157

Beden Eğitimi Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Beden Eğitimi Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Beden Eğitimi Öğretmeni İş İlanları

Beden sağlığının zihinsel etkinliğe oldukça yararlı olduğu bilindiği için eğitim kurumları beden eğitimi derslerini her okul döneminde olan çocuklar için gerekli gördüğü için özel eğitim kurumları da sürekli beden eğitimi arayışında olurlar. Anaokulundan lise sonuna kadar çocukların ve ilk gençlik dönemindeki öğrencilerin motor beceri ve fiziksel gelişimlerinin daha iyi olması için egzersizlerle çocukları yönlendiren beden eğitimi öğretmenleri, sadece özel lise ve ortaokullarda değil özel eğitim kapsamında eğitim veren kurumlarda da iş bulabilir. Beden eğitimi öğretmenliği iş ilanları kamu kuruluşlarının haricinde online olarak yayınlanır ve aranan niteliklere sahip her bireyin bu ilanlara başvurması sağlanır. Beden eğitimi ve spor yüksekokullarında öğrenim görmüş kişilerin beden eğitimi öğretmeni olarak iş bulması daha yüksek bir ihtimaldir ama bazı formasyon yetkinliklerini almış kişiler de kurumlarla anlaştığı takdirde bu göreve gelebilir. Beden eğitimi öğretmeni iş ilanı yayınlarında çocuklarla iyi iletişim kurabilen ve onlara fiziksel egzersizlerin önemli olduğu kültürünü aşılayabilecek kişilerin arandığı söylenebilir.

Beden Eğitimi Öğretmeni İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Beden eğitimi öğretmeni aranıyor aramalarına baktığında spor ve atletik konularda eğitimler almış kişilerin arandığını hemen görebilirsin. Bunun dışında öğrencilerin motivasyonlarını artırmak gereken bir öğretmenlik branşı olan beden eğitimi öğretmeninden beklenen başka özellikler de vardır. Çeşitli atletik ilgi alanlarında, öğrencileri yatkın oldukları fiziksel yeteneklere göre eğitmek, büyük öğrenci toplulukları karşısında rahat ve özgüvenli hareket edebilmek, karmaşık spor tekniklerini basit şekilde ifade edebilmek de beden eğitimi öğretmeninden aranan diğer özelliklerin başlıcalarıdır. Çocuklara ders dışında farklı aktivitelere yönlendirebilecek ve onları daha etkin bireyler haline getirebilecek branşlardan biri olan beden eğitimi dersinde öğretmenlerin motive edici olması da önemlidir. Ayrıca okulun takım olarak katılacağı spor müsabakalarında yarışacak kişilerin belirlenmesi ve bu müsabakalar sırasında öğrencileri yönlendirebilmesi de gerektiği için takım yönetimi konusunda da liderlik özelliğine sahip olması beklenir. Güncel beden eğitimi öğretmeni iş ilanları yayınlarında görebileceğin diğer aranan nitelikler ise tempolu çalışmaya ayak uydurabilmek ve sözlü iletişim becerisi konusunda başarılı olmaktır. Öğrencilerin bedensel yakınlıklarına göre onları başarılı olabilecekleri spor dallarına yönlendirecek olan kişi beden eğitimi öğretmeni olduğu için belli başlı spor dallarında bilgi sahibi olmak da önemlidir. Sen de spor dalları ile ilgili, beden eğitimi ile ilgili eğitimleri tamamlamış ve bu konuda ders vermekten heyecan duyacak biriysen beden eğitimi öğretmenliği tam sana göre diyebiliriz.

Beden Eğitimi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Beden eğitimi öğretmeni kısaca öğrencilerinin zinde olmasını sağlamak ve zinde kalmak için gerekli fiziksel egzersizlerin temellerini onlara öğretmek ile görevlidir. Meslek gereklilikleri arasında okul standartlarına uygun olarak beden eğitimi dersi müfredatını uygulamak, dersleri buna göre tasarlamak, ders planını hazırlamak da görev tanımının en önemli maddeleridir. Bunun dışında beden eğitimi öğretmeni arayanlar öğretmenlerin öğrenciler üzerinde olumlu izlenim bırakması için ders sırasında ilgi çekici uygulamalar düzenlemesini de isteyebilir. Spor, oyun, ritim ve vücut hareketlerinin temellerini öğretmek, öğrencilerin ekip çalışmasına yatkın olmasını sağlamak, kişisel gelişim için öğrencileri teşvik etmek de beden eğitimi öğretmenlerinin önemli görevleri arasındadır. Beden eğitimi öğretmeni iş ilanları İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerin eğitim kurumları tarafından daha yoğunluklu olarak verilir ve kurumun kalitesini artıracak işler imzaya koyan öğretmenlere oldukça ilgi duyulur.

Beden Eğitimi Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Beden eğitimi öğretmeni olmak için üniversitelerin beden eğitimi ve spor yüksek okuluna ait bölümlerinden mezun olmak gerekir. Bu bölümlerde beden eğitimi derslerinde gerekecek gerekli temel eğitim sana kazandırıldığı için öğrencilerine spor ve beden gelişimi konusunda yardımcı olabilirsin. Ayrıca öğrencilere eğitim verecek yeterlilik için formatif eğitim de gerekli olabilir. Ayrıca öğretmenlerin ikametinin de eğitim kurumuna yakın olması genellikle tercih edilen bir durumdur. Ankara’da yaşayan bir bireyin beden eğitimi öğretmeni iş ilanları İzmir aramalarına bakması hem maddi hem manevi açıdan da zorluk yaşatabileceği için bazı durumlarda bu ikamet olayına dikkat edilebilir. Beden eğitimi olmak içi gerekli bu mesleki eğitimin yanı sıra aldığın diğer özel eğitimler, katıldığın müsabakalar da kurumlarda senin tercih edilebilirliğine katkı sağlar.

Beden eğitimi öğretmeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Beden eğitimi iş ilanlarına başvuracaksan ilk olarak kariyer.net’te bir profil açman ve özgeçmişini hazırlaman gerekir. Ardından bulunduğun konuma göre aramalarını daraltabilir ve istediğin şehirdeki ilanları listeleyebilirsin. Örneğin; Adana’da yaşıyorsan veya orada ikamet etmek istiyorsan Adana beden eğitimi öğretmeni iş ilanları araması seni daha çabuk sonuca yönlendirir.

Beden eğitimi öğretmeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Beden eğitimi öğretmeni arayan kurumlar beden eğitimi ve spor dallarında eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olmuş kişileri ararlar. Bu eğitimler dışında takımlara liderlik edebilecek, çocuklarla iletişimi kuvvetli ve öğretme becerisi yüksek kişileri daha fazla tercih ederler.

Beden eğitimi öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Beden eğitimi ve spor öğretmeni iş ilanları yayınlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Burada bir profil açtıktan sonra tecrübelerin, eğitimlerin, yetkinliklerin ile ilgili detaylı bilgi vereceğin bir özgeçmiş hazırlamak ve ilanları listeledikten sonra sana uygun olanlara özgeçmişini yollamak oldukça kolaydır. İlanlar başvururken seni daha iyi anlatan kısa ve öz bir önyazı göndermen de seni bir adım öne geçirebilir.

Beden eğitimi öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Beden eğitimi öğretmeni iş ilanları yayınlarında aranan kriterler arasında eğitim şartı dışında çocuklarla iyi iletişim kurabilmek, takım liderliğine yatkın olmak, öğrencileri bedensel ve kişisel gelişim konusunda motive edebilecek beceriye sahip olmak vardır. Ayrıca ilanı veren eğitim kurumunun üzerinde daha fazla durduğu spor dalı ile ilgili bilgi ve tecrübe sahibi olmak da bazı durumlarda aranan bir kriter olabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Beden eğitimi öğretmeni olmak için ne yapılmalıdır?

Beden eğitimi öğretmeni olabilmen için öncelikle gerekli lisans eğitimini tamamlaman gerekir. Bunun için de çeşitli üniversitelerde bulunan Spor Bilimleri Fakültesindeki ya da Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundaki bölümlerde eğitim almalısın. Bu bölümler; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük ve Rekreasyon veya Spor Yöneticiliği olarak sıralanabilir. Mezuniyet sonrasında kamuda veya özel sektörde beden eğitimi öğretmenliği mesleğini icra edebilirsin. Eğer tercihin Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmenlik yapmaksa merkezi olarak yapılan KPSS’den gerekli puanı alıp atanabilirsin.

Beden eğitimi öğretmeni çalışma koşulları nelerdir?

Beden eğitimi öğretmenliğinin çalışma koşulları çalışılan sektöre ve özel sektörde çalışılıyorsa çalışılan kuruma göre değişiklik gösterir. Bu anlamda MEB bünyesinde beden öğretmeniysen belirlenen ders programı çerçevesinde belirli sayıda derse girersin. Hangi yaş grubundan öğrencinin dersine gireceğin de çalıştığın okula ve okuldaki beden eğitimi öğretmenleri arasında yapılan ders paylaşımına göre değişir. Okuldaki öğrenci ve sınıf sayısına göre de haftalık girilmesi gereken ders saati değişiklik gösterir. Özel okullarda beden eğitimi öğretmeni olursan buradaki çalışma koşulları, kamudaki çalışma koşulları ile büyük ölçüde benzerlik gösterir. Bu sektörde çalışma hususunda farklılık gösterecek konu ise çalışma saatlerinin daha fazla olması olabilir.

Beden eğitimi öğretmeni part-time iş ilanları nelerdir?

Beden eğitimi öğretmenliği için lisans eğitimi aldığında kariyerine kamu sektöründe veya özel sektörde devam edebilirsin. Spor Bilimleri Fakültesi veya BESYO’dan alınan eğitim neticesinde spor eğitimi verilen farklı yerlerde ve alanlarda part-time çalışman mümkündür. Bunlardan ilki, eğitim verilen kişilere yalnızca spor yeteneği değil bunun yanında strateji de kazandıran antrenörlüktür. Futboldan basketbola, voleyboldan atletizme pek çok spor dalında antrenörlük yapabilirsin. Bir diğer çalışma alanı da uzmanlık gerektiren bir meslek olan hakemliktir.

Beden eğitimi öğretmeni özel sektörde iş imkanları nelerdir?

Günümüzde gerek çocuklar gerekse yetişkinler için oldukça fazla spor salonu ve spor akademisi bulunur. Kişiler buralarda spor eğitimi alabilirler. Bu yerlerde beden eğitimi öğretmeni olarak çalışabilirsin. Bu alandaki bir diğer iş imkanı ise kamuda ve özel sektörde beden eğitimi öğretmenliğidir. Bunun yanında futbol, basketbol gibi branşlarda takımların ve kulüplerin eğitici kadrosunda yer alıp antrenörlük ve koçluk da yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur