Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
121

Antalya Ön Muhasebe Elemanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Ön Muhasebe Elemanı cancel
Antalya cancel
MULTİ TOHUM TARIM SAN. TİC. A.Ş.

Muhasebe Elemanı

MULTİ TOHUM TARIM SAN. TİC. A.Ş.
Antalya
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Antalya Ön Muhasebe Elemanı İş İlanları

Ön muhasebe elemanı, bağlı bulunduğu şirketin mali kayıtlarını tutan kişiye verilen mesleki bir unvandır. Ön muhasebe elemanı günlük olarak kasa, çek, banka işlemlerini halleder ve buna ek olarak irsaliye takibi yapar. Bunun yanı sıra bağlı bulunduğu şirketin finansal işlemlerini takip eder, tahsilat yapar, evrakları dosyalar ve arşiv tutar. Muhasebede görev alan personelin işini ciddi anlamda kolaylaştıran ön muhasebe elemanları, şirketler için büyük bir öneme sahiptir. Eğer bu alanda yeterince deneyim sahibiysen, kariyer.net üzerinde yer alan Antalya ön muhasebe elemanı iş ilanları arasından dilediğini inceleyebilir ve şartları senin için uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Antalya Ön Muhasebe Elemanın Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Ön muhasebe elemanı, genel muhasebe birimi ile gelişmiş bir iletişime sahip olmalıdır ve gerekli görevleri yerine getirmekle yükümlüdür.

  • Her gün pos ve kasa kayıtlarını tutar ve vergi ödemelerinin takibini gerçekleştirir. 
  • Muhasebe kayıtlarını belirlenen kanuna göre düzenler. Bu işlemin uygun bir şekilde ve zamanında yapılması muhasebe işlerini önemli ölçüde kolaylaştırır. 
  • Elde bulunan verileri sisteme aktarmaya ek olarak, ilgili raporlamaları ve arşivlemeleri yapar. 
  • Ayrıca şirketin stoklarının takibini yapmak yine ön muhasebe elemanın görevleri arasındadır. 

Bu görevlerin sana uygun olduğunu düşünüyorsan, güncel Antalya ön muhasebe elemanı iş ilanları arasından seçim yaparak iş başvurusu gerçekleştirebilirsin.

Antalya Ön Muhasebe Elemanı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Hemen her meslekte olduğu gibi ön muhasebe elemanlarında da aranan ilk özellik iş disiplinidir. Ön muhasebe gibi kritik bir bölümde bulunan kişinin işini aksatmadan yapması önemlidir. Gerekli olan programları bilmek, matematikte iyi olmak ve zaman yönetimini iyi yapabilmek ön muhasebe elemanında bulunması gereken özelliklerdir. Ön muhasebede görev alacak olan kişinin fatura, banka, kasa ve ödeme takiplerini iyi bir şekilde yapabilmesi ve hiçbir ayrıntıyı atlamaması önemlidir. Sektörel gelişmeleri yakından takip etmek ve takım çalışmalarına yatkın olmak da aranan özellikler arasında yer alır. Analiz yeteneğinin gelişmiş olmasına ek olarak, e-fatura ve e-arşiv bilgisine sahip olmak gerekir. Ayrıca ön muhasebe elemanlarının karşılaştıkları sorunlar karşısında soğukkanlı ve çözüm odaklı olması mesleğin olmazsa olmazlarından biridir. Eğer sen de bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan, şirketler tarafından yayınlanan Antalya ön muhasebe elemanı iş ilanları bay ve bayan seçeneklerini inceleyebilirsin.

Antalya’da ön muhasebe elemanı nasıl olunur?

Ön muhasebe elemanı olmak istiyorsan öncelikle üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olman gerekir. Firmalar, kendileriyle çalışacak olan ön muhasebe elemanını seçerken genellikle ön lisans ya da lisans mezunu kişileri tercih ederler; ancak lise mezunu olmasına karşın sektörel deneyime sahip olan kişilerde bu mesleği yapabilirler. Bu alanda çalışmak isteyen kişilerin, Ms Office ve Netsis gibi programları biliyor olması gerekir. Sen de ön lisans ya da lisans programlarını tamamladıysan veya sektörel tecrübeye sahipsen Antalya ön muhasebe elemanı arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanları inceleyebilirsin.

Antalya ön muhasebe elemanı iş imkanları nelerdir?

Antalya, turizm şehri olması ve gerek yerli gerekse de yabancı yatırımlar alması nedeniyle Türkiye’nin en hızlı gelişen illerinden biridir. Her alanda gelişen ve büyüyen şirketlerin ön muhasebe elemanı ihtiyacı da her geçen gün artar. Eğer sen de ön muhasebe alanında yeterli tecrübeye sahipsen Antalya ön muhasebe ilanlarını inceleyebilir ve senin için uygun olan ilana başvuru yapabilirsin.

Antalya ön muhasebe elemanı iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?

Antalya ön muhasebe elemanı iş ilanları bayan ve baylar için yayınlanır. Başvuru şartları ise önlisans ya da lisans programlarının tamamlanmasıdır. Bunun yanında, şirketler sektörel deneyime sahip kişileri de istihdam etmek isteyebilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ilan detaylarından ulaşabilirsin. Eğer sen de ön muhasebe elemanı olarak çalışmak istiyorsan, kariyer.net’te yer alan ilanları inceleyebilir ve senin için en uygun olanına başvurabilirsin. 

Antalya’da ön muhasebe elemanı ne kadar kazanır?

Ön muhasebe elemanının kazançları ile ilgili sabit bir rakamdan söz edilemez. Her şirketin ödediği ücret değişiklik gösterebilir. Eğer sen de lisans, önlisans programlarından bir tanesini tamamladıysan ya da sektörel tecrübeye sahipsen, kaiyer.net üzerinden firmaların yayınlamış olduğu ön muhasebe ilanları arasından niteliklerine uygun olana başvuru yapabilirsin.