Vasıfsız Eleman

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Sahip Oldukları Yetenekler:
 • Bilgisayar
 • Microsoft Office
 • Spor
 • Bılgısayar Programları
 • Microsoft Office Word
 • Mezun Oldukları İlk 5 Üniversite

  1. Anadolu Üniversitesi
  2. Kocaeli Üniversitesi
  3. Selçuk Üniversitesi
  4. Dumlupınar Üniversitesi
  5. Uludağ Üniversitesi
 • Mezun Oldukları İlk 5 Bölüm

  İşletme %0.4
  Bilgisayar Programcılığı %0.2
  Kamu Yönetimi %0.2
  İktisat %0.2
  Dış Ticaret (MYO) %0.2
 • Çalıştıkları İlk 5 Sektör

  Tekstil %5.1
  Gıda %4.3
  Üretim / Endüstriyel Ürünler %3.1
  Yapı %2.5
  Otomotiv %2.3
Tüm İstatistikleri Gör

NEDİR?

Vasıfsız Eleman Ne Demek?

Vasıfsız eleman kime denir sorusunun çeşitli cevapları vardır. Bu soruya şöyle yanıt verilebilir; çalışma hayatında herhangi bir vasfı bulunmadan çalışan kişiler, vasıfsız elemanlardır. Ancak bu yeterli bir cevap değildir. Vasıfsız eleman nedir veya vasıfsız eleman ne iş yapar gibi soruların cevaplarını biraz daha açmak gerekir. Bir alanda herhangi bir uzmanlık eğitimi olmayan, bir konuda deneyimi, yeterliliği bulunmayan, kısacası bir uzmanlık alanı bulunmayan kişiler için vasıfsız eleman tabiri kullanılır. Herhangi bir eğitim almamış, okuryazar olmayan kişiler için de bu tabir kullanılabilir. Bazense temel eğitime sahip, ilköğretim veya ortaöğretim düzeyinde diploma sahibi olan ama herhangi bir iş deneyimi olmayan, herhangi bir işte uzmanlaşmamış kişiler için de vasıfsız eleman tanımı kullanılabilir. Vasıfsız eleman pozisyonu, özel bir yetenek ve uzmanlık gerektirmeyen bir pozisyondur. Herhangi bir kişi çok kısa bir eğitimle veya hiç bir eğitim almadan bu pozisyonda çalışabilir, farklı pozisyonlarda görevlendirilebilir ve ara eleman olarak değerlendirilebilir. Kişilere farklı işler, değişken sorumluluklar verilebilir. Bu pozisyonun en temel özelliği; işin gerektirdiği ölçüde bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olunmasıdır.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir mülakat bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya mülakat deneyimlerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Mülakat bilgisi gir