14

Ankara Sınıf Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sınıf Öğretmeni cancel
Ankara cancel
Bahçeşehir Okulları
Sınıf Öğretmeni
Bahçeşehir Okulları
İstanbul (Tümü) +62 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MEDICANA EĞİTİM HİZMETLERİ VE TİCARET A.Ş.
Sınıf Öğretmeni
MEDICANA EĞİTİM HİZMETLERİ VE TİCARET A.Ş.
İstanbul (Tümü) +8 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Ankara Sınıf Öğretmeni İş İlanları

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olması sebebi ile oldukça büyük bir öneme sahip olan bir şehirdir. 6 milyona yaklaşan nüfusu ile İç Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ili olma özelliğine sahiptir. Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan Ankara; tarım, hayvancılık, sanayi ve ticaret gibi alanlarda oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Dünyaca ünlü ODTÜ’nün yer aldığı Ankara, eğitim konusunda da oldukça gelişmiştir. Üniversite, lise ve ortaokul seviyesine birçok farklı okulu bünyesinde barındıran Ankara şehri, özellikle üniversite öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu nedenle eğitim sektöründe oldukça fazla iş alanı bulunur. Bunlardan biri de sınıf öğretmenliğidir. Ankara’da sınıf öğretmeni olarak çalışabileceğin birçok farklı iş imkanı mevcuttur. Ankara sınıf öğretmeni iş ilanları ve alım fırsatlarını inceleyerek hızlı bir şekilde iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Ankara’da Sınıf Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Ankara sınıf öğretmeni iş ilanları yeni çalışan adayları için önemli fırsatlar sunar. Ankara’da sınıf öğretmeni olarak çalışırken yapacağın işlerden ilki, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ve okullara sunulan müfredata nizami bir şekilde uyarak eğitim vermendir. Sınıf öğretmeni  olarak birinci ve dördüncü sınıf aralığında eğitim öğretim gören öğrencilere hitap edersin. Eğitim verdiğin öğrencilerin pedagojik gelişimini de düzenli olarak takip etmen gerekir. Ankara’da sınıf öğretmeni olarak yapacağın işlerin arasında en önemlisi, öğrencilerin okuryazar seviyesine gelecek şekilde eğitmendir. Bu bağlamda eğitim bilimlerinin öngördüğü kurallar doğrultusunda okuma ve yazma eğitimini aşamalı bir şekilde gerçekleştirmen gerekir. Okuma ve yazma eğitiminin yanı sıra öğrencilerini pozitif bilimler ile ilk kez sen buluşturursun. Öğrencileri, matematik, fen, sosyal bilgiler gibi alanlarda eğiterek, soru çözme, analiz yapma gibi alanlarda gelişmesini sağlarsın. Aynı zamanda resim, beden gibi dersler ile öğrencilerinin fiziki ve beceri gelişimlerinin oluşmasına katkı sağlamak da sınıf öğretmeni olarak görevlerin arasında yer alır. Çocukların psikolojik durumlarını takip ederek bu konuda sorun yaşayan öğrencileri psikolojik danışmanlık servisine yönlendirirsin. Öğrencilerinin ders konusunda gösterdiği ilerlemeleri ve genel başarı durumlarını ebeveynlere sunmak görevlerin arasında yer alır. Gelişim konusunda büyük rol sahibi olan çağdaş eğitim yöntemlerinden faydalanmak da sınıf öğretmeni olarak yapacağın işlerden bidir. Ankara sınıf öğretmeni iş ilanları güncel alım fırsatlarını sana sunar. Bu ilanları inceleyerek kurumların sınıf öğretmenlerinden beklentisi hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Ankara’da Sınıf Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara, eğitim sektörü konusunda geniş bir iş alanına sahip olan şehirlerden birisidir. Ankara sınıf öğretmeni iş başvurusu için bazı eğitim ve belgelere sahip olman gerekir. Ankara’da sınıf öğretmeni olmak için sahip olman gereken belgeler arasında lisans diploması yer alır. Üniversitelerin 4 yıl eğitim veren sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olman gerekir. Eğitime giriş, eğitim sosyolojisi, çevre eğitimi, eğitim felsefesi gibi bölüm içerisinde yer alan derslerin tamamından başarılı bir şekilde geçmen diploma sahibi olman için şarttır. Öğretmenlik mesleğini icra edebilmen için formasyon derslerini de başarılı ile tamamlaman son derece önemlidir. Sınıf öğretmenliği diploması ile Ankara sınıf öğretmeni arayanların sunduğu iş ilanlarına başvurabilirsin. Ankara sınıf öğretmenliği iş ilanlarının açıklama kısmını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek sahip olman gereken belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.  

Ankara’da Sınıf Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ankara sınıf öğretmeni eleman ilanları için bazı özelliklere sahip olman istenebilir. Bu özelliklerin en çok öne çıkanları şu şekildedir:

  • Sınıf öğretmeni olarak öncelikle iletişim kurabilme yeteneğinin gelişmiş olması gerekir. Bu sayede öğrencilerin ile sağlıklı iletişim kurabilir, öğrenci-öğretmen ilişkisinin olumlu yönde gelişmesini sağlayabilirsin.
  • Sabırlı ve disiplinli olmak, sınıf öğretmeninden beklenen en önemli özelliklerden biri olabilir. Hitap ettiğin yaş aralığı gereği oldukça sabırlı olman ve öğrencilerini geliştirecek şekilde sınıf disiplinini sağlaman gerekir. Aynı şekilde özverili olman da sahip olman gereken özellikler arasında yer alır. 
  • Sınıf öğretmeni iş ilanları detaylarında sayılan özelliklerden bir diğeri de hitabet yeteneğidir. Bu husus sınıf düzenini ve eğitim akışını sağlamak konusunda önem arz eder.
  • Düzgün bir diksiyon, bir sınıf öğretmeninin sahip olması gereken en önemli özelliktir. Net ve akıcı bir diksiyona sahip olman, öğrencilerin dersten kopmaması açısından önemlidir. Bu doğrultuda diksiyon eğitimlerine katılabilir, sertifika sahibi olabilirsin.

Ankara’da sınıf öğretmeni olarak nerelerde çalışabilirim?

Ankara, eğitim sektörü konusunda gelişmiş şehirlerimizden birisidir. Dolayısıyla Ankara’da sınıf öğretmeni olarak çalışabileceğin birçok farklı eğitim kurumu mevcuttur. Sınıf öğretmeni olarak birinci ve dördüncü sınıf aralığında bulunan öğrencilerin yer aldığı ilkokul seviyesindeki okullarda çalışabilirsin. Aynı zamanda kurslar, dersaneler ve eğitim merkezleri de çalışabileceğin yerler arasında yer alır. 

Ankara sınıf öğretmeni iş ilanlarında yer alan çalışma şekilleri nedir?

Ankara sınıf öğretmeni ilanları farklı çalışma şekilleri barındırır. Genel olarak incelendiğinde sınıf öğretmenliği iş ilanlarında tam zamanlı çalışma şekli mevcuttur. Part time yani yarı zamanlı olarak çalışabileceğin Ankara sınıf öğretmeni iş ilanlarının yanı sıra, dönemsel olarak çalışabileceğin iş ilanlarını da bulabilirsin. Çalışma şekli kısmından gerekli filtrelemeyi yaparak istediğin çalışma şekline uygun ilanları tek bir sayfada listeleyebilirsin. 

Ankara sınıf öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Ankara sınıf öğretmeni iş ilanları bugün yayınlananlara oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsin. Ankara sınıf öğretmeni iş ilanlarına ulaşmak için öncelikle ‘İş Ara’ bölümüne tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmelisin. İş ilanları sayfasından şehir olarak Ankara’yı seçtikten sonra şirketin sektörü kısmından eğitim bölümünü seçerek sınıf öğretmenliği iş ilanlarını bulabilir, bu ilanlar arasından iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Ankara’daki sınıf öğretmenlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Ankara’daki sınıf öğretmenlerinin çalışma ortamı, çalışılan kuruma göre değişkenlik gösterebilir. Genel itibari ile sınıf öğretmenlerinin çalışma ortamı olarak doğrudan okul sınıfı gösterilebilir. Sınıfın içerisinde yer alan ekipmanların niteliği, sıraların dizilişi ve öğrenci profili de bu bağlamda farklı olabilir. Ankara iş ilanları arasında yer alan Ankara sınıf öğretmenliği iş ilanlarını inceleyerek kurumların sunduğu çalışma ortamı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara sınıf öğretmenleri için özel sektörde iş ilanları var mı?

Günümüzde özel kurs ve okul sayısındaki artışa bağlı olarak sınıf öğretmeni iş ilanları da artmaktadır. Sınıf öğretmeni arayışı şehirlere göre farklılık gösterir. Büyükşehirlerde kurs ve özel okul sayısı daha fazla olduğu için sınıf öğretmeni arayışı da fazladır. Ankara'da da birçok özel okul ve kurs merkezi bulunmaktadır. Kariyer.net filtreleme özelliğini kullanarak Ankara şehrindeki iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Ankara sınıf öğretmeni çalışma koşulları nasıldır?

Sınıf öğretmeni olmak için Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunu olman gerekir. Takım çalışmasına yatkın, özverili, sorumluluk sahibi olman yoğun çalışma şartlarına uyum sağlaman açısından oldukça önemlidir. Çalışma saatleri ise çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Sınıf öğretmenlerinin maaşları tecrübe kazandıkça artış gösterir. Sınıf öğretmenleri özel veya devlete bağlı okullarda çalışabilir. Genellikle birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar aynı sınıfla ilgilenir. Ankara büyük bir şehir olduğu için çalışma ortamı yoğun tempolu olabilir.

Ankara sınıf öğretmeni iş ilanlarında aranan en önemli kriterler nelerdir?

Sınıf öğretmeni olmak için üniversitelerin Sınıf Öğretmenliği bölümü mezunu olmak gerekir. Sınıf Öğretmenliği bölümünün amacı öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, açık fikirli ve modern öğretmenler yetiştirmektir. Sınıf öğretmeninde aranan en önemli kriter üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaktır. Ayrıca meslekte deneyimli olmak da önemli kriterler arasında yerini alır. Güncel gelişmeleri takip eden, çocukları seven bireyler sınıf öğretmeni olabilir. Çocuklara adil davranmak, sevgi ve saygıyla yaklaşmak ise oldukça önemlidir.

Ankara sınıf öğretmeni nasıl olunur?

Sınıf öğretmeni ilkokula başlayan çocuklara okuma yazma başta olmak üzere temel matematik, fen bilgisi ve el becerisi gibi eğitimler verir. Ankara'da sınıf öğretmeni olabilmek bazı süreçleri başarıyla tamamlamak gerekir. Öncelikle üniversite sınavında ilgili alanda yeterli puan alıp Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği programına girmeye hak kazanmak gerekir. 4 yıllık eğitim ve staj dönemi başarıyla tamamlandıktan sonra sınıf öğrenmeni unvanı alınır. İşveren tarafından talep edilen diğer belgelere ve yetkinliklere sahip kişiler sınıf öğretmeni olabilir.

notifications İş Alarmı kur