314

Aydın Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Aydın cancel
Konfor Mobilya A.Ş.
Satış Danışmanı
Konfor Mobilya A.Ş.
İstanbul (Tümü) +15 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tommy Hilfiger Marka Dağıtım ve Ticaret A.Ş.
Genel Part Time Satış Danışmanı
Tommy Hilfiger Marka Dağıtım ve Ticaret A.Ş.
İstanbul (Tümü) +8 il daha İş Yerinde
Part Time
Bugün
DeFacto Perakende Ticaret Anonim Şirketi
Müşteri Danışmanı - Part Time Tüm Türkiye
DeFacto Perakende Ticaret Anonim Şirketi
İstanbul (Tümü) +79 il daha İş Yerinde
Part Time
3 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Eren Perakende
Nautica Satış Danışmanı / Türkiye
Eren Perakende
İstanbul (Tümü) +12 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
12 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sektöründe Lider Firma
Satış Temsilcisi
Sektöründe Lider Firma
Adana +80 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Aydın Satış Danışmanı İş İlanları

Aydın, Türkiye’deki turizm sektörünün en yaygın olduğu illerden biri. Özellikle yaz aylarında Aydın, turizm sektörü açısından yoğun tempoyla geçer. Bu hareketlilik sayesinde Aydın'da iş ilanları artabilir. Birçok kurumda satış danışmanına ihtiyaç duyulduğu görülebilir. Satış danışmanı, günümüzde iş olanağı çok olan mesleklerden biri. Genellikle perakende alanında, satış ve pazarlama görevlerinde yer alırlar. Bu sektörler ayakkabı, çanta, yiyecek ve içecek, giyim, teknolojik mağazalar, market, mobilya gibi alanları kapsar. Bu alanlar, AVM ya da mağazalar olabilir. Yabancı dil bilgisine sahip olmak bu meslek için iş imkânını oldukça yükseltir. Özellikle Aydın satış danışmanı iş ilanları bay veya kadın iş ilanlarına Kariyer.net’ten kolaylıkla ulaşabilirsin.

Aydın’da Satış Danışmanı İş Olanakları

Satış danışmanı, satış ve pazarlama üzerine kurulu olan şirket veya firmaların, kâr etmek amacıyla sürekliliğini devam ettirmek için satış departmanında görev alan kişilere verilen unvan. Satış danışmanı, birçok sektörde karşılığını gördüğümüz bir mesleği yerine getirir. Satış danışmanlığı; müşteriye pazarlama ve ikna tekniklerinin kullanıldığı bir meslek dalı. Müşteri ile iletişime geçerek ihtiyaçları doğrultusunda isteklerini yerine getirir. Satış danışmanı olarak çalışmak için öncelikle iletişim yönünün gelişmiş olması ve satış teknikleri konusunda bilgi sahibi olman gerekir. Bu nedenle ürünlerin tüketiciye sunumunu, hizmet veya ürün ile ilgili sorunların çözümü gibi çalışmalar yerine getirilmeli. Satış danışmanları, aynı zamanda çalıştığı firma ya da kurumda yer alan tüm ürünlerden sorumlu olur. Sen de Aydın satış danışmanı iş ilanları bayan veya erkek iş ilanlarına başvuru yaparak bu olanakları değerlendirebilirsin.

Aydın’da Satış Danışmanının Görev ve Sorumlulukları

Aydın satış danışmanı iş ilanları kapsamında görev alacak olan satış danışmanının birçok görev ve sorumluluğu bulunur. Bunlar:

 • Şirket veya firmada bulunan ürün ya da hizmetlerin planlamasını yapmak,
 • Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak,
 • Ürün satışı ve tanıtımı yaparken diksiyona ve doğru sözcük kullanımına dikkat etmek,
 • Yapılan satışları güncel olarak takip etmek ve tespit edilen hatalı ürünleri gerekli departmanlara iletmek,
 • Müşteriye ürünler hakkında doğru bilgi vermek,
 • Doğru karar ve tercih yapmalarını sağlamak,
 • Eksilen ürünlerin tespitini yapmak,
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak ve ortak çalışma yapmak,
 • Mağazanın düzenini sağlamak,
 • Siparişleri zamanında teslim etmek,
 • Bilmediği konularda bilen kişilere danışmak,
 • Mağazaya gelen ürünleri listeler ve depoya yerleştirir,
 • Mağaza yöneticisinin verdiği görevleri yerine getirir,
 • Mağazaya gelen telefonlara cevap verir.

Aydın’da satış danışmanı olma şartları nelerdir?

Aydın'da satış danışmanı iş ilanlarında aranan bazı kriterler bulunur. Bu özellikler arasında en çok aranan iletişim becerilerinin yüksek olması ve iyi bir diksiyona sahip olması gerekliliği. Aynı zamanda kişisel bakımına önem vermeli, pozitif ve iş disiplinine sahip olmalı. Aydın satış danışmanı arayan firmalar, iş tanımı gereği satış danışmanlarının mağaza içerisinde birçok müşteriyle ilgilenmesi gerektiği için bu şartları isteyebilir.

Aydın’da satış danışmanı nasıl olunur?

Genellikle satış danışmanı arayan mağazalar, eğitim şartı isteyebilir. İlkokul, ortaokul ve lise mezunu olan kişiler de bu meslekte iş bulabilirler. Bazı firmalar iş tecrübesi isterken, bazı firmalar istemeyebilir. Aydın turizm açısından zengin olan illerden biri olduğu için yabancı dil bilgisi istenebilir. Bu sebeple satış danışmanı mesleği alanında kendini geliştirmek açısından üniversitelerin pazarlama, iktisat ya da işletme bölümlerini okuyabilirsin. Ayrıca bu alan üzerinden kurslara katılabilirsin. Güncel Aydın satış danışmanı iş ilanlarına Kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

Aydın'da satış danışmanı iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Aydın turistik açıdan gelişmiş olan illerden biri. Bu yoğunluktan kaynaklı, satış danışmanı ilanlarına ulaşmak oldukça kolay olur. Aydın'da satış danışmanı olarak birden fazla kollarda iş ilanlarına ulaşabilirsin. Mobilya mağazaları, giyim mağazaları, tekstil firmaları, AVM ve hediyelik eşya satış yerleri mağazaları gibi birçok ilana Kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Güncel bir CV oluşturduktan sonra kolayca iş ilanlarına başvurabilirsin.

Aydın'da satış danışmanı nerelerde çalışır?

Aydın'da satış danışmanının oldukça geniş bir çalışma sahası bulunur. Aydın'da satış danışmanları, farklı sektör ve firmalarda iş olanakları bulabilirler. Genellikle satış danışmanı olarak, hizmet sektörü işletmelerinde, firmalarda ve satış mağazalarında iş olanağı bulabilirsin. Senin de Aydın'da satış danışmanı olarak iş arayışların varsa kariyer.net üzerinden ilanlara erişim sağlayabilir, ilanları detaylı görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın'da satış danışmanlarının çalışma ortamı nasıldır?

Aydın perakende olarak hizmet gösteren pek çok sektör firması içinde alternatif iş olanakları barındırır. Perakende sektörünün popüler meslek grupları çeşitli departmanlarda çalışarak hedef kitlelere yönelik hizmetleri yürütür. Satış ve pazarlama birimi altında birçok eleman doğrudan hedef kitlenin gereksinimlerini karşılamayı amaçlar. Perakende satış noktalarında öne çıkan satış danışmanlığı için çok sayıda iş ilanı bulabilirsin. Aydın’da bir satış danışmanı olarak çoğunlukla perakende satış merkezlerinde dinamik bir çalışma ortamına sahip olursun. Satış danışmanları iş alanına göre mağazalarda, işletmelerde ve saha çalışmalarında görev alır.

Aydın'da satış danışmanı pozisyonunda part-time işler var mı?

Aydın genelindeki iş ilanları sektör ve departman çeşitliliğine bağlı olarak tam ve yarı zamanlı iş seçenekleri sunar. Satış danışmanı olarak Aydın’da çalışmak istediğinde hem tam hem de yarı zamanlı iş olanaklarını aynı anda yakalayabilirsin. Yarı zamanlı satış danışmanı ilanları Aydın’da farklı sektörlerden işletmeler tarafından verilir. Gıda, market, tekstil ve otomotiv sektörlerinde part-time iş ilanları tam zamanlı ilanlara oranla daha düşük mesai saatlerine sahiptir. Çalışma alanları sektör ve işletmeye göre değişen part-time satış danışmanlığı ilanlarına Kariyer.net’ten ulaşabilir, başvurularını online olarak gerçekleştirebilirsin.

Aydın'da satış danışmanlarının görevleri nelerdir?

Satış danışmanlığı perakendeden inşaata birçok sektörde yer alan meslek grupları arasında gelir. Satışta olan ürün ve hizmetleri hedeflenen kitle ile buluşturan satış danışmanlarının sorumlulukları işletmeden işletmeye göre değişir. Bir satış danışmanı olarak işletme içinde müşteriler için uygun ürün ve hizmet seçeneklerini tanıtırsın. Müşterilerle doğrudan iletişimde olan satış danışmanları işletmeye ait hizmet ve ürünlerin tanıtımı, satışı ve satış desteğinden sorumludur. Aydın’da satış danışmanlığı yaparken güncel siparişleri ve satışları yakından takip edersin. Saha çalışmalarına katılarak satış danışmanı olarak marka ziyaretlerinde şirket portföyünü genişletebilirsin.

Aydın'da satış danışmanlığı pozisyonunda dönemsel işler var mı?

Satış danışmanlığı pek çok sektör dinamiğini bir arada barındıran geniş bir iş alanına yayılır. Her sektöre özel hizmet ve ürün çeşitliliğini kapsayan satış danışmanlığında iş olanakları da birbirinden farklıdır. Hizmet ve sanayi sektörlerinin geliştiği Aydın’da satış danışmanlığına dair birçok iş fırsatı elde edebilirsin. Aydın çevresinde bir satış danışmanı olarak çalışabileceğin tam zamanlı ve part-time işlerin yanında bazı dönemsel projelere katılabilirsin. Önde gelen danışmanlık ve tekstil markaları bünyesindeki dönemsel satış projelerine dahil olabilirsin. Aydın’da saha satış destek elemanı ve sosyal çalışmacı ilanlarına başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur