Aile Danışmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aile Danışmanı cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

 • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
 • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
 • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
 • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
 • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Aile Danışmanı İş İlanları

İş yaşamı içinde çok farklı alanlarda çeşitli iş olanakları bulunur. Herkes, kendi istemleri ve yetenekleri kapsamında farklı sektörlerde hizmet verir. Danışmanlık işi ise son derece geniş kapsamlı bir sektördür. Her bir alanda çok değişik yetenek, eğitim, bilgi beceri ister. Son derece özel alanlardan bir tanesi de son yıllarda yasal mevzuatlar da devreye girdiği için çok daha popüler bir hale gelen aile danışmanlığıdır. Çeşitli kurumlar, ihtiyaç duydukları takdirde aile danışmanı iş ilanları yayınlar. Sen de eğer aile danışmanı olarak görev yapmak istersen bu ilanlara başvurarak çalışmaya başlayabilirsin.

Aile Danışmanı Ne İş Yapar?

Güncel aile danışmanı iş ilanlarına başvuru yapan kişilerin yerine getirdiği başlıca görev ve sorumluluklar şunlardır:

 • Temel görevi, kavramın kendisinden de net bir biçimde anlaşılacağı üzere aile içinde yaşanan her türden sorunun ivedikli olarak giderilmesini sağlamak olur.
 • Ailedeki bireyler ile tek tek görüşme yapmanın yanı sıra bir arada görüşmeler de yapar.
 •  Aile ile ilgili doğru bilgilere ulaşır. 
 • Aileye istenen tüm alanlarda danışmanlık hizmeti verir.
 • Boşanma gibi farklı durumlar varsa bu durumda aileyi en doğru biçimde yönlendirir. Çocuk varsa çocuğun süreci en az hasarla atlatmasını sağlar. Boşanma sürecinde gerekir ise mahkemeye giderek mevcut bilgileri paylaşır
 • Kendisine danışan kişiler ile ilgili gerekli yasal raporları tutar.

Aile Danışmanı Olmak İçin Hangi Bölümlerde Eğitim Alınır?

Genel olarak evlilik ve aile danışmanı iş ilanları incelendiğinde de görüleceği üzere aile danışmanı olmanın belli başlı ön koşulları vardır. Bunlar arasında bu işi yapabilmek için aşağıda belirtilen eğitimlerden bir tanesinin alınmış olması gerekir. Alınması okunması gereken bölümlerden bazıları şu şekildedir;

 •  Üniversitelerin Psikoloji lisans bölümünden mezun olarak bu alanda çalışabilirsin.
 • Sosyoloji veya Sosyal Hizmetler lisans eğitimi aldıysan da aile danışmanı olarak görev alabilirsin. 
 • Psikolojik rehberlik ve danışmanlık eğitimi sonucunda da bu mesleği yapabilirsin.
 • Çocuk gelişimi okuyan kişiler de bu meslekte aktif olabilir.

Tüm bunların dışında onaylı kuruluşların aile ve evlilik danışmanı eğitim programına devam edip sertifika alınarak da aile danışmanlığı yapılabilir.

Aile danışmanı iş ilanları nasıl bulunur?

Eğer iş ilanında belirtilen yeterlilikleri taşıyor ve iş başvurusu yapmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret ederek aile danışmanı iş ilanları Ankara gibi farklı şehirlere ait ilanlara başvuru yapabilirsin. Güncel aile danışmanı iş ilanlarını filtreleyerek ilan açıklamalarını inceleyebilir, sana uygun olan seçeneklere başvurunu gerçekleştirebilirsin. Ayrıca kent ayrımı yapmaksızın genel ilanlara bakarak iş bulabilmen de mümkündür.

Aile danışmanı çalışma koşulları ve ücretleri nasıldır?

Aile danışmanı iş ilanları İstanbul ve Türkiye’nin diğer şehirlerinde genel olarak benzer çalışma koşulları ve maaş aralıklarına sahiptir. Aile danışmanları çoğu zaman ofis ortamında çalışır ve danışanlarla da aynı ortamda görüşmelerini yürütür. Maaş aralığı ise çalışılan kuruma göre değişkenlik gösterebilir. Bazı ilanların ilan açıklamalarında maaş aralığı ve diğer çalışma koşulları hakkında daha fazla bilgi bulabilirsin.

Aile danışmanı nerelerde iş bulabilir?

Güncel aile danışmanı iş ilanları incelediği zaman görüleceği üzere bu alanda çalışacak olan kişiler, kendileri için farklı il ve kurumlarda iş bulabilir. Aile danışmanı olarak kadın ve aile sağlığı merkezinde, rehabilitasyon merkezlerinde veya ofislerde danışmanlık hizmeti vererek çalışabilirsin. Kariyer.net’te aile danışmanı iş ilanları genel aramasıyla farklı şehir ve sektör seçeneklerini görebilirsin.

Aile danışmanı olmanın koşulları nelerdir?

İyi bir aile danışmanında olması gereken yeterlilikler arasında empati yapabilme, sabırlı davranabilme, problem çözme yetkinliğinin olması gibi kriterler bulunur. Aynı zamanda çözüm odaklı düşünülmesi, güçlü bir gözlem yeteneği, ikna etme yeteneğinin olması, etik ve ahlaki değerlere sadakat, mesleğini severek yapmak gibi özellikler sayılabilir. İlan açıklamalarını inceleyerek işveren kurumların koşulları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Aile danışmanı nerelerde çalışabilir?

Aile danışmanları adından da anlaşılabileceği üzere evlilik birimlerini ayakta tutabilmek, ev içerisinde oluşabilecek zihinsel ve duygusal sorunları aşmak üzere eğitim almış kişiler olarak nitelendirilir iken bu seansı verecek alanlarda rahatlıkla çalışabilirler. Genellikle özel ofislerde çalışma prensibi sağlayan aile danışmanları ilgili alanların departmanlarında rahatlıkla çalışabilir. Avukatlık büroları başta olmak üzere birçok farklı alanda iş alternatifi yakalayabilir aile birimlerini ayakta tutabilmek için aktif çalışma prensibi sağlayabilirler.

Aile danışmanı sertifikasını kimler alabilir?

Aile danışmanı olabilmek için üniversitelerin genellikle dört yıllık bölümleri nde psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmet ve danışmanlık veren bölümlerin lisans pogramlarından mezun olması gerekir. Çeşitli üniversiteler ve eğitim kurumları aile danışmanlığı sertifikası programlarda uygular. Bu programları alabilmek için etkin iletişim becerisi, karmaşık problemleri tanıya bilmeyi ve çözümleyebilme becerisi, stresli ve duygusal durumlarla baş edebilme yetisi, ikna becerisi ve gelişmiş gözlem becerisine sahip olmak bu sertifikayı alabilmek için önemli bir detaydır. 18 yaşını aşmış ve üniversite eğitim programı alabilir seviyeye erişmiş bireylerin tamamı sertifika programlarına başvurabilir.

Aile danışmanının görev ve sorumlulukları nelerdir?

Aile danışmanlarının görev ve sorumlulukları arasında terapi oturumlarında hangi konuların ele alınacağını belirlemek, test görüşme ve gözlem yolu ile bilgi toplamak, boşanma, çocuk yetiştirme, finansal zorluklar, evi yönetme gibi konularda danışanlarını detaylı olarak bilgilendirmek, faaliyet ve ilerleme notlarını değerlendirmek ve dosyaları arşiv de tutmak, çocuklar ve çocukların yaşayabileceği her türlü probleme karşı uzmanlar ve kolluk görevlileri ile iletişime geçebilmek, madde bağımlıları için tedavi ve hizmetleri hakkında bilgi verebilmek gibi birçok farklı görev ve sorumlulukları bulunur.

Aile danışmanlığı misyonu nedir?

Aile danışmanlığının misyonu aile birliğini ayakta tutabilmek başta olmak üzere her türlü sorunu çözebilme yetisine ve kabiliyetine sahip olması üstlendiği misyonların başında gelir. Sarsılmış olan aile yapısını yeniden toparlayabilmek, toparlanamıyor ise bireylerin haklarından yararlanabilmelerini sağlayabilmek, çocuk ya da madde bağımlıları başta olmak üzere mahkûmlar ve davası görülen boşanma dosyalarında ebeveyn ve çocukların değerlendirmelerini yapmak ve gerektiğinde ifade verebilmek üstlendiği misyonlarının başında gelir.

notifications İş Alarmı kur