Kanık Şirketler Grubu

Kimya, Plastik ve Ürünleri, Lastik / Kauçuk, Oto Lastiği, Oto Yedek Parça ve Yan Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane
  • Erzak Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1983

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 150-199

Mavi Yaka : 750-999

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda


Kanık Şirketler Grubu olarak bünyemizde bulunan fabrikalar;

IRC Otomotiv San.ve Tic.A.Ş. TARİHÇE :  Kocaeli Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir. %100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirketimiz hava süspansiyon sistemleri üretmektedir. Üretimimizin %80’i ihracat %20 si yurtiçi pazarları kapsamaktadır. IRC Otomotiv kendisini her geçen gün uygulamakta olduğu kalite yönetim sistemleri çerçevesinde büyütmekte ve geliştirmektedir.

Özka Lastik A.Ş. TARİHÇE

Lastik sektörüne 2004 yılında giren Özka Lastik A.Ş. nin temelleri 1994 yılında atıldı. Kanık Şirketler Topluluğunun bir üyesi olan kuruluşumuz üretime başladığı ilk dönemlerinde, lastik kaplama sektörüne Sıcak Lastik Kaplama Sırt Hamuru ve Soğuk Lastik Kaplama Sırt Hamuru üretti. 2004 yılında yeni tesisine taşınan Özka Lastik A.Ş. yeni yatırımları ve yönetim anlayışı ile;

• Bahçe / Tarla Lastiği

• Kamyonet - Minibüs Lastiği

• Traktör Ön Lastiği

• Römork Lastiği

• Traktör Arka Lastiği

• İş Makinesi Lastiği

• Biçerdöver Lastiği

• Forklift Lastiği

• Panzer Lastiği

gruplarında kalitesi ve hizmet anlayışı ile farklı ve güvenilir bir marka olmayı hedeflemektedir. Bunun için, ISO 9001 KYS, ISO 14001 ÇYS ve TS 18001 İSG Yönetim Sistemlerini uygulamakta ve Uluslararası standartlara ( ETRTO, ECE R54 ) uygun, güvenilir ürünler üretmektedir.

İlka Plastik Ambalaj Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti. TARİHÇE: 

Ülke sanayisinin yoğun olduğu Kocaeli İli merkezinde 12000 metre karelik alan üzerine kurulmuştur. Kurumumuz en son teknoloji ve standartlara uygun olarak plastik ambalaj malzemesi üretimiyle yurt içi ve yurt dışında hizmet vermektedir. 

ISO 9001/2000 Kalite Yönetim Sistemleri belgesine sahip, ürün ve hizmet kalitesini prensip edinmiş olan İlka Plastik, Kanık Şirketler Grubu bünyesinde bulunan diğer kurumlar gibi müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamayı hedeflemektedir.
Plastik sektörünün ilkleri arasında yer alan kurumumuz müşteri talepleri doğrultusunda her tür ve ebatta baskılı ve baskısız, alçak ve yüksek yoğunluklu atlet poşet, takviyeli, takviyesiz, çanta tipi poşetler, rulo çöp torbaları, shrink ikaz bantları, gofreli ve gofresiz polietilen filmler, streç gıda ve streç sanayi filmleri, shirink film, tıbbi atık çöp torbaları üretmektedir.
    İlka Plastik üretiminin büyük ölçüde gıda sektörüne hitap etmesi ne bağlı olarak Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan alınan ‘Gıda Tüzüğüne Uygunluk Belgesi’ ile ürünlerini güvenle piyasaya sürmektedir. Bir çok hiper-market zincirinin en büyük tedarikçilerinden biri olan firmamız yurtdışına ihraç ettiği ürünlerde de yurtdışı piyasasında yer almaktadır.
1983 yılından bu yana ilkelerinden ödün vermeden geniş bir müşteri portföyüne ulaşan firmamız bundan sonra da yeni yatırımlar ve çağdaş pazarlama anlayışıyla siz müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verme felsefesiyle çalışmalarını sürdürecektir. Bu yaklaşım ile imal ettiğimiz bazı ürün çeşitlerimiz en genel hatlarıyla aşağıdaki başlıklarda toplanmıştır :
 
GIDA MUHAFAZASINDA KULLANILAN STREÇ FİLM ÜRÜNLERİ
İLKA WRAP ENDÜSTRİYEL CAST FİLM GRUBU
BASKILI VE BASKISIZ ATLET POŞETLER
BAKLİYAT TORBALARI, BUZDOLABI POŞETLERİ
EL GEÇME VE TAKVİYELİ POŞETLER
RULO MANAV POŞETLERİ
İLKAPLAST BÜZGÜLÜ ÇÖP POŞETLERİ
İLKAPLAST ÇÖP POŞETLERİ
RULOÇÖP BÜZGÜLÜ ÇÖP POŞETLERİ
RULOÇÖP ÇÖP POŞETLERİ
PAKÇÖP ÇÖP POŞETLERİ
TIBBİ ATIK ÇÖP POŞETLERİ
PALET STRECİ VE SHRINK FİLMLER
İKAZ ŞERİTLERİ
ALÜMİNYUM FOLYO