keyboard_arrow_down
8

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman İş İlanları

Türkiye’nin başkenti olan ve birçok sektörün ilerlemiş olduğu şehirlerden biri olan Ankara, çok sayıda insanın yaşadığı metropol bir şehir. Ticaret ve sanayiye dayalı ekonomik yapısı ve hizmet sektörünün oldukça geniş imkanlar sunmasıyla pek çok iş olanağı bulunur. Coğrafi konumu dolayısıyla merkezde bulunan Ankara, gelişmiş ekonomisinin yanı sıra, eğitim sektörünün oldukça iyi konumda olması ve insanlara sağladığı iş imkanları ile öne çıkar. Ankara’da rehberlik ve psikolojik danışman olarak çalışma olanağı bulabilirsin. Öğrencilerin veya danışanların kişisel gelişimlerini destekleyen programlar hazırlamanın yanında öğrencilere ve ailesine danışmanlık hizmeti sunan rehberlik ve psikolojik danışmanlar, Ankara’da bulunan eğitim kurumlarında veya terapi kliniklerde çalışma olanağı bulabilir. Kariyer.net’ten Ankara rehberlik ve psikolojik danışman iş ilanlarına ulaşarak yayınlanan ilanlar hakkında araştırma ve değerlendirme fırsatı bulabilirsin.

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman İş Olanakları

Ankara, eski tarihlerden itibaren ekonomisini ileriye taşıyan bir şehir. Sanayi, tarım, tekstil, gıda, inşaat ya da eğitim sektörlerinde oldukça gelişme gösterir. İş hacminin büyüklüğü doğrultusunda çalışma alanları da bu çerçevede şekillenir. Ankara’da bulunan danışmanlık merkezlerinde veya  eğitim hizmetleri şirketlerinde rehberlik ve psikolojik danışman olarak çalışabilir, bu alanda hizmet verebilirsin. Kariyer.net üzerinden Ankara rehberlik ve psikolojik danışman iş ilanları bayan veya erkekler için yayınlanan ilanları araştırarak güncel bir şekilde yayınlanan ilanları takip edebilirsin. Bu ilanları yayınlayan kurumların senden beklemiş olduğu niteliklere uygun olup olmadığını araştırabilirsin. Üniversitelerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü mezun olduysan ve gerekli süreçleri tamamladıysan başvuru yapmayı düşündüğün şirketlere sahip olduğun diplomayı ve belgeleri sunarak başvurularını tamamlayabilirsin.

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara’ da bulunan kurumlarda veya şirketlerde rehberlik ve psikolojik danışman olarak çalışmayı düşünüyorsan bazı durumlara dikkat etmen istenir.

  • Eğitim kurumlarının yayınladığı iş ilanlarında her öğrenci için birebir değerlendirmelerde bulunulması ve süreçleri takip ederek çalışma olanaklarını geliştirmelerinin sağlaması beklenir. Başvuru yaparken ilanı yayınlayan kurumun senden beklediği eğitim düzeyini araştırabilir ve bu eğitim düzeyine sahip olup olmadığını öğrenebilirsin. 
  • Ayrıca bu kurumların senden istediği başka nitelikler de bulunur. Alana olan bilgi birikimin ve kaç yıllık deneyime sahip olduğun önemli detaylar arasında yer alır. 
  • Çalışmayı düşündüğün kurum için ikamet ettiğin bölgenin de önemli olduğunu unutmamalısın. 

Güncel Ankara rehberlik ve psikolojik danışman iş ilanlarını Kariyer.net üzerinden takip ederek yayınlanan iş ilanlarından haberdar olabilirsin.

Rehberlik ve psikolojik danışman nasıl olunur?

Rehberlik ve psikolojik danışman olarak ilgili kurumlarda çalışmayı düşünüyorsan belirli eğitimleri tamamlamış olman istenir. Üniversitelerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü bitirmiş olman gerektiği gibi psikoloji bölümünden mezun olduysan pedagojik formasyon alarak meslekte kendine yer edinmen mümkün. Ankara rehberlik ve psikolojik danışman arayanlara iş başvurusu yaparken bu kurumların senden beklediği eğitimleri tamamlamış olman doğrultusunda çalışma olanağı bulabilirsin. 

Ankara’da rehberlik ve psikolojik danışman için yayınlanan iş ilanları neler?

Ankara’da bulunan eğitim kurumları ve okullarda yetkinliğin doğrultusunda rehber öğretmen olarak çalışabilir ve öğrencilere rehberlik hizmeti verebilirsin. Burada bulunan özel okullar için açılan ilanlarda rehber öğretmenlik yapabilir veya etüt merkezlerinde danışmanlık hizmetini sürdürebilirsin. Ankara rehberlik ve psikolojik danışmanı iş ilanları bay veya bayan için araştırarak bu kurumların yayınlamış olduğu ilanlara ulaşabilir, inceleyebilir ve senin için uygun olan ilanları düzenli olarak takip edebilirsin. İlerlemeye yönelik hedeflerin ve mesleğinde gelişme yönünde planların varsa ilanları yayınlayan kurumlara ulaşarak çalışmaya başlayabilirsin. 

Rehberlik ve psikolojik danışman görev ve sorumlulukları neler?

Rehberlik ve psikolojik danışmanın görev ve sorumlulukları bağlı olduğu yere göre değişkenlik gösterebilir. Eğitim kurumlarında çalışan rehberlik ve psikolojik danışman için öğrencilere danışmanlık hizmeti vermesi, doğru yönlendirmelerde bulunması gibi görevler söz konusu iken; danışmanlık merkezlerinde kendisine danışan kişileri dinlemek ve sorular yöneltmek,  farklı değerlendirme araçlarını kullanarak, danışanın tedavi arayışının nedenini çizmeye yardımcı olmak gibi sorumlulukları bulunur.

Rehberlik ve psikolojik danışmanın sahip olması gereken özellikler neler?

Rehberlik ve psikolojik danışman olarak sahip olman gereken bazı özellikler bulunur. Gözlem gücünün gelişmiş olması beklenirken, iyi bir iletişim kabiliyeti sergilemen gerekir. Danışanlara karşı empatik bir tutum sergilemen ve aynı zamanda stres altında çalışma motivasyonunun gelişmiş olması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Rehberlik ve Psikolojik Danışman iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur