1770

Ankara Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Ankara cancel
FAST SPOR MALZEMELERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Metromall Avm Satış Danışmanı
FAST SPOR MALZEMELERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MAD PARFÜM KOZMETİK SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Satış Danışmanı- Türkiye Geneli
MAD PARFÜM KOZMETİK SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Taki Kuyumculuk Billuriye Ltd. Şti.
Satış Danışmanı
Taki Kuyumculuk Billuriye Ltd. Şti.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

İnci Mobilya Malz. Tic. Ve San. A.Ş ( Yatsan)
Ankara Satış Danışmanı
İnci Mobilya Malz. Tic. Ve San. A.Ş ( Yatsan)
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 36 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Satış Danışmanı İş İlanları

Satış danışmanı, satış ve pazarlama sektöründe bulunan şirket ya da firmaların kazançlarını artırmaları için satış departmanında görev alan kişidir. Satış danışmanları, şirket ya da firmaların büyümelerine katkı sağlar. Bu durum göz önüne alındığında satış danışmanları kazanç artırabilecek stratejik çalışmalar yapar. Satış danışmanları, çalıştıkları firmanın ürünlerine göre unvan alırlar. Örneğin, satış danışmanı otomotiv sektöründeki bir firmada çalışıyorsa otomotiv satış danışmanı unvanını alır. Ankara civarında otomotiv satış danışmanı arayışında bulunan firmaların ilanları, Ankara Otomotiv satış danışmanı iş ilanları arasında bulunur. Satış danışmanları, pazarlama sektörü içinde istihdam edilir. Pazarlama sektörü büyüme hedefi ile yola çıkar. Satış danışmanı, müşterinin istek ve ihtiyaçlarını anlamalı ve müşteriyi ihtiyaçlarına göre yönlendirmelidir. Ankara, mobilya sektöründe önemli bir konumdadır. Mobilya satış danışmanı arayan firmaların yayınladıkları iş ilanları, Ankara mobilya satış danışmanı iş ilanları başlığı altında bulunur.  Satış danışmanları, satışını yaptıkları özel ürünleri iyi tanımalıdır ve ürünlerin teknik özelliklerine hakim olmalıdır. Müşteriyi iyi anlamak ve bu yönde davranışlarını şekillendirmek satış danışmanının sorumluluğudur.

Ankara’da Satış Danışmanı Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Satış danışmanı olmak isteyen adayların, birtakım özelliklere ve yeteneklere sahip olması gerekir. Satış danışmanları, satışını yaptıkları ürünlerin özelliklerini çok iyi bilmelidir ve müşteriye doğru şekilde ürünü tanıtmalıdır. Müşteri ihtiyaçlarını tespit edebilen ve müşterileri yönlendirmeyi bilen satış danışmanları, sektörde başarılı olur. Satış danışmanları sorumluluk sahibi olmalarının yanı sıra güler yüzlü olmalıdır. Müşteri ile iyi iletişim kurması gereken sahip satış danışmanı, ikna kabiliyetine de sahip olmalıdır. Satış danışmanın çalıştığı şirkete karşı aidiyet duygusu yüksek olmalıdır ve bu kapsamda özveri ile çalışmalıdır. Sabırlı olmak ve kendini müşterinin yerine koymak gibi yeteneklere satış danışmanı sahip olmalıdır.  Ankara gibi büyükşehirlerde firmalar yoğun bir şekilde satış danışmanı arayışı içindedir. Ankara satış danışmanı iş ilanları başlığı altında adaylar iş fırsatlarına ulaşabilir. Satış danışmanı, çalıştığı bölgenin ve konumun müşteri özelliklerini iyi bilmelidir.  Müşterinin ihtiyacı ile örtüşen ürüne yönlenmesi konusunda yardımcı olabilen satış danışmanı, müşterinin firmaya devamlı olarak gelmesini sağlar. Firmalar bulundukları bölgeye göre iş ilanları yayınlar. Örneğin, Ankara bölgesinde satış danışmanı arayan firmalar ilanlarını Ankara satış danışmanı arayanlar başlığı altında iş ilanlarını yayınlar.

Ankara Satış Danışmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Satış danışmanlığı mesleği için yayınlanan iş ilanları, satış alanında çalışmak isteyen adayların istihdam edilmesini sağlar. Satış danışmanlığı iş ilanları yayınlayan firmalar, ilanlarında bazı kriterler belirtir. Bu kriterleri dikkatle inceleyerek satış danışmanlığı ilanlarına başvurmak, niteliklerinize uygun iş bulmanızı kolaylaştıracaktır. Bazı pazarlama firmaları özel ürünlerine yönelik satış danışmanı ilanı verir. Bazı pazarlama firmaları da bulundukları bölgeye yönelik iş ilanı verebilir. Bazı firmalar ise hem bulundukları bölgeye hem de ürüne göre iş ilanı verebilir. Örneğin, Ankara’da mağaza satış danışmanı arayan bir firmanın ilanı, Ankara mağaza satış danışmanı ilanları başlığı altında yer alır. Eğer yaşadığınız yer Ankara değil ise bu ilana başvurmanız doğru bir tercih olmaz. Bunun yanı sıra firmalar, iş ilanlarını şehrin ilçesine göre de verebilir. Örneğin, firmanın Ankara Keçiören satış danışmanı iş ilanları kategorisinde yayınladığı ilana Keçiören’de yaşamıyorsanız başvurmalısınız. Eğer başka bir yerde ikamet ediyorsanız, bulunduğunuz konuma göre arama yaparak kendinize uygun ilanlara ulaşabilirsiniz. Satış danışmanı arayışında olan firmalar belge ve diploma kriterini göz önünde bulundurabilir. Esnek çalışma saatleri ve part time satış danışmanı kriteri de firmaların ilanında bulunabilir. Firmaya başvurmadan önce aranan nitelikleri ve koşulları incelemek adayın kendisine uygun bir iş bulması için önemlidir.

Ankara Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Satış danışmanları çalıştıkları pazarlama firmasında müşteriye ürünler hakkında doğru bilgi vermekle görevlidir. Müşterinin ihtiyaçlarını belirleyip, istekleri doğrultusunda ürünü satın almaları için ikna etmek satış danışmanının sorumluluğudur. Pazarlama ya da satış firmalarının satış bölümünde görev alan kişilere satış danışmanı denir. Satış danışmanları, firmaların yanı sıra mağaza ve alışveriş merkezlerinde bulunan iş yerlerinde görev alırlar. Alışveriş merkezleri hemen hemen her büyükşehirde bulunur. Bu merkezlerde satış danışmanı olarak görev almak isteyen satış danışmanları bulundukları ilin avm satış danışmanı iş ilanlarını takip edebilirler. Örneğin,  Ankara Avm satış danışmanı iş ilanları,  Ankara’da ikamet eden ve alışveriş merkezlerinde çalışabilecek adaylar için yayınlanır. Satış danışmanı arayışında bulunan firmalar, adaylarda bazı özellikler arar. Satış danışmanları mağazada görev alıyorlarsa mağazanın düzenini sağlamakla da yükümlüdür. Enerjik, sabırlı ve sorumluluk sahibi satış danışmanları, ikna etme yeteneğine sahip olmalıdır. Satışları günlük olarak ilgili bölümlere bildirmelerinin yanı sıra belirlenen satış kotasını aşmak, satış danışmanının görevleri arasındadır. Satış danışmanları part-time olarak da çalışabilir. Özellikle üniversite öğrencileri bu yolu tercih eder. Part time satış danışmanlığını Ankara bölgesinde yapmak isteyen adaylar için Ankara part time satış danışmanı iş ilanları bulunur.

Ankara Satış Danışmanlığı İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Satış danışmanları arayışında olan firmalardan bazıları diploma ve belge kriterine önem verir. Satış danışmanları üniversitelerin 4 yıllık işletme ve iktisat bölümlerinden ya da iki yıllık pazarlama bölümlerinden mezun olur. Yabancı dil bilgisi isteyen firmalar da bulunur.  Satış danışmanları, özel eğitim programına giderek satış danışmanlığı sertifikası alabilir. Otomotiv gibi özel ürünlerin satışı için üniversitelerin otomotiv bölümünden mezun olan adaylar tercih edilir. Firmalar, satış danışmanı iş ilanlarını bulundukları bölge ve konuma göre yayınlamayı uygun görür. İş başvurusu yapacak satış danışmanı adayları, kendi bulundukları bölge ve konumu göz önüne alarak uygun firmalara başvuru yapabilir. Örneğin, Ankara Kızılay bölgesinde oturan bir satış danışmanı adayı, Ankara Kızılay satış danışmanları iş ilanları yayınlayan firmaları takip edebilir. Satış danışmanları, müşterilerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamakla sorumludur. İkna kabiliyeti yüksek olan bir satış danışmanı, müşterileri firmanın sürekli müşterisi haline getirir. Ankara bölgesinde satış danışmanı olarak iş arayan bir satış danışmanı, güncel Ankara satış danışmanı iş ilanları başlığı altındaki seçeneklere başvuru yapabilir. Başvuru yapmadan önce firmanın koşullarını değerlendiren adaylar kolaylıkla satış danışmanı olarak iş bulabilirler.

Ankara Satış Danışmanı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Satış danışmanı, çalıştıkları pazarlama ve satış firmalarının kazançlarını artırmakla görevlidir. Firmaların gelişmesine ve büyümesine de satış danışmanlarının katkı sağlaması gerekir. Satış danışmanlarının fazla satış yapması ve kazancı artırmaya yönelik stratejiler geliştirmesi görev ve sorumlulukları arasında yer alır. İkna kabiliyeti yüksek olması gereken satış danışmanı, ürünlerin teknik bilgilerini çok iyi bilmeli ve müşterilerin sorularını yanıtlamalıdır. 

Ankara Satış Danışmanı İş Olanakları Nelerdir?

Satış danışmanları, pazarlama ve satış firmalarının yanı sıra daha birçok mağaza ve firmada görev alabilir. Otomotiv firmaları, ürün satışı yapan mağazalar, alışveriş merkezleri gibi alanlarda satış danışmanına ihtiyaç duyulur. Çalıştıkları alanlara göre satış danışmanları farklı unvanlar alabilir. Otomotiv sektöründe çalışan bir satış danışmanı, otomotiv satış danışmanı unvanı alır. Bazı otomotiv firmalarının satış danışmanı iş ilanlarında, üniversitelerin otomotiv ile ilgili bölümlerinden mezun olma kriteri bulunur.

Ankara Satış Danışmanı İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Satış danışmanları, yoğun tempo ve iyi insan ilişkileri gerektiren bir çalışma ortamında görev alır. Analitik zekaya sahip ve çözüm odaklı olması gereken satış danışmanları, kendilerini geliştirmeleri gerektiğini de bilmelidir. İş ilanlarına başvuru yaparken kendi koşullarını da dikkate almaları gereken satış danışmanları, yaşadıkları bölgedeki iş ilanlarına başvurmayı tercih etmelidir. Örneğin, Ankara Sincan’da yaşayan bir aday Ankara Sincan satış danışmanı iş ilanları yayınlayan firmalara başvuru yapabilir.

Ankara Satış Danışmanı Ne Kadar Maaş Alır?

Satış danışmanları tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışabilir. Satış danışmanları genellikle maaş ve prim ücreti şeklinde çalışır. Satış danışmanlarının aldıkları ücret çalıştıkları sektöre göre değişiklik gösterir. Yaptıkları satış miktarına göre satış primi alan satış danışmanları ücretleri de farklılık göstermektedir. İşe yeni başlayan bir satış danışmanı asgari ücretle işe başlar. Satış danışmanlarının ücretleri  deneyim kazandıkça artış gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara satış danışmanı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Satış danışmanlığı iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikli olarak Kariyer.net üzerinden buna uygun bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Ardından, ilgili aramaları gerçekleştirerek bu alanda açılan ilanlara erişebilirsin. Bu ilanlara, hazırladığın özgeçmiş ile site üzerinden kolay ve hızı bir şekilde başvuru yapman mümkün.

Ankara satış danışmanı iş ilanları en çok hangi ilçelerdedir?

Satış danışmanlığı hizmet sektöründe öne çıkan mesleklerden biridir. Alışveriş merkezleri başta olmak üzere, birçok iş merkezinde satış danışmanlarına ihtiyaç duyulur. Bu anlamda, bu iş ilanlarının yoğun olarak alışveriş merkezlerinin bulunduğu merkez ilçelerde yoğunluk gösterdiğini söylemek mümkündür. Bunun dışında, diğer ilçelerde de bu ilanlara rastlamanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

En kazançlı Ankara satış danışmanı iş ilanlarına nelerdir?

Satış danışmanlığı oldukça kazançlı bir meslek olması dolayısıyla sıklıkla talep görür. Hangi alanın daha kazançlı olduğu ise farklı dinamiklere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu dinamikler arasında başvuran kişinin tecrübeleri ve yetileri de yer alabilir. İlanlarda belirtilen ücretleri kıyaslayarak bu konuda fikir edinebilirsin.

Ankara en çok başvurulan satış danışmanı iş ilanları nelerdir?

Başvurulan alanların yoğunluğu, açılan ilanların çeşidine göre farklılık gösterir. En çok hangi alanda ilan açıldığı ise dönemler arasında değişebilir. Bunun yanında, sıklıkla giyim alanında satış danışmanlarına ihtiyaç duyulduğu söylenebilir. Teknolojik ürünlerin satıldığı mağazalarda da bu meslek grubuna yoğun bir talep vardır.

notifications İş Alarmı kur