Aile Danışmanı İş İlanları

2 ilan
  ARA

  Ülke - Şehir - İlçe

  Ülke - Şehir

  İlçe

  Tarih

  Tarih

  Firma Sektörü

  Firma Sektörü

  İlan Kategorileri

  Ana Kategoriler

  Alt Kategoriler

  Pozisyon

  Pozisyon

  Pozisyon Seviyesi

  Pozisyon Seviyesi

  Departman

  Departman

  Çalışma Şekli

  Çalışma Şekli

  Eğitim Seviyesi

  Eğitim Seviyesi

  İş Tecrübesi

  İş Tecrübesi

  Engelli İlanı

  Engelli İlanı

  Firma Özellikleri

  Firma Özellikleri

  İlan Dili

  İlan Dili

  İlanlar

  Aile Danışmanı

  Dikili Termal Tatil Köyü

  Manisa

  15.06.2020

  Aile Danışmanı

  Dikili Termal Tatil Köyü

  Manisa

  20.06.2020

  Aile Danışmanı İş İlanları

  Aile danışmanlığı, aile yasası kapsamında verilen danışmanlık hizmetlerinin bütünüdür. Aile danışmanları, aile birliğinin sağlanması adına, ilişkilerinde sorun olan kişilerin, evlenme, boşanma, ölüm veya tüm aileyi etkileyen bir sağlık problemi gibi durumlarda, yaşamaları muhtemel sorunların üstesinden daha kolay gelmelerine yardımcı olur. Aile danışmanı olabilmek için, psikoloji, sosyoloji, rehberlik, tıp, hemşirelik, çocuk gelişimi gibi alanlarda en az 4 yıllık lisans programının tamamlanmış olması gerekir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler, Aile Danışmanlığı Sertifikası almak üzere, eğitimlere katılabilirler. Devlette çalışmak isteyen kişilerin alacakları sertifikaların, mutlaka Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Sertifika haricinde, yine belirtilen 4 yıllık bölümlerden mezun olduktan sonra, Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programına katılarak da başvuru yapılabilir. Bu durumda ayrıca bir sertifika programına katılmaya gerek yoktur. Bu kişiler, Aile Danışmanlığı Merkezi iş ilanları alanında arama yaparak başvuru yapabilirler.

  Bursa aile danışmanı iş ilanları, Bursa ili içerisinde aranan aile danışmanları için açılmış olan ilanlardır. Yukarıdaki koşulları sağlayan kişiler bu ilanlara başvuru yapabilirler.

  Part time aile danışmanlığı yapılabilir mi?

  Tam zamanlı çalışmak istemeyen veya hali hazırda bir işle meşgul olan pek çok kişi, yarı zamanlı işleri tercih etmektedir. Yarı zamanlı işler, kişilerin kendilerine de zaman ayırabilmesi veya ek iş yaparak ek gelir elde etmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Part time aile danışmanı olarak iş bulmak ve çalışmak da mümkündür. Bazı özel kuruluşlarda part time aile danışmanları çalışmakta, çalıştıkları saat üzerinden ücretlendirilmektedirler.

  Aile danışmanı arayan kurumlar nasıl bulunur?

  Aile danışmanı arayan kurumların listesine Kariyer.net üzerinden ulaşabilir, çalışmak istediğiniz bölgeye göre filtreleyerek aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz. Örneğin, Adana aile danışmanı iş ilanları olarak arattığınızda, sadece Adana’da aile danışmanı arayan kurumların listesine ulaşırken, Konya aile danışmanlığı iş ilanları diye aratırsanız, sadece Konya ilimizdeki aile danışmanlığı iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.