Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
176

Batman İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Batman cancel
Sürat Kargo

Kargo Danışmanı

Sürat Kargo
İstanbul (Tümü) +57 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YALINAYAK

Mağaza Satış Danışmanı

YALINAYAK
İstanbul(Avr.) +2 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Batman İş İlanları

Sanayileşme konusunda her geçen yıl hızla gelişen Batman'da, kariyer fırsatlarını takip edenlere, birbirinden değerli iş ilanları sunulmaktadır. Birçok farklı sektörde, geniş aralıktaki Batman iş ilanları, istihdam kaynaklarını sunmayı hedeflemektedir.

Gelişmişlik istatistiklerine göre Türkiye genelinde ön sıralarda yer alan Batman'da, üç önemli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bulunmaktadır. Batman ilinde ulaşım, karayolunun yanı sıra havayolları ve demiryolları olmak üzere üç farklı alanda sağlanmaktadır. Batman ili çok köklü ve zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Batman ve antik kent Hasankeyf, sahip olduğu pek çok mağarası ve tarihsel anıt sayesinde turizm açısından değerli merkezler arasında gösterilmektedir.

Türkiye'nin Petrol Kenti Batman

Petrol sanayisi ile dikkat çeken Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli sanayi kentleri arasındadır. Kente hakim olan ekonomi; petrol, tarım ve hayvancılık sektörlerine dayalıdır. Özellikle Raman Dağı'ndan çıkartılmakta olan petrol, ülke ekonomisinde büyük bir paya sahiptir. Türkiye'nin petrol ihtiyacının beşte biri buradan sağlanmaktadır. Bu bölgedeki petrolün belirli bir oranı, ticari amaçlarla Batman - İskenderun Boru Hattı ile Yumurtalık Bölgesi'ne gönderilmektedir. Batman'daki en büyük sanayi petrol üzerine olup, bölgede rafineriler kurulmuştur. Petrol rafineleri haricinde ilde büyük ölçekli sanayi kuruluşu yoktur. Batman'da özel sektör yatırımı olarak küçük ölçekli yem, mercimek, tuğla, çırçır ve bisküvi fabrikaları faaliyetlerine devam etmektedir.

TÜPRAŞ ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, gelişen sanayi için önemli bir değerdir. Batman'da özel müteşebbislerin çoğalması sonucu petrol sektörüne yönelik yatırımlar artmıştır. Petrol sanayisi alanında mühendisten teknisyene, uzmandan işçiye, yöneticiden idareciye varan pozisyonlarda çeşitli istihdam alanları bulunmaktadır. Batman iş ilanları 2018 aramaları, hem petrol sanayisi alanında hem de diğer sektörlerdeki ilan sorgulamalarına cevap vermektedir.

Tarımda Güçlü Şehir

Batman, tarım sanayisi açısından da gelişmiş bir şehirdir. Batman ve Beşiri Ovaları'nda aktif tarım faaliyetleri sürdürülmektedir. Türkiye'nin en verimli ovaları arasında gösterilen Batman Ovası'nda tütün, pamuk, tahıl, baklagiller ile sebze ve meyve üretilmektedir. Şehirdeki kültür arazileri de tarım için uygundur. Orman alanları açısından zengin olan ilin, dağlık kesimlerinde ise büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır.

Geniş portföye sahip Batman iş ilanları, Batman il merkezi ile ilçelerinde önemli fırsatlar sunmaktadır. Birçok önemli sektöre ait Batman iş ilanları sayesinde, siz de kariyer fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Batman'da nasıl iş bulabilirim?

Kariyer.net web sitesi üzerinden Batman iş ilanları linki ile bölgedeki iş ilanlarına erişebilirsin. Ya da Kariyer.net ana sayfasından "İş Ara" butonu ile dilediğin işi arayabilir, ardından şehir için filtreleme yapabilirsin. Bulduğun iş ilanlarını açıp, "Başvur" butonu ile başvurunu gerçekleştirebilirsin. Bu aşamadan önce, Kariyer.net üzerinden bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Başvuru yaptığın firmaya özel etkili bir ön yazı hazırlaman, rakiplerinin arasından sıyrılmana yardımcı olabilir. Bazı firmalar, başvuru sırasında "Aktif araç kullanıyor musun?" gibi sorular da sorar. Bu soruları da cevaplaman gerekir.

Batman'da evime yakın işi nasıl bulabilirim?

Kariyer.net birçok filtreleme olanağı sunar. Bunlardan birisi de evine yakın bir bölgedeki iş olanaklarını bulmanı sağlayan "ülke - il - ilçe" seçeneğidir. Bu filtre ile istediğin ilçeyi seçerek sana en yakın bölgedeki iş ilanlarına erişebilirsin.

Batman iş ilanlarına başvururken eğitim seviyesi seçebilir miyim?

Her iş için farklı bir eğitim seviyesi ve tecrübe aranır. İş ilanlarına başvururken Kariyer.net üzerinde sunulan İlköğretim, Doktora gibi eğitim seviyelerinden filtreleme seçeneklerini kullanarak, sana en uygun eğitim aralığını seçebilirsin. Böylece ilgisi olmayan işleri elemiş olursun.

Popüler Batman iş ilanları nelerdir?

Batman'da zamanla değişmekle birlikte en popüler iş sektörleri arasında; eğitim, bilişim, sağlık, danışmanlık ve finans alanları gelir. Bu doğrultuda; öğretmenlik, müdürlük, yazılım mühendisliği, doktorluk, IT uzmanlığı ve mühendislik pozisyonlarına aday aranabilir.