TPM Mühendisi

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • 5S
 • Autocad
 • ISO 14001
 • ISO 9001
 • Kaizen
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. Dokuz Eylül Üniversitesi
  2. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ)
  3. İzmir Ekonomi Üniversitesi
  4. Kocaeli Üniversitesi
  5. Manisa Celal Bayar Üniversitesi
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  Makine Mühendisliği %24.1
  Endüstri Mühendisliği %13.8
  Endüstri Sistemleri Mühendisliği %6.9
  Elektronik Mühendisliği %5.2
  Orman Endüstri Mühendisliği %3.4
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Ev Eşyaları %17.2
  Otomotiv %13.8
  Gıda %13.8
  Elektrik & Elektronik %8.6
  Kaynak ve Kesme Ekipmanları %5.2
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

TPM Mühendisi Ne Demek?

TPM Mühendisi nedir sorusunun yanıtı için öncelikle TPM tanımı yapılmalıdır. TPM yani toplam üretken bakım, sanayide bir sistemde oluşabilecek arızaları ve sorunları gidermek amacıyla yapılan bir yalın üretim tekniğidir. Bu teknik ile kalitenin ve üretkenliğin artırılması hedeflenmektedir. Yalın üretim tekniklerinin temelinde olan sıfır stok ve sıfır hata mantığı TPM tekniğinde de yer almaktadır. Ürünlerin kalite standartlarının dışına çıkmasını önlemek için kullanılmakta olan makine ve teçhizatların bakımı ve kontrolü devamlı olarak yapılmalıdır. Böylelikle oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi daha kolay hâle gelir. TPM oldukça dikkat edilmesi gereken bir konu olmakla beraber belirlenen hedefler doğrultusunda bir TPM mühendisi de daha etkin ve verimli bir sistem oluşturabilmek için çalışmalar yapar. TPM mühendisi görev tanımı; TPM kapsamında yapılması gereken adımları izlemek, işletme faaliyetlerindeki aksamaları önlemek için çalışmalar yapmak ve koordinasyonu sağlamaktır.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir