keyboard_arrow_down
13

Ankara Spor İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Spor cancel
Ankara cancel
olgar
Satış Danışmanı
olgar
İstanbul (Tümü) +9 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MARS SPORTİF TESİSLER İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Personal Coach / Ankara
MARS SPORTİF TESİSLER İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Ankara Spor Sektörü İş İlanları

Başkent Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olmasının yanı sıra kalabalık nüfus ve nüfusa  bağlı kentleşme ile fazla doğal alan olmayan  ve sağlığını korumak isteyen vatandaşların spor yapmak için spor salonlarına başvurduğu bir yer haline gelmiştir. Ankara’da yaşayan vatandaşların bu isteği doğrultusunda nüfusla orantılı olarak pek çok spor salonu açılmış ve bu spor salonlarından çalıştırılmak üzere antrenöre ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç vesilesi ile Ankara spor sektörü iş ilanları sayısı da artış göstermiştir. Bu ilanlara Kariyer.net üzerinden ulaşarak çeşitli spor alanlarını inceleyebilirisn. Spor sektörü iş ilanları incelendiğinde genellikle sosyal yönden gelişmiş, antrenman ve hareket bilgilerine sahip spor sektörü çalışanları aranır. Ankara’da spor sektörü çalışanı olmak istiyorsan, ve bu sektöre girebilmek için gerekli özellikleri taşıyorsan Ankara spor sektörü iş başvurusu yaparak kendini bu alanda değerlendirebilirsin.

Ankara Spor Sektörü Ne İş Yapar?

Spor sektörü çalışanlarının birinci ve en temel görevi sağlıklı vücuda sahip olmak isteyen kişilere uygun olan en doğru programı ve beslenme şeklini belirleyip, onların bu antrenman programına ve beslenme programına uymalarını sağlamaya yardımcı olmaktır. Spor sektörü sadece bireysel antrenörlükle sınırlı değildir. Spor bilimleri fakültesinden mezun olmuş bir kişinin yapabileceği çok fazla iş seçeneği vardır bu iş seçeneklerinden bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Basketbol Takım Koçu
  • Spor Psikologu
  • Federasyon Temsilcisi
  • Kişisel Antrenör
  • Spor Terapisti
  • Analist
  • Beden Eğitimi Öğretmeni

Bu ve bunun gibi birçok alanda rol alabilen spor bilimleri mezunları, sporla alakalı olan her türlü araştırmada yer alabilirler. Uygulama sahalarında yönetici rolüne girerek spora ve sporcuya gerekli olan katkıyı sağlamakla sorumlu olan birimler de geniş bir iş hacmi oluşturur. Spor bilimleri çalışmaları, fizyoloji, psikoloji, anatomi gibi  daha birçok akademik düzeyde çalışmayı ve çalışma alanını bünyesinde barındırır. Spor bilimlerinin ele aldığı konular arasında bir sporcunun bünyesinde ne gibi değişiklikler olduğu, performans, beslenme, iş ve sporun birlikte idaresinde zihnin rolü, spor endüstrisinin finansal yönlerini anlamaya yardımcı olmak gibi daha birçok çeşitli konu bulunur. Bu görevlerde rol almak tam bana göre diyorsan kariyer.net üzerinden ilgili ilanları inceleyerek sektöre girebilirsin. Ankara spor sektörü iş ilanları bayan ya da bay kategorileri üzerinden birçok iş alımı yapar. Sen de bu sektöre girerken sahip olduğun niteliklere göre istediğin alana başvurabilirsin.

Ankara Spor Sektörü Çalışanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Spor sektörü çalışanlarının birinci ve en temel görevi sağlıklı vücuda sahip olmak isteyen kişilere uygun olan en doğru programı ve beslenme şeklini belirleyip, onların bu antrenman programına ve beslenme programına uymalarını sağlamaya yardımcı olmaktır. Bir spor sektörü çalışanı olmak isteyen kişinin önce kendi fiziğine, sağlığına dikkat etmesi gerekir. Böylece kendisini kişisel antrenör olarak seçmeye gelen kişide iyi bir izlenim bırakabilir. Kendi sağlığına dikkat etmeyen, spor yapmayan bir spor antrenörü başkasına ne kadar yardımcı olabilir ki düşüncesini karşı tarafa vermemek için bir spor sektörü çalışanının sahip olması gereken en temel özellik kendisinin sağlıklı ve fit bir vücudunun olmasıdır. Sen de gerekli eğitimleri aldıysan, ilgili belgeleri edindiysen ve bu özellikleri taşıyorsan güncel Ankara spor sektörü iş ilanları üzerinden inceleyebileceğin fırsatlar sayesinde sen de bu alanda iş bulabilirsin.

Ankara Spor Sektörü Çalışanı Olmak İçin Hangi Belgelere ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Ankara’da spor sektörü çalışanı olmak için gerekli olan en temel eğitim herhangi bir üniversitenin spor bilimleri fakültesinden en az 4 yıllık lisans eğitim ve öğretim sürecini tamamlayarak mezun olmuş olmak gerekir.  Spor sektöründe yer alan birçok çalışma alanı bu mezuniyet belgelerini şart koşar. Ayrıca alabileceğin farklı spor sertifikaları seni bu alanda öne çıkarır. Bu alanda lisans eğitimini tamamladıysan ve ilgili sektör dallarında bir işe girmek istiyorsan  yapmak  istediğin iş koluna göre alman gereken belgeler olabilir. Örneğin spor psikoloğu olarak görev yapmak isteyen birisi için 4 yıllık spor bilimleri lisans eğitimi programlarının yanında birde spor psikolojisi yüksek lisans eğitimini tamamlaması gerekebilir. Bu nedenle lisans eğitimini tamamladıktan sonra spor bilimlerinin hangi alanında çalışacağına karar vermeli ve bu alanda çalışmak için gerekli olan belgeleri temin etmelisin. Böylece  Ankara spor sektörü iş ilanları yeni iş akımlarından yararlanarak kendine iş alanı yaratabilirsin.

Ankara spor sektöründe iş imkânı var mıdır?

Başkent Ankara Türkiye’nin en kalabalık ikinci ili olmasının yanı sıra. Kalabalık nüfus ve nüfusa  bağlı kentleşme ile fazla doğal alan olmayan  ve sağlığını korumak isteyen vatandaşların spor yapmak için spor salonlarına başvurduğu bir yer haline gelmiştir. Ankara’da yaşayan vatandaşların bu isteği doğrultusunda nüfusla orantılı olarak pek çok spor salonu açılmış ve bu spor salonlarından çalıştırılmak üzere antrenöre ihtiyaç duyulur. Ankara spor sektörü iş ilanları sayısı da artış göstermiştir..

Ankara spor sektöründe hangi iş kolları mevcut?

Ankara’da halkın spora olan ilgisi ile doğru orantılı olarak spor sektöründe iş kolu olarak pek çok seçenek ortaya çıkmıştır. Bu seçeneklerden bir kısmını ele alacak olursak bu iş kolları şu şekildedir; beden eğitimi öğretmenliği, kişisel antrenörlük, basketbol, futbol, voleybol takım koçu, spor terapisti, spor psikoloğu. Daha birçok iş kolu barındıran bu sektöre ait ilanlar kariyer.net üzerinden gelen başvurulara açıktır.

Ankara spor sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ankara spor sektörü iş ilanları bugün herhangi bir üniversitenin spor bilimleri fakültesinden en az 4 yıllık lisans programı sürecini tamamlayan herkesin başvurabileceği bir meslek dalıdır. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de çoğu işveren tarafından erkeklerde askerliğini tamamlamış, muaf, yada tecil ettirmiş olma şartı aranır. Bu sektörde yayınlanan ilanlarda açıklamalar kısmında yayınlanan kriterler farklıdır. Bu detayları inceleyerek kimlerin bu ilanlara başvururabileceğini öğrenebilirsin.

Ankara spor sektörü part-time çalışma imkanları nelerdir?

Günümüzde neredeyse her sektörde olduğu gibi spor sektöründe de isteğe bağlı olarak part – time çalışma imkanı sunulur. Eğer Ankara’da spor sektöründe part - time olarak çalışmak istiyorsan. Ankara spor sektörü iş ilanları bay veya bayan kategorilerinden  size uygun olanı seçtikten sonra kariyer.net üzerinden sana uygun olan part – time çalışma imkanı veren işverenleri görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara spor sektöründe hangi meslek grupları yer alır?

Ankara’da spor sektöründe çalışmak isteyen kişiler için bu alanda birçok farklı meslek grubu yer alır. Spor alanında eğitim aldıysan ve bu sektördeki meslek gruplarından birinde çalışmak istiyorsan birçok farklı iş ilanına göz atabilirsin. Ankara spor sektörü meslekleri arasında teknik eleman, spor mağazalarında görevlendirilmek üzere satış danışmanı, mağaza müdürü ve çeşitli pozisyonlar yer alır. Tüm bunların yanı sıra Ankara spor sektöründe bulunan pozisyonlar arasında fitness ve spor eğitmeni de yer alır.

Ankara spor sektörü iş ilanlarında hangi kurumlar yer alır?

Ankara’da spor sektöründe çalışmayı planlıyorsan birçok kurumun yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin. Kariyer.net üzerinden Ankara spor sektörü iş ilanlarını inceleyip kendine en uygun olan pozisyonlar için iş başvurusu yapabilirsin. Ankara’da spor sektörü iş ilanı yayınlayan kurumlar arasında çeşitli spor merkezleri yer alabilir. Spor merkezlerinde fitness ve spor eğitmeni olarak çalışma imkanı bulabilirsin. Bununla birlikte spor ürünlerinin satışını yapan mağazalarda da yaygın olarak spor alanında bilgisi olan satış elemanlarına ihtiyaç duyulur.

Ankara spor sektörü iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Ankara’da spor sektöründe çalışmak istiyorsan firmaların aradığı özellikleri incelemen gerekir. Spor kulüpleri yönetici ya da yönetici yardımcısı pozisyonları için eleman aradıkları zaman bu alanda deneyimi olan ve yönetim eğitimi alan kişileri tercih edebilirler. Bununla birlikte spor sektöründeki mağazalarda satış temsilcisi olarak çalışacak kişilerin bu alanda deneyimli olması ve satılan ekipmanlarla ilgili bilgi sahibi olması beklenir. Aynı zamanda eğitmen olarak çalışacak kişilerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümünden mezun olması gerekir.

Ankara spor sektörü iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

Spor sektörü iş ilanları yaygın olarak spor tesislerinde yer alır. Birçok kişiye spor eğitiminin verildiği spor tesislerinde iş imkanı bulman mümkündür. Fitness eğitmeni olarak çalışıp bu alanda eğitim almak isteyen kişilere yardımcı olabilirsin. Aynı zamanda fitness eğitmenliği yaparken grup dersleri vererek birçok farklı kişiye aynı anda eğitim verebilirsin. Farklı çalışma ortamlarını inceleyerek Ankara’da yer alan spor sektörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur