Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
15

Banko Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Banko Görevlisi cancel
KARA DENTAL

Diş Kliniğimize Tecrübeli Banko Görevlisi Arıyoruz

KARA DENTAL
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Banko Görevlisi İş İlanları

Banko görevlisi, banka işlemleri esnasında meydana gelen çek ödemeleri, para yatırma, para çekme, kredi ödemeleri gibi düzenli hareketleri gerçekleştirmekle yükümlü olan kişidir. Banko görevlilerinin görev ve sorumlulukları bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Fakat genel olarak bir banko görevlisi para hususundaki bütün yönlendirmede sorumluluk verilen kişidir. Yani banko görevlileri bankacılık işlemlerinin neredeyse hepsini yapmaktadır. Bu meslek grubuna bazı kurumlar yalnızca parasal hususlarda yetki verirken bazılarıysa hedef baskısıyla pazarlamacı düşüncesiyle banko görevlilerinin görevde bulunmasını istenir. Banko görevlisi iş ilanları başvuru yaparken firmanın senden talep ettiği nitelik ve deneyimlere sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu tamamlayabilirsin.

Banko Görevlisi Nasıl Olunur?

Banko görevlisi olmak isteyen kişilerin iki yıllık meslek yüksekokullarından başarıyla mezun olunması istenir. Aynı zamanda banko görevlisi olmak için ön lisans eğitimlerinden bankacılık ve sigortacılık ile ilgili bölümlerinden mezun olabilir ya da üniversitelerin dört yıllık eğitim veren bankacılık, maliye, iktisat, işletme gibi lisans bölümlerinden mezun olmaları da bu meslek dalında çalışman için uygun olur. Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra bankaların düzenlediği sınavda başarılı olan adaylar, kurum içi eğitime girmelerinden sonra işe başlayabilirler. Bu meslek kolunda çalışmaya uygun olduğunu düşünüyorsan ve iş arıyorsan sen de güncel banko görevlisi iş ilanları başvuruda bulunabilirsin. Kariyer.net üzerinden kolaylıkla erişebileceğin iş ilanları arasından kendine en uygun olanı bulabilme imkanına sahip olabilirsin.

Banko Görevlisinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Banko görevlilerinin genel sorumluluğu, müşteriden teslim alınan para üzerinden emniyetli ve uygun biçimde işlem yapmak olarak özetlenebilir. Bankalara göre yükümlülükleri değişiklik gösteren banko görevlisinin genel görev ve sorumlulukları şu şekildedir:

  • Vardiya değişikliği esnasında bankadaki parayı saymak,
  • Müşterilerden gelen nakit, çek ve diğer ödeme türlerini kabul etmek,
  • Çek işlemi yapıldığı zaman, müşterinin kimliğini doğrulamak,
  • Müşterilere kredi, sigorta, kart, yatırımlar gibi ürünler hakkında bilgi vermek,
  • Vardiya esnasındaki bütün işlemleri elektronik ortamda kaydetmek,
  • Vardiya bittiğinde var olan parayı saymak.

Banko görevlisi iş ilanları en çok nerelerde yayınlanır?

Ülkemizde pek çok özel ve kamu bankası bulunur. Burada banko görevlisine ihtiyaç duyan birçok banka da yer alır. Aynı zamanda estetik salonları, ağız ve diş sağlığı merkezleri, sağlık hizmetleri şirketi gibi yerlerde de banko görevlileri istihdam edilir. Ankara banko görevlisi iş ilanları yoğunluk olduğu gibi İzmir, İstanbul, Bursa gibi nüfus açısından yoğun olan şehirlerde de banko görevlisi iş ilanları son derece fazladır.

Banko görevlisi olarak yarı zamanlı çalışma olanağı bulunur mu?

Banko görevlisi alımı yapan banka ve firmalar arasında tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak çalıştıran firmalara da rastlanılabilir. Farklı şehirlerde yer alan özel ve kamu bankaları, estetik ve güzellik salonları, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde yarı zamanlı olarak çalışma fırsatı bulabilirsin. İkamet ettiğin şehirdeki iş ilanlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek yarı zamanlı iş imkanlarına ulaşabilirsin.

Banko görevlisi kaç saat çalışır?

Banko görevlisi için kamu ve özel sektörde farklı çalışma saatleri sunulur. Kamuda görev alan personeller haftalık çalışma saati 40 saattir. Aynı zamanda çalışılan kurum veya kuruluşlardaki mesailerle bu değişiklik göstermekle birlikte genellikle günde 8 saat çalışılır. Banko görevlisi iş ilanları İstanbul Avrupa yakası, Anadolu yakası, Ankara, İzmir ve ülkenin hemen hemen her şehrinde yayınlananları Kariyer.net üzerinden inceleyerek bu bilgilere sahip olabilirsin.

Banko görevlisi ne kadar maaş alır?

Banko görevlilerinin çalışma şartları, görev aldıkları kurumun veya sektörün iş hacmi gibi hususlar maaşları belirler. Kariyer.net’te daha ayrıntılı incelemeler yaparak kendin için en uygun alternatifi seçebilirsin. Aslında bakılırsa maaş aralığında normal firmaların hacmi ve gücü de etkilidir. Ayrıca adayın sahip olduğu donanımlar da maaşı etkiler. Firmalar ile görüşme fırsatını yakalamak ve maaş seçeneklerini değerlendirmek için sen de Kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.