29

Bilgisayar Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgisayar Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bilgisayar Öğretmeni İş İlanları

Teknolojinin önemli olduğu günümüzde bilgisayar ile ilgili öğrencilere temel bilgileri verecek, onları teknolojinin nasıl doğru kullanılacağı ile ilgili yönlendirecek bilgisayar öğretmenlerine hem kamu kurumlarında hem de özel kurumlarda ihtiyaç duyulur. Bilgisayar öğretmeni iş ilanları yeni yayınlananlar arasında özel kurumlar ve rehabilitasyon merkezleri öne çıkar. Bilgisayarın yazılım ve donanım temellerini öğrencilere öğreten bilgisayar öğretmenleri sayesinde, çocuklar bilgisayarların çalışması ile ilgili daha sağlam bilgilere sahip olur. Bilgisayar bilimleri ve ilgili teknolojik alanlarda yetkinlik sahibi olan bu öğretmenler, çocukların teknolojiden nasıl faydalanması gerektiği ile ilgili de onları doğru yönlendirir. İlköğretimden ortaöğretim kurumlarına, eğitim akademilerinden sürekli eğitim programları veren şirketlere kadar birçok işletme bilgisayar öğretmeni ilanı verebilir. Öğrencilerin yaş ve yeteneklerine göre dersleri düzenleyen bilgisayar öğretmenleri, her çocuğun eğilimlerini de takip ederek onları teknolojik alanda doğru yönlendirebilir. Günümüzde bilgisayar öğretmenleri, çocuklara kodlama eğitimleri de vererek, öğrencilerin ileride daha da önemli hâle gelecek temel kodlama bilgilerine sahip olmasını sağlar.

Bilgisayar Öğretmeni Ne İş Yapar?

Güncel bilgisayar öğretmeni iş ilanlarını incelendiğinde ders verilen öğrencilerin yaşına göre eğitim planlarının güncellendiğini görebilirsin. Yetişkinlere bilgisayar eğitimi veren kurumlarda eğitim planları yetişkinlerin anlayabileceği şekilde düzenlenirken, çocuklar için bilgisayar eğitimi daha eğlenceli hâle getirilmeli ve ilgi çekici bir ders planı hazırlanmalıdır. Bilgisayar öğretmenlerinin diğer görevleri arasında ise şunlar yer alır:

  • Bilgisayar öğretmenlerinin görev ve sorumluluklarının ilki, sınıftaki öğrencilerin yaşına ve yeteneklerine uygun ders planları hazırlamak olur.
  • Akademik müfredat çerçevesinde ders planlarını genişleterek ve öğrencilerin ders saatlerinden en yüksek oranda verimle ayrılmalarını sağlarlar.
  • Bilgisayar öğrenimi konusunda öğrencilere uygun kaynaklar ve materyaller sağlamak, dersi daha etkin anlatabilmek de bu branş öğretmeninin görevlerindendir.
  • Öğrencilerin bilgisayar ile ilişkilerini iyileştirmek adına özel projeler düzenlemek, düzeye göre kodlama öğretmek, öğrencilerin teknolojik yaratıcılıklarını teşvik etmek de bilgisayar öğretmenliğinin kilit görevleri arasındadır.
  • Günümüzde özellikle çocuklar, bilgisayar konusunda bir bilgi birikimine kendiliğinden sahip olduğu için bilgisayar öğretmenlerinin bunun üzerine katması ve bilgisayarın çalışma mantığı ile ilgili çocukların teknolojiyi daha iyi anlamalarını sağlaması gerekir.
  • Bazen çocuklara internet kullanımı ile ilgili bilgiler vererek onların internetten doğru bilgiye erişmelerini sağlamak da dersin gerekliliklerinden biri olabilir.

Bilgisayar öğretmeni iş ilanları İstanbul, Ankara gibi çok nüfuslu şehirlerde daha fazla açılır. Bu bölgelerdeki özel eğitim kurumlarının bu yöndeki eleman talepleri oldukça fazla orandadır.

Bilgisayar Öğretmeni Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bilgisayar öğretmeni olmak için öğretme kabiliyetine sahip olmak ve öğretilen alan gereği teknolojideki gelişmelere meraklı olmak gerekir. Bilgisayarın donanımlarının ve yazılımlarının doğru anlaşılması, çocukların bu konuya ilgi duyması, nispeten karmaşık olabilen kodlama eğitiminin kolay öğretilmesi için öğretme kabiliyeti çok önemlidir. Özellikle ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki çocuklar, öğretmenlerinin; diksiyonuna, hitabetine, jest ve mimiklerine çokça dikkat ederler ve bu durum onların doğrudan öğrenme oranlarına etki eder. Üniversitelerin dört yıllık bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmak da istenen mesleki yeterliliktir. Teknoloji ile ilgili bir bölüm olduğu için analitik düşünme yeteneği bilgisayar öğretmenlerinde öne çıkar. Bilgisayar öğretmenliği iş ilanları Ankara gibi özel eğitim kurumlarının fazla olduğu yerlerde daha fazla yayınlanır ve başvuran kişinin o bölgede ikamet ediyor olması, kurumların genellikle önemsediği bir özelliktir.

Bilgisayar Öğretmeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Matematiksel düşünme yönü ve analitik zekası ile dikkat çeken bilgisayar öğretmenlerinin çalışma ortamları eğitim kurumları olduğu için gün içinde çok sayıda kişi ile iletişim kurduklarını söylemek gerekir. Örneğin İzmir bilgisayar öğretmeni iş ilanları yayınlarında özel ilk ve orta öğretim kurumlarının yanı sıra yetişkinlere eğitim veren akademiler de vardır. Bu durumda eğitim verilen kişinin yaşı ve davranışları kuruma göre değişiklik gösterir. Bilgisayar öğretmenliği yapanlar, branş öğretmeni olduğu için ders saatleri müfredata göre farklılık arz edebilir. Eğitim kurumlarında çalışma saatleri belli olduğu için bilgisayar öğretmeni olarak çalışmak istiyorsan bu düzene uyum sağlaman beklenir.

Bilgisayar öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bilgisayar öğretmeni iş ilanları için başvuru yapacaksan kariyer.net’te bir profil açmakla işe başlayabilirsin. Çoğu eğitim kurumu öğretmen arayışlarına kısa sürede son vermek için kariyer.net’in geniş yelpazesinden faydalanır. Burada bir özgeçmiş oluşturarak sana yakın olan bölgelerdeki ilanları listeleyebilir, başvurunu tamamlayabilirsin. Başvuru yaparken kısa ve öz bir ön yazı eklemek ve kendinle ilgili biraz bilgi vermek seni diğer rakiplerin arasında daha güçlü bir seviyeye çıkarabilir.

Bilgisayar öğretmeni olarak part-time çalışma olanakları nelerdir?

Bilgisayar öğretmeni iş ilanları bugün yayınlarına bakarsan, çok sayıda farklı eğitim kurumunun part time yani yarı zamanlı çalış stili ile ilgili taleplerinin olduğunu görebilirsin. Bilgisayar öğretmeni olarak saatli bir biçimde bir eğitim kurumunda görev alabilir, sadece dersinin olduğu zamanlarda okula gidebilirsin. kariyer.net’ten part time bilgisayar öğretmeni iş ilanlarına kolayca ulaşman mümkündür.

Bilgisayar öğretmeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Bilgisayar öğretmeni arayanlar, ilanlarında bilgisayar teknolojileri öğretmenliği dört yıllık bölümlerden lisans derecesinde mezun olan kişileri tercih eder. Ayrıca yapılan mülakatlarda öğretme kabiliyeti yüksek, çocuklarla iletişimi iyi olan adaylara daha fazla şans verilir. Sen de bu alanda kariyerine devam etmek için yeterli bilgi birikimine, eğitim düzeyine ve tecrübeye sahip olduğunu düşünüyorsan uygun ilanlara başvurunu hemen yapabilirsin. 

Bilgisayar öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Bilgisayar öğretmeni arayan kurumlar, bilgisayar öğretmenliği ile ilgili lisans eğitiminin dışında, öğretme yeteneğine sahip, dikkatli, sabırlı ve yeniliklere açık, dinamik karakterdeki kişilerle daha çok çalışmak ister. Ayrıca bazı eğitim kurumlarında ders yoğunluğu fazla olabileceği için sıkı ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek kişiler de daha fazla tercih edilebilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar öğretmeni için özel sektör iş alanları nelerdir?

Bilgisayar öğretmeni olan kişiler özel sektörde birçok farklı iş imkanı bulabilir. Bilgisayar öğretmeni ilanları, özel sektörde yer alan çeşitli kurslar ve okullar tarafından açılır. Bilgisayar öğretmenleri, aldıkları eğitim doğrultusunda çeşitli kurumlarda; eğitim teknoloğu, bilişim teknolojileri öğretmeni ve eğitim teknolojileri uzmanı olarak çalışabilir. Kariyer.net üzerinden bilgisayar öğretmeni filtresiyle yayınlanan çeşitli iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolaydır. Tecrübelerin ve aldığın eğitim doğrultusunda tam zamanlı ya da yarı zamanlı başlığı altında yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Bilgisayar öğretmenlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Çeşitli kitlelere bilgisayar kullanmayı öğreten bilgisayar öğretmenlerinin çalışma ortamı genellikle kursların ve kurumların derslikleri olur. Yetişkinlere ya da ilkokul, lise öğrencilerine bilgisayar kullanmayı öğreten bilgisayar öğretmenleri, farklı kitlelerle çalışabilir. Bunun yanı sıra bilgisayar öğretmenleri teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek eğitim verirken bu yenilikleri de derslerine dahil eder. Bu sayede eğitim alan kişilere güncel bilgiler aktarılır.

Bilgisayar öğretmeni iş ilanları hangi şehirlerde yayınlanır?

Bilgisayar öğretmeni olmak için eğitim alan kişiler birçok farklı şehirde çalışma imkanı bulabilir. Bilgisayar öğretmenliği için gereken deneyime ve eğitime sahipsen farklı şehirlerdeki iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bölümünde bilgisayar öğretmeni arayan kurumlar bulunur. Bulunduğun konuma göre filtreleme yaparak kendine uygun bilgisayar öğretmeni iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Yeni mezun bilgisayar öğretmenleri nerelerde çalışabilir?

Yeni mezun bilgisayar öğretmeni birçok farklı alanda çalışabilir. Yazılım firmalarında çalışarak kariyerinde bu yönde ilerleten bilgisayar öğretmenleri, mobil uygulama geliştirmelerinde rol oynayabilir. Bunlarla birlikte üniversiteden yeni mezun olan bilgisayar öğretmenleri, özel kurumlarda ve çeşitli kurslarda farklı yaş gruplarına bilgisayar kullanma eğitimi verebilir. Bilgisayar öğretmeni olarak çalışmak isteyen yeni mezunlar, Kariyer.net üzerinden farklı kurumların yayınladığı iş ilanlarına ulaşabilir.

notifications İş Alarmı kur