20

Ankara Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Anaokulu Öğretmeni cancel
Ankara cancel

R

Okul Öncesi Öğretmeni
Renkli Fasulyeler Kreş Ve Gündüz Bakımevi
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
BİLFEN EĞİTİM KURUMLARI A.Ş.
Müzik Öğretmeni
BİLFEN EĞİTİM KURUMLARI A.Ş.
İstanbul (Tümü) +7 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

Anaokulu öğretmeni, öğrenciler ilköğretim sürecine başlamadan önce hazırlık eğitimi veren eğitimcidir. Anaokulu öğretmeni, okul öncesi öğretmeni olarak da adlandırılır. Çocukların eğitiminde önemli bir rolü bulunan anaokulu öğretmeni, oyun kavramını kullanarak çocuklara yaşlarına uygun bilgileri öğretir. Eğitim sürecini planlamak anaokulu öğretmeninin sorumlulukları arasında yer alır. Anaokulu öğretmeni, ortamı eğitim ve öğretime uygun hale getirir. Çocukların birbiriyle iletişimlerini takip etmek de anaokulu öğretmeninin görevleri arasında yer alır. Anaokulu öğretmeni çocukları araştırma ve keşfetmeye yönlendirir. Ebeveynlerle görüşerek çocuklar hakkında bilgi almak da anaokulu öğretmeninin görevleri arasında bulunur. Anaokulu öğretmeni, resmi kurumlarda ve özel eğitim kurumlarında çalışır. Çocukların yaş ve gelişimine uygun materyalleri kullanmak anaokulu öğretmeninin sorumluluğunda bulunur. Okul öncesi eğitim talebi büyükşehirlerde yoğun şekilde bulunur. Ankara, okul öncesi eğitim talebi fazla olan ikinci büyük şehir olarak bilinir. Ankara anaokulu öğretmeni iş ilanları arasında deneyimli anaokulu öğretmenleri aranır.

Ankara’da Anaokulu Öğretmeni Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara anaokulu öğretmeni arayanlar verdikleri iş ilanlarında bazı özellik ve yetenekler arar. Anaokulu öğretmenleri küçük yaş gruplarına eğitim vermekle sorumludur. Bu durum göz önüne alındığında okul öncesi öğretmenlerinin öncelikle sabırlı olması gerekir. Anaokulu öğretmeni, farklı yaş gruplarına hitap edebilen kusursuz bir sözlü iletişim yeteneğine sahip olmalıdır. Enerjik bir yapıda olmak da anaokulu öğretmeninin sahip olması gereken özellikler arasında yer alır. İyi bir gözlem yeteneğine sahip olan anaokulu öğretmenlerinin aynı zamanda güler yüzlü olması da ilanlarda aranan özellikler arasında bulunur. Okul öncesi öğretmen ihtiyacı büyükşehirlerde yoğun biçimde talep edilir. Ankara, okul öncesi eğitimde diğer büyük şehirlerle kıyaslandığında ikinci sırada yer alır. Nüfusun yoğun olması ve çalışan kesimin fazla olması Ankara ilini okul öncesi eğitimde önemli bir konuma getirir. MEB’e bağlı devlet kurumlarının yanında özel okulların anaokulu bölümlerinde ve özel eğitim kurumlarında görev alırlar. 

Anaokulu Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara, okul öncesi eğitim sektöründe gelişmiş bir konumunda bulunur. Ankara’da anaokulu öğretmeni arayışında olan firmalar, iş ilanlarını Ankara anaokulu öğretmeni arayanlar kategorisinde de yayınlayabilir. Ankara’nın merkezinin yanında ilçelerinde de okul öncesi eğitim talebine sıklıkla rastlanır. Belirli zaman aralıkları ve belli dönemler için açılan iş ilanları, Ankara’da okul öncesi öğretmenlerinin istihdam edilmesine olanak sağlar. Özel eğitim kurumlarında anaokulu öğretmenliği branşlara ayrılabilir. Özellikle okul öncesi eğitim veren özel kolejlerde bu durum sıkça görülür. Anaokulu İngilizce öğretmeni de bu branşlar arasında yer alır. Anaokulu İngilizce öğretmeni arayışında olan Ankara’da bulunan okullar, Ankara anaokulu İngilizce öğretmeni iş ilanları yayınlar. İş ilanlarına başvuru yapmadan önce anaokulu öğretmeni adaylarının ilanlarda yayınlanan kriter ve çalışma koşullarını incelemesi doğru olur. Başvuru yapacak adayların çalışma koşullarının kendileri için uygun olup olmadığına karar vermesi gerekir. Örneğin; Ankara merkezinde yaşıyorsanız, Ankara Mamak anaokulu öğretmeni iş ilanları yayınlayan bir özel okula başvurmak yerine başka bir iş ilanına yönlenmeniz gerekir. Kreş ve anaokulu kavramları birbiri ile karışabilir. Anaokulu 36-72 ay arasındaki küçük çocukları kapsarken, kreş 0-36 ay arasındaki küçük çocukları kapsar. Bu durum göz önüne alındığında anaokulu öğretmeni olmak isteyen adayların iş ilanlarını takip ederken bulundukları bölgeyi de dikkate almaları gerekir. Örneğin, Ankara iş ilanlarını takip eden bir anaokulu öğretmen adayı, Ankara kreş anaokulu iş ilanları yayınlayan özel kurumları da takip edebilir. İş ilanlarına başvuracak adayların iş ilanlarının süresine de dikkat etmesi gerekir. İş ilanları belirli zaman süreleri için yayınlanır. Bu durumu dikkate alan adaylar, güncel Ankara anaokulu öğretmeni iş ilanları açan özel okulları da takibe alabilir.

Anaokulu Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Anaokulu öğretmeni, öğrencilerini tanımak amacıyla ebeveynlerle görüşür. Çocuklarda bulunması ihtimaline karşılık fobi ya da kronik hastalıklarını kayıt altına almak okul öncesi öğretmenlerin sorumluluğu arasında bulunur. Anaokulu öğretmeni çocukların kendi kendilerine yemek yeme becerisini kazanmalarına yardımcı olur. Kişisel temizlik alışkanlığı konusuna dikkat etmek de anaokulu öğretmeninin sorumlulukları arasında bulunur. Anaokulu öğretmeni, okul müdürü ve pedagogla iş birliği yaparak uyumlu bir şekilde çalışır. Okul sınırları içinde çocukların güvenliğinin sağlandığından emin olmak da anaokulu öğretmeninin sorumlulukları arasında bulunur. Anaokulu öğretmeni olmak isteyen adayların gerekli eğitimi alması gerekir. Anaokulu öğretmenliği başvurularında diploma kriteri bulunur. Anaokulu öğretmenleri oyun kavramını kullanarak çocukların temel eğitim bilgilerini öğrenmelerini sağlamakla da yükümlüdür. Ankara kreş anaokulu iş ilanları kategorisinde, adaylardan istenen bu tür görevler ve sorumluluklar belirtilir.

Anaokulu Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Anaokulu öğretmeni olmak isteyen adayların üniversitelerin dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmaları gerekir. Anadolu ve Teknik Meslek Liselerinde Çocuk Gelişimi ve ev ekonomisi okuyan adaylar da anaokulu yardımcı öğretmen olarak görev alabilir. Anaokulu yardımcı öğretmen diploma ve belgesi bulunan adaylar, Ankara anaokulu yardımcı öğretmen iş ilanları yayınlayan özel eğitim kurumlarını takip edip başvuruda bulunabilir.

Anaokulu Öğretmeninin Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir?

Eğitim sürecinin planlanması anaokulu öğretmeninin görevleri arasında yer alır. Anaokulu öğretmeni çocukların yaş ve gelişimlerini göz önünde bulundurarak uygun materyaller kullanır. Öz bakım eğitimi vermek de anaokulu öğretmeninin sorumluluğudur. Okul öncesi öğretmeni, çocukların birbiri ile olan iletişimini takip eder. Çocukları araştırmaya ve keşfetmeye yönlendirmek de anaokulu öğretmeninin görevleri arasında yer alır. Anaokulu öğretmeni, çocukların davranışları ve gelişimlerini takip ederek ebeveynlere bildirir. Ayrıca mesleki gelişmeleri takip ederek eğitim alanında uygulanan farklı metotları öğrenmek de anaokulu öğretmeninin görevleri arasında bulunur.

Anaokulu Öğretmenlerinin İş Olanakları Nelerdir?

Okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim çağına henüz gelmemiş olan çocukların eğitiminden sorumludur. Anaokulu öğretmenleri MEB onaylı özel eğitim kurumları, özel okullar ve devlet okullarında çalışabilir. Anaokulu öğretmenleri bazı kurumlarda bulunan ana sınıflarında da görev alabilir. Anaokulu öğretmenlerinin devlet okullarında çalışabilmesi için KPSS sınavına girip 70 puan almaları gerekir. Anaokulu öğretmenlerinin çalışma yelpazesi geniştir.

Ankara’da Anaokulu Öğretmenlerinin Çalışma Koşulları Nasıldır?

Devlet kurumlarında çalışma imkânı bulamayan anaokulu öğretmenleri özel okullar ve özel eğitim kurumlarında çalışabilir. Bu durum göz önüne alındığında anaokulu öğretmenleri bulundukları bölgede yayınlanan iş ilanlarını takip edebilir. Örneğin, Ankara bölgesinde yaşayan bir anaokulu öğretmeni Ankara okul öncesi öğretmeni iş ilanları yayınlayan okulların ilanlarına başvuru yapabilir. Bazı özel okullar ilanlarını daha farklı başlıklar altında yayınlayabilir. Ankara anaokulu iş ilanı yayınlayan okullar, anaokulu öğretmeni arayışında bulunur. İş ilanlarına başvurmak isteyen öğretmen adaylarının ilan yayınlayan özel okulların çalışma koşullarını değerlendirmeleri kendilerine uygun bir iş bulmaları açısından önemlidir. Ankara Keçiören’de oturan bir anaokulu öğretmeni Ankara Keçiören anaokulu öğretmeni iş ilanları veren özel okullara başvuruda bulunabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Anaokulu Öğretmeni pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Anaokulu Öğretmeni güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Anaokulu Öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur