Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
17

Ankara Fen Bilgisi Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Fen Bilgisi Öğretmeni cancel
Ankara cancel
Bahçeşehir Okulları
Fen Bilimleri Öğretmeni
Bahçeşehir Okulları
İstanbul (Tümü) +63 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Fen Bilgisi Öğretmeni İş İlanları

Başkentimiz Ankara, kalabalık nüfusu ve modern yapısı ile pek çok insan tarafından tercih edilen şehirlerimizden bir tanesidir. Ankara’da fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmak üzere pek çok iş ilanına Kariyer.net üzerinde göz atabilirsin. Burada alım yapan eğitim kurumları ya da özel okulların iş ilanlarına hemen ulaşabilirsin. Ankara’da yer alan pek çok eğitim merkezi ya da özel okulda fen bilgisi öğretmeni olarak donanımlarının uygunluğu durumunda alım yapan yerlere başvurunu tamamlayabilirsin. Eğitim sektörünün son derece gelişmiş olduğu Ankara’da birçok yerde fen bilgisi öğretmeni ihtiyacı bulunur. Yayınlanan Ankara fen bilgisi öğretmeni iş ilanlarını inceleyerek alım yapan kurumlar hakkında fikir sahibi olabilir ve kendine bu meslekte yer edinebilirsin.

Ankara’da Fen Bilgisi Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olunmalıdır?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara fen öğretmeni iş ilanlarına başvuruda bulunabilmen adına farklı özellikleri taşıyor olman gerekir. Bu alanda eğitim vermenin ön koşulları arasında şunlar yer alır;

  • Fen bilgisi öğretmeni olabilmen adına üniversitelerin Fen bilgisi öğretmenliği bölümünden mezun olman gerekir.
  • Fen bilgisi öğretmeni alanı içerisinde çalışma hayatına giriş yapabilmen için öğretme noktasında özel bir beceriye sahip olman gerekir.
  • Sabır gerektiren işler içerisinde yer alan fen bilgisi öğretmenliğini yapabilmen için sabırlı bir kişiliğe sahip olman gerekir.
  • Ankara ili ve çevresinde verilen fen bilgisi öğretmeni iş ilanlarına başvuruda bulunacak isen çocuklar ile olumlu ilişkiler kuruyor olman gerekir.
  • Bu meslek dalında görev alacak kişilerin düzgün diksiyona sahip olması da önemli noktalardan biridir.

Ankara’da Fen Bilgisi Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Ankara, iş arayan adayların hemen hemen her iş olanağını bulabileceği şehirler arasında yer almaktadır. Fen bilgisi öğretmenliği de bu bahsi geçen iş olanakları arasında gösterilebilir. Fen bilgisi öğretmenleri fizik, kimya ve biyoloji derslerini anlatmakla yükümlü olan meslek çalışanlarıdır. Bu doğrultuda da sorumlu olduğu sınıf ya da kurstaki kişilere gerekli eğitimleri vermekle yükümlüdür. Aynı zamanda eğitim esnasında öğrencilerin yaşını ve neleri, nasıl anlayabilecekleri hakkında çıkarımlarda bulunup konularını bu seviye üzerinden sınıfa aktarabilir. Bunun yanı sıra öğrencilerin başarısını arttırmak için çeşitli etkinlikler de yapabilir. Eğer sen de bu meslek dalında çalışmak için uygun bir adaysan güncel Ankara fen bilgisi öğretmeni iş ilanları içerisinde kendine en uygun ilana başvurunu yapabilirsin.

Ankara’da fen bilgisi öğretmeni için part time iş imkanı var mı?

Ankara’da fen bilgisi öğretmeni olarak çalışan kişiler özel ve Milli Eğitime bağlı birçok okulda iş bulabilir. Fen bilgisi öğretmeni olan kişiler tam zamanlı iş bulabileceği gibi part-time olarak da çalışma olanağına sahiptir. Başvuru yapılan okula göre çalışma saatlerinde değişiklik gösterir. Part time olarak çalışmak isteyen kişiler Ankara fen bilgisi öğretmeni iş ilanı detaylarına göz atarak başvurusunu yapabilir.

Ankara’da fen bilgisi öğretmeni hangi kurumlarda çalışabilir?

Fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmak üzere Ankara’da yayınlanan pek çok iş ilanını inceleyebilirsin. Bu fen bilgisi öğretmeni iş ilanları Ankara için yayınlananlara Kariyer.net üzerinden ulaşarak inceleyebilirsin. Ankara’daki özel okullarda, özel eğitim merkezlerinde veya etüt merkezlerinde fen bilgisi öğretmeni olarak çalışma olanağı bulabilirsin.

Ankara’da fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmanın avantajları nelerdir?

Ankara ilinde fen bilgisi öğretmeni olarak çalışmanın bir takım avantajları bulunur. Öncelikle öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bundan dolayı Ankara’da fen bilgisi öğretmeni olarak çalışan kişi toplum içinde bir saygınlık kazanır. Fen bilgisi öğretmeni olarak çalışan kişilerin özel ders verme veya birden fazla özel işletmede derse girebilme şansı 

da vardır. Ankara’da fen bilgisi öğretmeni maaşı ne kadar?

Ankara’da fen bilgisi öğretmeni pozisyonunda devlet ve özel okullarda görev alabilirsin. Öğretmenlerin maaşları farklı durumlara göre değişiklik gösterir. Ders saati başına ücret alan fen bilgisi öğretmenlerinin maaşları aylık ders saatine göre hesaplanır. Eğitim kurumlarında ders başına verilen ücret karşılığı farklılık gösterdiği için öğretmen adaylarının aldıkları maaş kurumlara göre değişiklik gösterir. Fen bilgisi öğretmenliği iş ilanları Ankara şehri için olanları inceleyerek maaşla ilgili kesin bilgiye sahip olabilirsin.