarına sahip olabilirsiniz. Büro ortamında çalışırsınız ve çalışma koşullarınız da ona göre şekillenir. Yönetici konumunda bir personel olmak istiyorsanız bulunduğunuz kurumdaki tüm işlerin denetimi ve yönlendirmesini üstlenebilecek bir çalışma koşuluna sahip olabilirsiniz. İş yoğunluğunuz diğer personellere göre daha fazla olur. 

Sözleşmeli Personelin Tanımı Nedir?

Sözleşmeli personel, eğitim aldığı alanda personel olarak görev alan kişiye denir. Diğer personellerden farklı olarak mesai saati ve maaşı hakkında kesin bilgiye sahiptir. Kurumla sözleşme yaparak iş başı yapan bu personellerin, bağlı bulundukları departmana göre farklı görevleri bulunur. Aynı zamanda kişilerin çalışma koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmesi için sözleşmenin hususlarına dikkat edilmesi oldukça önemli olur. 

Personellikte İş Analizinin Önemi Nedir?

Bir personelin görevini yerine getirebilmesi için kurum tarafından iş tanımının yapılması oldukça önemli olur. İş analizi bu alanda büyük kolaylık sağlar. Her personelin yapabileceği görevler analiz edilerek ona göre personel alımı gerçekleştirilebilir. Personeller yapacağı iş hakkında detaylı bilgiye sahip olduğu zaman daha verimli bir şekilde çalışır. Bu noktada iş analizinin yapılması oldukça önemli bir yere sahip olur. 

Personel Hangi Sorumlulukları Üstlenir?

Personel olarak yer aldığınız kurumda size verilen görevlerin yasal şekilde yerine getirilmesi oldukça önemli olur. Görev sürecinde kişilerin sahip oldukları sorumlulukları düzgün bir şekilde yerine getirmesi önemli olur. Ekip çalışmasına uygun şekilde çalışılması da personellerinin sorumlulukları arasında bulunur. Kurumunuzda geçerli olan kurallara uymak gibi çeşitli sorumluluklara sahip olabilirsiniz.

Personeller Sağlık Sektöründe Çalışabilir Mi?

Sağlık alanında çalışmak istiyorsanız hastane personel iş ilanları sayfasını araştırarak içlerinden size uygun olana başvuruda bulunabilirsiniz. Hastane personeli olduğunuz zaman bulunduğunuz hastanedeki hekimle iletişim hâlinde olabilirsiniz. Hastanedeki kayıtları tutup gerekli işleri yerine getirerek sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Hastane personelleri; sağlık memuru ve çeşitli alanlarda teknisyen olarak hastanelerde yer alabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Personel iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Personel için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Personel iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Personel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Personel iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Personel iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Personel iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Personel iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur