796

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Aktif Satış Temsilcisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 16 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanları

Birçok farklı sektörde iş yapabilen ve müşterilere ürün hakkında bilgi vererek satış yapmayı amaçlayan mesleğin adı aktif satış temsilcisi olarak tanımlanır. Bulunduğu firmanın satışlarını maksimize etmeye çalışan bu meslek grubu gelişen teknoloji sayesinde her yıl daha çok kişiye istihdam sağlar. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de birçok alanda karşılaşabileceğin bu meslek grubunun duyurularını her alanda görebilirsiniz. Eğer geleceğin için bu mesleği düşünüyorsan bu işi veren firmaların hangi şehirlerde olduğuna ve en çok hangi sektörlerin ihtiyaç duyduğunu bilmen gerekir. Eğer kafanda turizm sektöründe aktif satış temsilciliği yapmak varsa turizm şehirlerine yönelmen gerekir. Ayrıca turizm için satış danışmanı olmak istiyorsan bazı dillere de hâkim olman gerekir. Bu sektör için sadece İngilizce dil bilgisi yeterli olmayabilir. Bunun yanında Almanca veya Rusça gibi diğer dillerde de ustalaşman gerekir. Aktif satış temsilciliği ile ilgili iş ilanlarını yaparken şehir seçimini de iyi yapman gerekir. Turizm için Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla gibi iller ön plana çıkabilir. Başka bir sektörde ise bu iller değişime uğrayabilir. Bu alandaki iş ilanlarında başarıya ulaşmanın yolu Kariyer.net sitesini kullanmaktan geçer. Aktif satış temsilcisi iş ilanları ile ilgili birçok ilanı görebilir, kıyaslama yaparak sana uygun seçenekleri daha detaylı inceleyebilirsin. 

Aktif Satış Temsilcisi İş İmkanları

Birçok alana hizmet eden bu meslek grubu her sektörde istihdam olanağı sunabilir. Turizm sezonu yaklaştıkça bu mesleğe yönelik satış temsilciliği istihdamında artış yaşanabilir. Ayrıca sanayi ve inşaat sektörlerinde de bu meslek grubunun önemli bir rolü vardır. Türkiye’nin her şehrinde bu meslek grubu ile ilgili alım ilanlarına rastlayabilirsin. Fakat gelişmişlik düzeyi daha büyük olan şehirlerde alımların daha fazla olduğu söylenebilir. Bu durumda istihdam sayısı hizmet ve sanayi sektörlerinin şehir içindeki gelişmiş düzeyine bağlı olduğu sonucuna varılabilir. İş başvurularında şansını arttırmak istiyorsan İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli gibi büyük şehirleri ilk etapta tercih edebilirsin. Eğer bu şehirler evinden uzak bir konumdaysa sana daha yakın şehirleri de gözden geçirebilirsin. Bu şehirler dışında Mersin, Erzurum ve Gaziantep gibi doğuda kalan vilayetleri de hedef listene ekleyebilirsin. Ayrıca ikametgâhından ayrılmak istemiyorsan bu sektördeki bazı firmaların uzaktan çalışmayla işe aldıkları ilanlara göz atabilirsin. İnternet üzerinden satışlar gerçekleştiği için bu mesleğin böyle bir avantajı da vardır. Eğer internette bu konuda arama yapacaksan aktif satış temsilcisi arayanlar diye yazabilir, sonradan uzaktan çalışma olarak gördüğün seçenekleri göz gezdirebilirsin. Ayrıca Kariyer.net sitesinden de bu iş için yararlanabilirsin. Aktif satış temsilcisi iş ilanları sayfasına giderek birçok hazır bilgiye erişim sağlayabilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanları Maaş Skalası

Birçok aday gibi sen de bu meslek grubunun maaş skalasını merak edebilirsin. Sektörden sektöre ve firmadan firmaya farklılık gösterse de temel unsuru deneyim süresi oluşturur. Yani deneyim süresi arttıkça maaşların arttığı söylenebilir. Üniversiteden yeni mezun bir aday olarak iş başvurusunda bulunuyorsan düşük ücretlerle bu işe başlayabilirsin. Yıllarını bu sektöre verdikçe maaş durumunda gözle görülür bir iyileşme görülebilir. Tabi ki bu durum senin işte gösterdiğin performansa bağlı olarak değişir. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi toplamak istersen Kariyer.net sitesini ziyaret edebilirsin. Bu sitede var olanaktif satış temsilcisi maaşları sayfasına bakarak birçok detaylı bilgiye ulaşabilir, geleceğine yön verecek bu meslek grubunu yakından inceleyebilirsin. Bu sayede aktif satış temsilcisi arayan firmalar hakkında da bilgi yakalamış olursun.

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanlarına Başvuruda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıpkı diğer iş başvurularındaki gibi aktif satış temsilciliği ile ilgili iş başvurusu yaparken bazı özellikleri hesaba katman gerekir. Bunlar genel olarak çalışma şekli, pozisyon seviyesi ve departman gibi karakteristik özelliklerden oluşur.  

  • Tercihini gerçekleştirmeden önce hangi şehirde bu işi icra etmek istediğinin kararını vermen gerekir. Birçok şehirde olması sebebiyle her bölgede iş ilanı bulabilirsin. 
  • Çalışma şekline de şehir seçimi kadar önem atfetmen gerekir. Bu meslek grubundaki bazı firmalar yüz yüze çalışırken bazıları uzaktan çalışma yöntemini benimser.  
  • Bazı firmalar sadece bayan alımı yaparken bazı firmaların erkeklere odaklandığını görebilirsin. Başvurunu gerçekleştirmeden önce ilanı dikkatlice inceleyerek cinsiyetine uygun bir seçim gerçekleştirmelisin. 
  • Son olarak da bazı firmalar engelli adaylara öncelik verebilir. Zaten bu önceliklerini iş ilanlarında da ayrıca belirtirler. Herhangi bir engelin olmadığı halde özellikle belirtilmiş bu ilanlardan uzak durman gerekir. 

İş başvuru süreci zaman zaman sıkıntıya sokan bir süreç olsa da sabırlı olmalı ve her detayı düşünerek hareket etmelisin. Kendinde var olmayan yetenekleri isteyen firmalara yapacağın iş başvurularında başarılı olma şansın sıfıra yakın olabilir. 

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanları Yarı Zamanlı

Bazı sektörler satış temsilcisi alımı yaparken tam zamanlı bir çalışma modeli benimserken bazı firmalarında yarı zamanlı iş ilanı yayımladığını görebilirsin. Günün sadece belirli zamanlarında çalışmasını ifade eden yarı zamanlı işler genellikle öğrencilerin sık başvurduğu ilanların başında gelir. Hem okul okuyup hem de iş dünyasında deneyim kazanmayı öğrenebildikleri için yarı zamanlı işler onlar için çok önemli olabilir. Sen de bu alanda deneyim kazanmak ve bu işle ilgili iş ilanlarını bulmak istiyorsan Kariyer.net sitesini kullanabilirsin. Birçok firmanın iş ilanı yayımladığı bu sitede güncel iş fırsatlarını yakalayabilir, kendine uygun konumda olan şirketlere özgeçmişini sunabilirsin. Bunun için Kariyer.net’teki aktif satış temsilcisi yarı zamanlı iş ilanları sayfasına bakman yeterli olabilir. Filtreleme özelliğini kullanarak firmaları karşılaştırabilir, güncel aktif satış temsilcisi iş ilanları sayfasına erişim sağlayabilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi İş İlanları İçin Gerekli Eğitimler

Bu meslek grubu, müşterilerine satış yapma yükümlülüğü bulundurduğu için ilk olarak iletişim yeteneklerinin oldukça iyi olması gerekir. Ayrıca ikna kabiliyetinin olması da satış temsilciliğinin olmazsa olmazları arasında gösterilebilir. Üniversitelerde bununla ilgili doğrudan bir bölüm olmasa da sosyal bilimler alanında öğrenim görenler bu iş sahasında daha kolay iş bulabilirler. Eğer işletme bölümü gibi sosyal alanlardan mezun değilsen pazarlama eğitimi veren kurslara da kaydolabilirsin. Bu kurslar vasıtasıyla ürün satışı ve ikna konusunda uzmanlaşabilir, iş için gerekli yetkinliklere sahip olabilirsin. Ayrıca bu meslek grubu çoğunlukla internet üzerinden çalıştığı için Microsoft Office gibi bilgisayar programlarına hâkim olman gerekir. Baskı altında çalışma ve zaman yönetimi alanında kendini eğitmekte bu alan için büyük önem arz eder. Bununla ilgili belediyelerin açmış olduğu ücretsiz kurslara gidebilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi Çalışma Pozisyonları

Birçok sektör kendi ürünü satma noktasında aktif satış temsilcisine ihtiyaç duyar. Ürün hakkında bilgi veren ve müşterileri ürünleri almaya ikna etmekle görevli satış temsilcileri birçok alanda istihdam fırsatı yakalayabilir. Türkiye’de yayınlanan satış temsilciliği iş ilanlarını yakından incelediğinde bankalardan iletişim operatörlerine geniş bir istihdam sahasında çalıştıklarını görebilirsin. Fakat birçok satış temsilcisi iş ilanı genellikle sigorta acentelerinde, bankalarda, telefon operatörlerinde, turizm sektöründe ve gayrimenkul sektöründe şekillenir. Bu sektörler dışında da birçok iş fırsatı olduğunu hatırlaman gerekir. Eğer iş bulma konusunda şansını arttırmak istiyorsan yukarıda adı geçen sektörlere öncelik verebilirsin. Eğer aktif satış temsilcisi iş ilanları yeni kelimesini Kariyer.net sitesinde taratırsan birçok güncel iş ilanına inceleme fırsatına sahip olabilirsin. Yeteneklerine uygun olanlarını hedef listene alabilir, geriye kalanları eleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Aktif Satış Temsilcisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Aktif Satış Temsilcisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Aktif Satış Temsilcisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur