89

Ankara Elektrik Teknikeri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Elektrik Teknikeri cancel
Ankara cancel
MEGA ENDÜSTRİ KONTROL SİSTEMLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
Elektrik Teknikeri
MEGA ENDÜSTRİ KONTROL SİSTEMLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
LAGOS ENERJİ
Elektrik Teknikeri
LAGOS ENERJİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
20 gün

İlanları konuma göre filtrele!

İBİS ANKARA
Elektrik Teknisyeni
İBİS ANKARA
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
UDEA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİC. A.Ş
Elektronik Teknikeri
accessible
UDEA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİC. A.Ş
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Elektrik Teknikeri İş İlanları

Sanayi, ticaret ve inşaata dair farklı iş kollarında zenginlik sergileyen Ankara, bu bağlamda pek çok kuruluşa ev sahipliği yapar. Sahip olduğu sosyal ve coğrafi konumunda ulusal ve uluslararası pek çok kuruluşun merkezlerinin de yer aldığı kent elektrik, enerji, teknoloji, makine ve mimari alanlarında yüksek standartlar sergiler. Söz konusu sektörlerin olmazsa olmaz çalışanları arasında gelen elektrik teknikerleri, bu bağlamda şehrin zengin iş olanaklarından yararlanabilen çevreler arasında yer alır. Öte yandan köklü iş arama platformu Kariyer.net de Ankara iş ilanları arasında elektrik teknikeri iş ilanlarına geniş biçimde yer vererek oluşan fırsatlardan haberdar olmanı sağlar. Tamamı güncel Kariyer.net elektrik teknikeri iş ilanları arasından kendine uygun fırsatı değerlendirmek sana kalır.

Ankara’da Elektrik Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara’da çalışmak isteyen deneyimli elektrik teknikerlerinin, genel olarak tüm elektrik ve elektronik sistemlere, bilgi ve uygulamalar açısından hakim olması gerekir. Bu koşul, deneyimsiz çalışanlar için verilen Ankara elektrik teknikeri iş ilanları portföyünde yerini temel düzeyde bilgi ve gelişime açık kişilik kriterine bırakır. 

  • Kullanılması gereken alet ve programlar hakkında temel bilgi koşulu, tüm adaylarda aranan ortak kriter olarak öne çıkar. Bununla birlikte işverenlerin adaylarda görmek istediği bazı karakteristik özellikler öne çıkar. Buna göre büyük ölçekli iş deneyimlerinin hakim olduğu Ankara’da elektrik teknikeri olmak sorumluluk sahibi, detaycı, titiz ve özverili olmayı gerektirir. 
  • Kurumsal düzeyde çalışma ilkeleriyle öne çıkan kentte sahip olman gereken bu özellikler, aynı zamanda iş güvenliği prensipleri için gerekli önlemler arasında gelir. 
  • Ekip çalışmasına yatkınlık ve dinamizm, ayrıca planlama ve zaman yönetimi becerisi, sunduğu verimle Ankara elektrik teknikeri arayanlar için önemli kriterleri oluşturur. 
  • İşveren fikirlerine göre çalışmaların aksamaması, hedef kitle memnuniyeti, çalışma koşullarında oluşacak motive seviyesi ve daha pek çok pozitif sonuç, ancak etkili iletişim ve etik kurallara uyumla mümkün olabilir. 
  • Tüm bunlarla birlikte yoğunluğun hakim olduğu veya çalışmaların arazi koşullarında sürdüğü sektörlerin adaylarda görmek istediği ilave iki özellikten bahsedilebilir. Buna göre bu koşullar için verilen güncel Ankara elektrik teknikeri iş ilanları ile karşına yoğunluk ve seyahat koşullarına uygun fiziksel ve mental yapı kriteri çıkabilir.

Ankara’da Elektrik Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Mesleki pozisyonu itibariyle mühendisler ve teknisyenler arasında yer alan elektrik teknikerlerinin bazı koşullarda ön lisans mezunu olması istenir. Öte yandan meslek lisesi veya meslek yüksek okulu diploması kabul eden kuruluş ilanlarına da erişebilirsin. Bu bağlamda lise, MYO, ön lisans ve lisans seviyelerinde sahip olduğu elektrik ve elektrik-elektronik bölüm diplomaları, Ankara elektrik teknikeri iş fırsatlarından yararlanmanı sağlayabilir. Öte yandan Ankara elektrik teknikeri iş başvurusu sırasında karşına farklı belge ve eğitim koşulları da çıkabilir. Esasında okullarda öğretilen temel bilgisayar, raporlamalar için gerekli ofis programları, bilişim aletleri ve bazı teknik programlar konusunda nitelik sahibi olman istenebilir. Bu koşullara arazi veya saha koşullarında araç kullanmanı gerektiren iş tanımlarında araç sürüş eğitimi ve ehliyet koşulu eşlik eder. Uzun vadeli iş deneyimleri için erkek adaylardan istenen askerlik belgesi de yine işveren talepleri arasında yer alır.

Ankara’da Elektrik Teknikerleri Ne iş Yapar?

Elektrik teknikerlerinin en genel iş tanımını, elektrik tesisatı ve elektrikli cihazların kurulum, bağlantı, montaj, bakım, kontrol ve tamir işlemleri oluşturur. Büyük ölçekli kuruluşlarda mühendislerin bir alt kadrosu, orta düzeyde hizmet sunan kuruluşlarda daha fazla görev tanımına sahip yetkili pozisyon olarak öne çıkar. Öte yandan Ankara elektrik teknikeri arayan şirketler arasında değişen sektörel farklılıklar ve iş tanımları, üstlenmen gereken vazifeler arasında değişime neden olabilir. Bu görevlerin tamamını kapsayan veya belirli bir dala özgü spesifik iş tanımları ile karşılaşabilirsin. Örneğin inşaat gibi yapı mimarisine dayalı iş dalları, ağrılıklı olarak elektrik tesisatına dair tüm işlemlerle ilgilenmeni talep eder. Çeşitli ürünlerin üretimi üzerine faaliyet gösteren iş kollarında yönetim, üretim ve sevkiyat alanlarında yer alan makinelerin kontrolünden sorumlu olabilirsin. Üretim faaliyeti elektrikle çalışan cihazlar olan kuruluşlarsa birebir üretilen ürünlerle ilgili bakım, kontrol ve kalite değerleme süreçlerine dahil olmanı isteyebilirler.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İnternet arama motoruna ‘Kariyer.net Ankara elektrik teknikeri iş ilanları’ yazarak Ankara elektrik teknikeri iş fırsatlarının en zengin yelpazelerinden birine erişebilirsin. Bu noktada Kariyer.net’in sana sunduğu üç farklı yöntem bulunur. İncelemelerini genel ilan sayfasında yapabileceğin gibi filtreleme motorlarını kullanarak kendi spesifik listeni oluşturabilirsin. Yahut kendin için bir iş alarmı oluşturabilirsin. Böylelikle Ankara elektrik teknikeri iş ilanları yeni kategorisine düşen sana uygun ilanlar olduğunda Kariyer.net’ten bildirim alabilirsin.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net’le pratik geçen Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarına başvuru deneyimi, iki tıklama işlemi içeren basit bir süreçten oluşur. Bunun için öncelikle Ankara elektrik teknikeri eleman ilanları arasından ideal seçeneklerini belirlemen gerekir. Bu süreçte kolaylık yaşamak için ilanı kaydet butonuna tıklayabilirsin. Daha sonra ilan üzerine bir kez tıklayıp ilan özel sayfasına geçebilir, iş detaylarına göz atıp aynı sayfada yer alan ‘Başvur’ butonuna tıklayabilirsin. Kariyer.net’te bu şekilde sınırsız sayıda ilana, ücretsiz şekilde başvurabilirsin.

Ankara’da elektrik teknikerlerinin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Elektrik teknikerliğinin elektrik ve makineler üzerine çalışma gerektiren temel iş tanımı, Ankara kuruluşları arasında değişen vazife ve iş ortamları eşliğinde sunulur. Dolayısıyla sana uygun iş olanağına adım atmakla birlikte çeşitli koşullarda çalışman gerekebilir. Sergilediğin performans karşılığında elde edeceğin kazanç ile yemek, sigorta gibi olanaklarsa işveren ücretlendirme politikaları ile çalışma konseptin ekseninde farklılık gösterir.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

İşe kabul noktasında başarılı, beraberinde verim sahibi olabilmek için güncel ankara elektrik teknikeri iş ilanları başvuru sürecinde itinalı olman gerekir. Bunun için dikkat etmen gereken temel detayı, iş başlığında belirtilen tanımlarla yetinmemek ve söz konusu işlerle ilgili detaylı bilgileri okumak oluşturur. Bu bağlamda okuman gereken detay bilgiler, işverenler tarafından talep edilen belge, nitelik ve kişisel özellikleri içeren koşullar bölümü ile görevli olacağın işler listesinden oluşur.  

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara elektrik teknikeri çalışma ortamları nerelerdir?

Birçok sektöre ev sahipliği yapan Ankara, makine ve elektrik alanında elektrik teknikerlerine çeşitli iş imkanları sunar. Şehirde üretim ve pazarlama alanında faaliyet gösteren firmalar mevcuttur. Firmaların yayınladıkları iş ilanlarını inceleyerek sana en uygun iş imkanını bulabilirsin. Firmaya bağlı atölyelerde, sahalarda veya ofislerde çalışman gerekebilir. Bu firmalar organize sanayi bölgesinde veya bağımsız bir alanda yer alabilir. Aynı zamanda çalıştığın şirkete bağlı olarak şehir içi ve şehir dışı seyahat etmesi gereken ekipler arasında yer alabilirsin. Hem atölyede çalışan hem yerinde tespit veya kurulum için ev ve iş yerlerini ziyaret eden teknik servisler arasında da çalışabilirsin.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net ile Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. İş ilanlarında işverenler tarafından adaylardan beklenen kriterler belirtilmektedir. İlanlarda belirtilen koşullar şirketler arasında farklılık gösterir. Genellikle Elektrik bölümü meslek lisesi diplomasına veya Elektrik Elektronik Teknolojisi bölümü ön lisans diplomasına sahip olman gerekir. Deneyimli elektrik teknikerlerine yönelik yayınlanan ilanlarda, ilgili alanda deneyim kazanılmış olması oldukça önemlidir. Askerlik hizmetini tamamlamış adayların askerlikle ilişiğini kestiğine dair belge sunması gerekir. Araç kullanmanı gerektiren işlerde sürücü belgesi, talep edilen belgeler arasında yer alır.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarında aranan yetenekler nelerdir?

İş yoğunluğunun yüksek seviyelerde olduğu Ankara’da elektrik teknikeri olarak çalışmak, yoğun ve esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek özellikte olmayı gerektirir. İletişim ve gelişime açık, sorumluluk sahibi kişiler işverenlerin aradıkları adaylar arasında gelir. Deneyimli çalışanlardan beklenen mesleki yetkinlik seviyesi, yetiştirilmek üzere alınan adaylarda yerini el becerisi ve öğrenmeye açık olmaya bırakır. Gerekli ekipmanları kullanabilme noktasında sahip olunması gereken yetenek kadar etkili zaman yönetimi, sorun çözme ve analitik düşünme yetenekleri de önem taşır. Gerekli iş performansını sağlamak ve verimli çalışmak için takım çalışmasına uyum sağlamak gerekir.

Ankara elektrik teknikeri iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Pek çok iş imkanının yer aldığı Ankara şehrinde yayınlanan elektrik teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliğinden yararlanarak iş ilanlarını listeleyebilir, sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. Güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak için alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

notifications İş Alarmı kur