Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
76

Beden Eğitimi Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Beden Eğitimi Öğretmeni cancel
Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi

Beden Eğitimi Öğretmeni

Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi
Antalya
Tam zamanlı
12 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
VOYAGE BELEK GOLF&SPA

Spor Şefi

VOYAGE BELEK GOLF&SPA
Antalya
Başvurmak için
Son gün
Tam zamanlı
12 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Beden Eğitimi Öğretmeni İş İlanları

Beden eğitimi öğretmeni olmak için, Üniversitelerin spor bilimleri fakültesinden mezun olmak gerekir. Bu fakültenin altında yer alan, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük, Spor Yöneticiliği, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Rekreasyon, Engellilerde Egzersiz ve Spor Öğretmenliği bölümleri bulunur. Bu bölümlerden mezun olan kişiler, yetenek sınavına girer, başarılı olurlarsa Beden Eğitimi Öğretmeni olurlar. Beden Eğitimi Öğretmenliği iş imkanı oldukça geniştir. Özellikle günümüzde sayısı her geçen gün çoğalan spor salonu ve pilates merkezlerinde eğitmen olarak çalışabilirler. Tabi bunun için pilates, fitness veya hangi branşta eğitmenlik yapmak istiyorlarsa onların da eğitim ve geçerli sertifikalarını almaları gerekir. Beden eğitimi öğretmenliği bölümünü bitirmiş bir kişinin, sporun tüm dallarına adapte olması oldukça kolay olur.

Kariyer.net Beden Eğitimi Öğretmenliği iş ilanları nelerdir?

Kariyer.net, pek çok sektörde iş ilanları yayınlamaktadır. Adaylar, çalışmak istedikleri il, ilçe, pozisyon, firma özellikleri, net maaş aralığı gibi pek çok kriteri işaretleyerek Kariyer platformu üzerinden iş araması yapabilmektedir. Örneğin; Kocaeli ilinde çalışmak isteyen bir kişi, ‘’Kocaeli beden eğitimi öğretmeni iş ilanları’’ yazarak aratır ve sadece Kocaeli iline ait ilanları görüntüler. Farklı bir şehirde iş arıyorsa, o şehrin ismini yazarak aratır. (Örneğin; beden eğitimi öğretmeni iş ilanları Denizli) Bazı anaokullarında da Beden Eğitimi dersleri yapılmaktadır. ‘Anaokuluna Beden Eğitimi Öğretmeni aranıyor.’ Şeklinde ilanlar görmeniz de mümkündür. İstanbul’da çalışacak olan kişiler, genellikle oturdukları yere yakın konumda bulunan iş yerlerinde çalışmayı tercih ederler. İstanbul Anadolu yakasında oturan birisi ilk tercihte ‘Beden Eğitimi Öğretmeni iş ilanları İstanbul Anadolu yakası’ olarak ilanları tarar, istediği gibi bir sonuç alamaz ise Avrupa yakası ilanlarını incelemeye başlar.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ Diyorsanız, Kariyer.net iş ilanı sayfalarını inceleyebilir, arama kriterlerinize göre filtreleme yaparak aradığınız iş ilanını kolayca bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Beden eğitimi öğretmeni olmak için ne yapılmalıdır?

Beden eğitimi öğretmeni olabilmen için öncelikle gerekli lisans eğitimini tamamlaman gerekir. Bunun için de çeşitli üniversitelerde bulunan Spor Bilimleri Fakültesindeki ya da Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundaki bölümlerde eğitim almalısın. Bu bölümler; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük ve Rekreasyon veya Spor Yöneticiliği olarak sıralanabilir. Mezuniyet sonrasında kamuda veya özel sektörde beden eğitimi öğretmenliği mesleğini icra edebilirsin. Eğer tercihin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik yapmaksa merkezi olarak yapılan KPSS’den gerekli puanı alıp atanabilirsin.

Beden eğitimi öğretmeni çalışma koşulları nelerdir?

Beden eğitimi öğretmenliğinin çalışma koşulları çalışılan sektöre ve özel sektörde çalışılıyorsa çalışılan kuruma göre değişiklik gösterir. Bu anlamda MEB bünyesinde beden öğretmeniysen belirlenen ders programı çerçevesinde belirli sayıda derse girersin. Hangi yaş grubundan öğrencinin dersine gireceğin de çalıştığın okula ve okuldaki beden eğitimi öğretmenleri arasında yapılan ders paylaşımına göre değişir. Okuldaki öğrenci ve sınıf sayısına göre de haftalık girilmesi gereken ders saati değişiklik gösterir. Özel okullarda beden eğitimi öğretmeni olursan buradaki çalışma koşulları, kamudaki çalışma koşulları ile büyük ölçüde benzerlik gösterir. Bu sektörde çalışma hususunda farklılık gösterecek konu ise çalışma saatlerinin daha fazla olması olabilir.

Beden eğitimi öğretmeni part-time iş ilanları nelerdir?

Beden eğitimi öğretmenliği için lisans eğitimi aldığında kariyerine kamu sektöründe veya özel sektörde devam edebilirsin. Spor Bilimleri Fakültesi veya BESYO’dan alınan eğitim neticesinde spor eğitimi verilen farklı yerlerde ve alanlarda part-time çalışman mümkündür. Bunlardan ilki, eğitim verilen kişilere yalnızca spor yeteneği değil bunun yanında strateji de kazandıran antrenörlüktür. Futboldan basketbola, voleyboldan atletizme pek çok spor dalında antrenörlük yapabilirsin. Bir diğer çalışma alanı da uzmanlık gerektiren bir meslek olan hakemliktir.

Beden eğitimi öğretmeni özel sektörde iş imkanları nelerdir?

Günümüzde gerek çocuklar gerekse yetişkinler için oldukça fazla spor salonu ve spor akademisi bulunur. Kişiler buralarda spor eğitimi alabilirler. Bu yerlerde beden eğitimi öğretmeni olarak çalışabilirsin. Bu alandaki bir diğer iş imkanı ise kamuda ve özel sektörde beden eğitimi öğretmenliğidir. Bunun yanında futbol, basketbol gibi branşlarda takımların ve kulüplerin eğitici kadrosunda yer alıp antrenörlük ve koçluk da yapabilirsin.