keyboard_arrow_down
48

Antalya Mühendislik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Mühendislik cancel
Antalya cancel

A

Harita Mühendisi
Akas Enerji
Antalya +6 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ÖZ ER-KA İNŞAAT TUR. ELEKT. TAAH. TİC. VE SAN. A.Ş.
Topoğraf
ÖZ ER-KA İNŞAAT TUR. ELEKT. TAAH. TİC. VE SAN. A.Ş.
Hatay İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Antalya Mühendislik İş İlanları

Antalya Akdeniz bölgesinde yer alıp turizm ile öne çıkan şehirlerdendir. Büyükşehir olmakla birlikte tarım, sanayi, ticaret gibi iş alanlarının geliştiği bir şehirdir. Antalya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmakla birlikte konumu nedeniyle ihracat potansiyeli bulunan şehirlerdendir. Antalya’da mühendislerin çalışacağı pek çok sektör ve pozisyon bulunur. Özetle mühendislik bilimi kullanarak problemlere çözüm bulmayı, hayatı kolaylaştırmayı, karmaşık yapı ve sistemleri analiz etmeyi, tasarlamayı içerir. Mühendislik hayatın hemen her alanında vardır. Her bir mühendislik dalının ilgilendiği alanlar, üzerinde çalıştığı şeyler farklıdır. Antalya mühendislik iş ilanları ve kariyer fırsatlarına ulaşmak için kariyer.net’i ziyaret edebilir, çeşitli alanlardaki mühendislik iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Antalya’da Mühendisler Ne İş Yapar?

Mühendisliğin alanına göre görev tanımı değişir. Birçok mühendislik bölümü vardır ve her birinin yaptıkları işler farklıdır. Her biri ayrı bir meslek grubunu oluştururlar. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Makine mühendisliği
 • Elektrik-elektronik mühendisliği
 • Bilgisayar mühendisliği
 • İnşaat mühendisliği
 • Maden mühendisliği
 • Enerji mühendisliği
 • Jeoloji mühendisliği
 • Endüstri mühendisliği
 • Otomotiv mühendisliği
 • Harita mühendisliği
 • Çevre mühendisliği
 • Mekatronik mühendisliği
 • Gıda mühendisliği

Bunların dışında başka mühendislik bölümleri de mevcuttur. Genel olarak mühendislerin yaptığı iş, mevcut teknik bilgisini kullanarak projeler hazırlama, bu projelerin tasarım, üretim, denetim gibi aşamalarında yer alırlar. Alanlarına yönelik araştırma yapmak, yeni fikirler geliştirmek, fikirleri tekniğe ve uygulamaya dökmek mühendislerin uzmanlık alanıdır. Projelere dair raporlar yazar. Güncel Antalya mühendislik iş ilanları arasında mühendislik dalına ve firmaya bağlı olarak farklı görev tanımları bulunabilir. 

Antalya’da Mühendis Olarak Nerelerde Çalışma İmkanı Bulabilirim?

Mühendislerin çalışma alanları çok geniştir. Ancak mühendislik dalına göre iş imkanları farklılık gösterir. İnşaat mühendisleri inşaat şirketlerinde, bilgisayar mühendisleri yazılım firmalarında ve başka birçok alanda çalışma imkanı bulabilirler. Elektrik elektronik mühendisleri elektronik eşya üretimi yapan firmalarda ve bunun gibi başka şirketlerde çalışma imkanı bulabilir. Endüstri mühendisliği de çalışma alanı geniş olan mühendislik dallarındandır. Fabrikalarda ve üretim tesislerinde iş imkanı bulabilirler. Ziraat mühendisliği de Antalya’da öne çıkan mühendislik alanlarındandır. 

Mühendisler ayrıca AR-GE mühendisi ya da proje mühendisi gibi pozisyonlarda da çalışabilirler. Projelerin hemen hemen her aşamasında yer alan mühendisler farklı sektörlerde farklı pozisyonlarda, çalışma şansı bulabilirler. Antalya mühendis arayan firmalar, adayların mezun olması gereken bölümleri genellikle ilan detaylarında belirtir. Firmaya göre farklı alanlardan mühendisler bu pozisyonlarda çalışabilirler. 

Antalya mühendislik iş ilanlarında hangi kriterler aranır?

Antalya mühendislik iş ilanlarında mühendislik dalına bağlı olarak kişinin yeterlİK teknik donanıma sahip olması, teorik ve pratik bilgisinin olması beklenir. Mesleki alanda kullanılan cihazların, materyallerin, programların veya başka malzemelerin kullanımı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bir mühendis her zaman kendini geliştirmeye açık olmalıdır. Mühendislik sürekli gelişen ve yenilenen bir meslektir. Mühendislerin mesleki alandaki gelişmeleri takip etmeleri çok önemlidir. Bazı iş ilanlarında yabancı dil bilme şartı da aranır. 

Antalya mühendislik iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat etmeliyim?

Antalya mühendislik iş ilanları bay ve bayan kategorisinde yer alan seçeneklere başvururken öncelikle iş tanımını ve hangi mühendislik bölümlerinden mezun olan adayların arandığını öğrenmelisin. Mühendislik mesleki gelişimin çok önemli olduğu bir alan olduğu için başvuru yapacağın firmanın gelişimine katkıda bulunacağından emin olmalısın. Başvuru yapacağın firmada mühendis olarak hangi pozisyonda çalışacağın önemlidir. Mühendislik dalları da kendi içerisinde ayrılabilir ve her biri farklı uzmanlık gerektirebilir. 

Antalya mühendislik iş ilanlarına başvuru yapmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Antalya mühendislik iş ilanları bayan ve bay kategorisinde yer alan seçeneklere başvuru yapmak için üniversitelerin mühendislik lisans programlarından mezun olman gerekir. Ancak mühendislikte genellikle diploma tek başına yeterli olmaz. Farklı kurslara katılmak, eğitimler almak çok önemlidir. Mühendislik bölümlerinin kendi içerisinde kullandığı bilgisayar programlarını bilmen büyük bir avantaj sağlar. Yabancı dil bilmek, etkili iletişim kurabilmek ve sunum yapabilmek de mühendislik mesleğinde ilerlemen için gereklidir.

Antalya mühendislik iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Üniversitelerin mühendislik lisans bölümlerinden mezunsan ve mühendis olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’i ziyaret ederek özgeçmiş oluşturmakla işe başlayabilirsin. Aldığın eğitimlere, sertifikalara ve mesleğinde öne çıkmanı sağlayacak kişisel özelliklerine yer vererek iş bulma şansını artırabilirsin.Daha sonra Antalya konumunda arama yaparak sana daha yakın iş ilanlarını bulabilir ve hemen başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya'da mühendislik mezunları için iş imkanları nasıldır?

Antalya’da mühendislik mezunu olarak iş arıyorsan birçok iş imkanı elde edebilirsin. Mühendislik mesleği oldukça geniş alana sahip olan mesleklerden biridir. Mühendisliğin birçok dalı bulunur. Bu dallara göre farklı iş imkanları elde edebilirsin. Antalya’da mühendislik mezunu olarak, elektrik mühendisi, satış mühendisi, proje mühendisi, saha mühendisi, gıda mühendisi gibi birbirinden farklı iş imkanları ile karşılaşabilirsin. Sana uygun mühendislik mezunu iş imkanları için Kariyer.net sayfasında bulunan iş ilanlarına bakabilirsin ve CV’ni göndererek başvuru yapabilirsin.

Antalya'da mühendislik dalları nelerdir?

Antalya mühendislik dalları oldukça geniş kapsamlıdır. Birbirinden farklı alanlarda çalışan mühendislik dalları bulunur. Bu mühendis dallarının birbirinden farklı görev ve sorumlulukları bulunur. Örneğin; makine mühendisliği otomotiv, tarım makineleri, endüstriyel tesisler ve daha birçok araç ve gereç çeşitlerini içerirken; kimya mühendisliği, kimyasalların karışımı ve işlenmesi için ekipman, sistem ve aşamaları tasarlar. Çevre mühendisliği, satın alma mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, saha mühendisliği, satış mühendisliği, proje mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, üretim mühendisliği, AR-GE mühendisliği, üretim kontrol mühendisliği gibi ve daha birçok mühendislik dalları bulunur.

Antalya'da hangi mühendisliğin iş imkanı daha fazladır?

Araştırma fikirlerini teknik planlara dönüştüren mühendisler, birçok farklı iş imkanına sahiptir. Mühendisliğin birbirinden farklı dalları bulunur. Bu dallara göre çalışma alanları ve görevleri değişir. Meslek sahasında yenilikleri araştırma, müşterilerle iş memnuniyetine yönelik iletişimlerde bulunma, alanına bağlı olarak projeleri yönetme, denetleme gibi görevleri bulunan mühendislik mesleği, alanına göre farklı iş olanağına sahip olur. Nükleer mühendislik ve çevre mühendisliği iş imkanları diğer dallarına göre daha fazla olduğu söylenebilir. Çevre mühendisliği, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik, halk sağlığı sorunları, geri dönüşüm, hava kirliliği gibi kritik çevre sorunlarına karşı gelişimler üretir. Bu sebeple çevre mühendisliğine olan ihtiyaç artar ve bu da iş olanağının oluşmasına sebep olur.

Antalya'da mühendislikte kullanılan ölçüm aletleri nelerdir?

Antalya’da mühendislik alanında çalışmak istiyorsan bazı kullanman gereken ölçüm aletleri bulunur. Bu ölçüm aletleri genel olarak cetvel, şerit, katlanabilir metre, kumpaslar, mikrometreler, mastarlar ve kompratörlerdir. Bunların yanı sıra boyut ölçmelerde doğrudan temasla olmayan optik ve pnömatik ölçme yöntemleri de kullanılır. Mühendislik alanında çalışacaksan kesin olarak bu ölçme aletlerini kullanabiliyor olmalısın. Çizim yaparken, test ederken, uygularken bu aletleri sürekli olarak kullanman gerekebilir.

notifications İş Alarmı kur