347

Ankara Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mağaza Satış Danışmanı cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Mağaza Satış Danışmanı İş İlanları

Firmaların sahip olduğu ürünlerin tüketiciye ulaşmasını sağlamakla görevli kişilere mağaza satış danışmanı adı verilir. Mağaza satış danışmanı, müşterilerin taleplerini dinleyerek ürünleri satın almalarına yardımcı olur. Satış hedeflerinin gerçekleşmesinde aktif rol oynayan mağaza satış danışmanları, müşteriye gerekli özeni ve davranışı göstermekle yükümlüdür. Mağaza satış danışmanları, müşteri ile birebir iletişim kurar. Müşterilerin gereksinimleri ile ilgili bilgi edinmek, mağaza danışmanlarının sorumlulukları arasında bulunur. Mağaza satış danışmanları yeni gelen ürünleri mağazaya taşır ve sayımları yapar. Ürünlerin reyonlara yerleştirilmesi de mağaza satış danışmanlarının görevleri arasında yer alır. Mağaza satış danışmanları mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde çalışma imkânı bulurlar. Yöneticilerin verdiği görevleri eksiksiz yerine getirmekten sorumlu olan mağaza satış danışmanlarının görevleri arasında mağazanın düzenini sağlamak da yer alır. Mağaza satış danışmanı, stok kontrolünde mağaza yöneticisine yardımcı olur. Ürünlerin teşhirinden de sorumlu olan mağaza danışmanı, ürünlerin görsel standartlara göre düzenlenmesini sağlar. Mağaza satış danışmanı iş ilanları arasında deneyimli mağaza satış danışmanı adayları aranır.

Ankara Mağaza Satış Danışmanlığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mağaza satış danışmanı olmak isteyen satış danışmanı adaylarının sahip olması gereken birtakım özellikler ve yetenekler bulunur. Mağaza satış danışmanlarının etkili bir iletişim becerisine sahip olması gerekir. Olumlu düşünmek ve yüksek motivasyon da mağaza satış danışmanında bulunması gereken özellikler arasında bulunur. Mağaza satış danışmanında aranan diğer özellikler de iş birliğine ve ekip çalışmasına yatkın olmasıdır. Mağaza satış danışmanının planlama becerisinin olması gerekir. Organizasyon becerisine sahip olmak da mağaza danışmanının taşıması gereken özellikler arasında bulunur. Mağaza satış danışmanlarının düzgün ve akıcı bir dille konuşma becerisine sahip olması gerekir. Böylece mağaza satış danışmanları, kusursuz müşteri hizmetleri becerisi sergiler. Sunum teknikleri konusunda da mağaza satış danışmanlarının beceri sahibi olması gerekir. Adayların empati yapma yeteneğinin olması da mağaza danışmanı olabilmeleri için gereken özellikler arasında bulunur. Aynı zamanda mağaza satış danışmanlarının dikkatli ve sabırlı olması da gerekmektedir.  Mesleki gelişmeleri yakından takip etmesi gereken mağaza satış danışmanlarının öğrenmeye açık olmaları gerekir. Mağaza satış danışmanlarında olması gereken niteliklere sahip olan adaylar mesleklerini yapmak için Ankara satış danışmanı arayan firmalar kategorisindeki ilanlara başvurabilir.

Ankara Mağaza Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Mağaza satış danışmanlık mesleği için yayınlanan iş ilanları satış danışmanlarının istihdam edilmesine imkan sağlar. Mağaza satış danışmanı ilanı veren firmaların ilanlarında bazı kriterler bulunur. Firmalar ilan verirken faaliyet gösterdikleri bölgeyi de göz önünde bulundururlar. Ankara gibi büyükşehirlerde pazarlama ve mağazacılık gelişmiş alanlar arasında yer alır. Ankara’da mağaza satış danışmanı ihtiyacına çok sık rastlanır. Firmalar iş ilanlarını Ankara mağaza satış danışmanları iş ilanları kategorisinde yayınlar. Mağaza satış danışmanı olarak başvuru yapmayı düşünüyorsanız, başvuru yapmadan önce firmanın çalışma koşulları ve kriterlerini değerlendirip kendinize uygun olup olmadığına karar vermelisiniz. Bazı firmalar deneyim ve belge kriteri talep eder. Bazı firmalarda ise deneyim şartı bulunmayabilir. Bazı firmalar belge ve diploma kriterini göz ardı edebilir. İş başvurularında firmanın hizmet verdiği bölge de önem taşır. İlan veren firma Ankara Kızılay’da faaliyet gösteriyorsa Ankara Kızılay satış danışmanı iş ilanları başlığı altında iş ilanlarını yayınlar. Eğer siz Ankara’da Kızılay bölgesine uzak bir yerde yaşıyorsanız, başvurunuzu başka bir firmaya yapmanız doğru olur. Mağaza satış danışmanı olarak başvuru yapmak isteyen adayların kendilerine uygun niteliklerdeki iş ilanlarına başvurmaları iş bulma süreçlerini kolaylaştırır. 

Ankara Mağaza Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Mağaza satış danışmanları perakende sektöründe ürün satan mağazalarda çalışırlar. Mağaza satış danışmanları, satışını yaptıkları ürünlerin tüm bilgilerini bilmek ve bu bilgileri müşterileri aktarmakla sorumludur. Ürün stok sayımı yapma konusunda mağaza satış danışmanı, mağaza yöneticisine yardımcı olur. Mağaza satış danışmanının müşterileri satın almak istedikleri ürün konusunda yönlendirmeyi bilmesi gerekir. Ürünlerin teşhiri ve reyonlara yerleştirilmesi de mağaza satış danışmanının görevleri arasında yer alır. Mağaza satış danışmanı, müşterileri kampanya ve indirimler hakkında bilgilendirip yönlendirme yapar. Mevcut ve potansiyel müşteri sayısını artırmak mağaza satış danışmanının sorumlulukları arasında bulunur. Mağaza satış danışmanı, müşterilerden gelen ürün iade ve değişimleri de gerçekleştirir. Ayrıca mağaza satış danışmanlarının müşteri tercih ve beklentilerini anlayabilme yeteneğine sahip olması gerekir. Müşterilerin satın alma eğilimlerini değerlendirip yöneticilere rapor halinde sunmak da mağaza satış danışmanlarının görevleri arasında bulunur. Mağaza satış danışmanları müşterilerden gelen şikâyetlerle de ilgilenir. Mağaza satış danışmanlarının satış konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekir. Mesleklerinde ortaya yeni çıkan gelişmeleri takip etmek de mağaza satış danışmanlarının görevleri arasında yer alır. Siz de Ankara civarında yaşıyor ve bu bölgede çalışmak istiyorsanız, Ankara satış danışmanı arayanlar adı altında yayınlanan ilanları takip edebilirsiniz.

Mağaza Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Mağaza satış danışmanlığı mesleğini yapmak isteyen adaylar pazarlama, işletme ve iktisat gibi üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekir. Mağaza satış danışmanı en az lise mezunu olabilir. Özel kurs ve eğitim kurumlarının verdiği mağaza satış danışmanı kurslarına giden adaylar, mağaza satış danışmanı sertifikası alabilirler. Bazı firmalar, belge ve diploma kriterine iş ilanlarında yer verirler. Bazı firmalar belge ve diploma kriterini göz önünde bulundurmayabilirler. Mağaza satış danışmanlarının satış teknikleri konusunda devamlı kendilerini geliştirmeleri gerekir.

Mağaza Satış Danışmanlarının Görevleri ve Sorumlulukları Nelerdir?

Mağaza satış danışmanlarının çalıştıkları firmaların ürünlerinin satışını başarılı bir şekilde yapmaları gerekir. Mağaza satış danışmanlarının sorumlulukları arasında müşterilerin istek ve taleplerini anlamak da yer alır. Kararsız müşterileri alacakları ürün konusunda yönlendirmek de mağaza satış danışmanının görevleri arasında yer alır. Mağaza satış danışmanları reyonun düzenlenmesi ve ürünlerin teşhir edilmesini sağlamakla da sorumludur. Ek olarak, ürünlerle ilgili kampanya ve indirimlerden müşterilerin haberdar edilmesi görevi de mağaza satış danışmana aittir.

Ankara Mağaza Satış Danışmanı İçin İş Olanakları Nelerdir?

Mağaza satış danışmanları pazarlama ve perakende sektöründe yer alan mağaza ve işletmelerin yanı sıra alışveriş merkezlerinde çalışma olanağı bulur. Satış danışmanlarının çalışabileceği alanlar arasında teknoloji, giyim ve mobilya gibi seçenekler bulunur. Adaylar çalışmak istedikleri alanı göz önünde bulundurarak kendilerine en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Mağaza satış danışmanları uzun saatler ayakta çalışmak durumunda kalabilir. Aday esnek çalışma saatlerine uyum sağlamalı ve ekip çalışmasına uygun olmalıdır. Mağaza satış danışmanları tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak da çalışabilir.

Ankara Mağaza Satış Danışmanları İş İlanları Kriterleri ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Mağaza satış danışmanları yüksek stresli ve kalabalık ortamlarda çalışırlar. Mağaza satış danışmanı dikkatli ve sabırlı olmasının yanı sıra empati yapabilme özelliğine de sahip olmalıdır.  İş birliği yapmaya yatkın ve iletişim becerisi yüksek olan mağaza satış danışmanı adayları mesleği yapmak için başvurabilir. Ankara gibi büyük şehirlerde faaliyet gösteren mağazalar, mağaza satış danışmanı iş ilanlarını Ankara satış danışmanı ilanları arasında yayınlar. Mağaza satış danışmanları talepleri firmalara, bölgelere ve ürünlere göre değişiklik gösterir. Ankara bölgesinde iş arayan mağaza satış danışmanları güncel Ankara satış danışmanı iş ilanları kategorisini takip edebilir. Firmalar, mağaza satış danışmanları talebi için bulundukları bölgeyi göz önünde bulundurabilir. Ankara’da faaliyet gösteren bir mağaza iş ilanını Ankara mağaza iş ilanları arasında yayınlayabilir.

Ankara Mağaza Satış Danışmanları Ne Kadar Maaş Alır?

Mağaza satış danışmanlarının aldığı maaş çalıştıkları firma ve işletmelere göre değişir. Bazı firmalar mağaza satış danışmanlarının başarılı satış işlemleri karşılığında maaş prim uygulaması yapabilirler.  Deneyimli mağaza satış danışmanı asgari ücretin üzerinde bir maaş alırken  deneyimsiz ya da işe yeni başlayan mağaza satış danışmanı asgari ücret alır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Mağaza Satış Danışmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Mağaza Satış Danışmanı güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Mağaza Satış Danışmanı iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur