Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down

Aile Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aile Danışmanı cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?
Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:
  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Aile Danışmanı İş İlanları

Aile danışmanlığı, aile yasası kapsamında verilen danışmanlık hizmetlerinin bütünüdür. Aile danışmanları, aile birliğinin sağlanması adına, ilişkilerinde sorun olan kişilerin, evlenme, boşanma, ölüm veya tüm aileyi etkileyen bir sağlık problemi gibi durumlarda, yaşamaları muhtemel sorunların üstesinden daha kolay gelmelerine yardımcı olur. Aile danışmanı olabilmek için, psikoloji, sosyoloji, rehberlik, tıp, hemşirelik, çocuk gelişimi gibi alanlarda en az 4 yıllık lisans programının tamamlanmış olması gerekir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler, Aile Danışmanlığı Sertifikası almak üzere, eğitimlere katılabilirler. Devlette çalışmak isteyen kişilerin alacakları sertifikaların, mutlaka Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Sertifika haricinde, yine belirtilen 4 yıllık bölümlerden mezun olduktan sonra, Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programına katılarak da başvuru yapılabilir. Bu durumda ayrıca bir sertifika programına katılmaya gerek yoktur. Bu kişiler, Aile Danışmanlığı Merkezi iş ilanları alanında arama yaparak başvuru yapabilirler.

Bursa aile danışmanı iş ilanları, Bursa ili içerisinde aranan aile danışmanları için açılmış olan ilanlardır. Yukarıdaki koşulları sağlayan kişiler bu ilanlara başvuru yapabilirler.

Part time aile danışmanlığı yapılabilir mi?

Tam zamanlı çalışmak istemeyen veya hali hazırda bir işle meşgul olan pek çok kişi, yarı zamanlı işleri tercih etmektedir. Yarı zamanlı işler, kişilerin kendilerine de zaman ayırabilmesi veya ek iş yaparak ek gelir elde etmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Part time aile danışmanı olarak iş bulmak ve çalışmak da mümkündür. Bazı özel kuruluşlarda part time aile danışmanları çalışmakta, çalıştıkları saat üzerinden ücretlendirilmektedirler.

Aile danışmanı arayan kurumlar nasıl bulunur?

Aile danışmanı arayan kurumların listesine Kariyer.net üzerinden ulaşabilir, çalışmak istediğiniz bölgeye göre filtreleyerek aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz. Örneğin, Adana aile danışmanı iş ilanları olarak arattığınızda, sadece Adana’da aile danışmanı arayan kurumların listesine ulaşırken, Konya aile danışmanlığı iş ilanları diye aratırsanız, sadece Konya ilimizdeki aile danışmanlığı iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.