6

Acil Tıp Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Acil Tıp Uzmanı cancel

Acil Tıp Uzmanı İş İlanları

Acil tıp uzmanı, hastanenin acil servisine giriş yapan hastaların bakımından ve muayenesinden sorumlu olan doktordur. Hastaların bakım ihtiyaçlarını gidermek, acil serviste görev yapan diğer sağlık çalışanlarının görev takibini yapmak, doktorlarla iletişim halinde bulunarak hastaların tedavilerini doğru bir şekilde gerçekleştirmek acil tıp uzmanlarının görevleri arasındadır. Acil tıp uzmanı olmak isteyen adayların altı yıllık tıp bölümünü kazanıp okumaları ve bitirmeleri gerekir. Sonrasında Tıpta Uzmanlık Sınavı’na girerek acil tıp uzmanlığı bölümünü seçmeleri gerekir. Sağlık sektörü her geçen gün gelişmekte olan ve her zaman ihtiyaç duyulacak bir sektör olduğundan dolayı güncel acil tıp uzmanı iş ilanları her zaman bulunur.

Acil Tıp Uzmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Acil tıp uzmanı arayan firmaların bünyelerine alacakları acil tıp uzmanlarından bekledikleri bazı özellikler vardır ve iş alım süreçlerinde bu özellikleri kriter olarak belirtirler. Acil tıp uzmanı iş ilanlarında firmaların en önemli kriterlerinden biri kişinin soğukkanlı olmasıdır. Çünkü acil tıp uzmanlarının çalışma alanı acil servislerdir ve kriz anlarına müdahalede bulunurken soğukkanlı olmaları ve çözüm odaklı bir şekilde müdahalede bulunmaları oldukça önemlidir. Acil tıp uzmanları kriz anlarında gerçekleşen sorunlara pratik çözümler üretmeli ve analitik bir şekilde düşünmelidirler. Acil servislerde gerçekleşen olaylarla duygusal bağ kurmamaları ve olayları kişiselleştirmemeleri de acil tıp uzmanları için oldukça önemli bir kriterdir. Sen de gerekli eğitimleri aldıysan ve bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan kariyer.net’twn acil tıp uzmanı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Acil Tıp Uzmanlarının Çalışma Ortamları ve Koşulları Nelerdir?

Acil tıp uzmanlarının herhangi bir üniversitesinin tıp bölümünü bitirip sonrasında Tıpta Uzmanlık Sınavı’na girmeleri ve sınavı geçtikleri takdirde acil tıp uzmanlığı bölümünü kazanmaları gerekir. Acil tıp bölümünden mezun olan acil tıp uzmanları 5 yıl boyunca acil servislerde staj yapmak zorundadır. Bu staj süresince ve sonraki çalışma hayatlarında bulundukları çalışma koşulları şu şekildedir:

  • Acil tıp uzmanları, kriz anlarına çok acil bir şekilde müdahale etmeleri gerektiğinden dolayı yoğun bir şekilde çalışır.
  • Acil tıp uzmanları gün içerisinde çok fazla sayıda hasta ve hasta yakınıyla diyalog halindedir.
  • Acil tıp uzmanı hasta bakım sürecinde tetkik, tedavi ve bakım sonlandırılmasında son kararı veren kişidir. Bu durum da acil tıp uzmanına büyük bir sorumluluk yükler.

Acil tıp uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Kurumlar tarafından yayınlanan acil tıp uzmanı iş ilanlarına kariyer.net’ten kolaylıkla ulaşabilirsin. Kariyer.net’te profil oluşturduktan sonra kriterlerin doğrultusunda filtreleme yapabilir, kendine en uygun iş ilanlarını pratik bir şekilde sıralayabilirsin. Kriterlerine uygun iş ilanına başvurunu kolay bir şekilde tamamlayabilirsin.

Kimler acil tıp uzmanı olabilir?

Acil tıp uzmanı olabilmek için herhangi bir üniversitenin altı yıllık tıp bölümünden mezun olman, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda acil tıp uzmanlığı için gerekli puanı alman, acil tıp uzmanlığı bölümünden diplomanızı aldıktan sonra beş yıllık stajı tamamlaman gerekir. Eğer bu kriterlerin hepsine sahipsen acil tıp uzmanları iş ilanları bayan ve erkek adaylar için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Acil tıp uzmanları maaşları ne kadardır?

Acil tıp uzmanları maaşları kişinin tecrübesine ve firmaya göre değişkenlik gösterir. Acil tıp uzmanlarının maaşları birçok faktöre bağlı olarak değişir. İhtiyacın her geçen gün arttığı sağlık sektöründe acil tıp uzmanı iş ilanları bay ve kadın adaylar için güncel olarak yayınlanır.

Acil tıp uzmanı kaç yıl boyunca eğitim almalıdır?

Acil tıp uzmanı olmak isteyen adayların 11 yıl boyunca eğitim alması gerekir. 11 yıllık eğitim sürecinin içinde tıp bölümünü okumak ve acil tıp uzmanlığı bölümünü okumak yer alır. Aynı zamanda acil tıp uzmanlığı bölümünü bitiren kişiler beş yıllık süre zarfında staj yaptıklarından dolayı mesleğe başlayana kadar geçen sürenin uzama ihtimali de bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Acil Tıp Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Acil Tıp Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Acil Tıp Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Acil Tıp Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur