Bilgisayar Programcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Bilgisayar Programcısı cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
  • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Bilgisayar Programcısı İş İlanları

Teknolojinin gelişimiyle bilgisayarlar, insan hayatında önemli bir yere sahip olmuştur. Birçok işini bilgisayar üzerinden yapan insanlar, çalışma hayatında ve sosyal hayatta sıkça bilgisayar başında vakit geçirir. Son zamanlarda bilgisayar kullanımının artış göstermesi bilgisayar programcısı ve yazılımcısı gibi meslekleri beraberinde getirmiştir. Bilgisayarı programlayabilecek ve yazılım oluşturabilecek bilgisayar programcıları için çeşitli iş imkanları mevcuttur. Aynı zamanda oyun sektörünün de gelişimiyle oyun geliştiricilere olan ihtiyaç artış göstermiştir. Teknik servislerde, hastanelerde, reklam ajanslarında, web tasarım firmalarında ve yazılım geliştirme şirketlerinde çalışmak isteyen kişiler, bilgisayar programcısı iş ilanları sayfası aracılığıyla başvuru yaparak bu alanlarda çalışabilir.

Bilgisayar Programcılığı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Türkiye’nin İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde bilgisayar programcısı olarak çalışabilmek için birtakım yetenekleri sahip olmak gerekir. Bilgisayar programcılarının öncelikle yazılım oluşturabilecek yeteneğe ve bilgiye sahip olması gerekir. Bunun yanı sıra disiplinli, sorumluluk sahibi, programlama ve yazılıma karşı ilgi ve merak duyulması da bilgisayar programcısının sahip olması gereken yetenekler arasında yer alır. Görsel programlama, matematik, veritabanı yönetim sistemleri, nesneye dayalı programlama, bilgisayar sistemleri, web tasarım, web etik dili, algoritma ve programlama bilgisi de bilgisayar programcısısının sahip olması gerekenler arasında yer alır. Bu kişiler bilgisayar programcılığı iş ilanları arasından başvuru yaparak iş yerlerinde; yazılım ve program geliştirme, onarma ve oluşturma görevine sahip olabilir. Bilgisayar programcıları, çalıştıkları şirketteki iş görev ve tanımına bağlı olarak şirketin belirlemiş olduğu program diline hakim olmalıdır. Aynı zamanda oyun geliştirecek bilgisayar programcıları temiz kod yazabilmeli ve dokümantasyonunu oluşturabilmelidir. Analitik düşünce yapısına sahip, araştırmacı ruhlu, keşfetmeye ve gelişmeye açık kişiler bilgisayar programcılığı kamu iş ilanları arasından başvuru yapabilir. Aynı zamanda bilgisayar programcısının sahip olması gereken özellikler arasında iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması yer alır.

Bilgisayar Programcısı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar programcılığı yapacak ve şirketlerde yazılım geliştirecek kişilerin, bilgisayar programcılığı iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmesi gereken birkaç unsur mevcuttur. Bu unsurların başında öncelikle kişilerin hangi şehirde çalışacağı önemlidir. Şirketler, çalışanlarını yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak işe alır. Buna bağlı olarak bazı şirketler çalışanlarına yarı zamanlı olarak evden çalışma imkanı sunarken bazı şirketler, kişilerin tam zamanlı olarak şirketlerde bulunmasını ister. Bunların yanı sıra ilanda belirtilen kriterlere uygun olunması, bilgisayar programcılığı iş ilanları ankara şehrine başvuru yapmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Şirketlerin ilan detaylarında belirttiği bilgisayar programlarına hakim olunması da iş ilanlarına başvuru yapmadan önce göz önünde bulundurulması gereken unsurlardandır. Aynı zamanda adaydan beklenen tecrübe, eğitim seviyesi ve çalışma şekline uyum sağlanması durumunda bilgisayar programcısı iş ilanlarına başvuru yapılabilir.

Bilgisayar Programcısı Olarak Çalışan Kişi Ne İş Yapar?

Özel şirketlerde ve holdinglerde bilgisayar programcısı olarak çalışan kişilerin görev tanımı şirkete bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bilgisayar programcısı olarak çalışacak kişiler web sitesi içeriklerinin güncellemesini sağlar. Aynı zamanda SEO çalışmasını yürütür. İçerik yönetim yazılımlarının sahada ve uzaktan kurulum destek ve kullanım eğitimini verir. Aynı zamanda bilgisayar programcılığı mezunu iş ilanları arasından başvuru yapan kişiler, içerik yönetimi ve lot yazılımlarını geliştirir ardından test eder. Oyun geliştiricisi olarak çalışacak kişiler ise mevcut uygulamaları geliştirir. İlgili hataların giderilmesini sağlar. Üçüncü taraf SDK’nın kurulması, güncellenmesi ve kontrolünü sağlar. Oyun test süreçlerini belirleyerek uygular. Aynı zamanda yeni oyun fikirleri için prototipleme süreçlerine katkı sağlar. Mevcut oyunlara yeni eklenecek özellikleri belirleyerek oyunla alakalı yaratıcı fikirlerini geliştirmeye çalışır. Tüm bunların yanı sıra bilgisayar programcıları, şirketin misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekle yükümlü olur. Temiz kod yazabilen ve dokümantasyon oluşturabilen, program diline hakim kişiler, çeşitli uygulamalar üzerinden oyunları yayınlayarak süreçleri takip eder.

Bilgisayar Programcısı Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte insanların yaşadığı hemen hemen her yerde bilgisayar mevcuttur. Buna bağlı olarak bilgisayarlar günlük hayatta ve iş hayatında sıklıkla kullanılır. Bilgisayar programcısı olarak çalışacak kişiler, bilgisayar programcısı iş ilanları istanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde; hastaneler, okullar, üniversiteler, belediyeler ve çeşitli reklam ajanslarında çalışabilir. Aynı zamanda yazılım geliştirecek ve kod yazılacak üst düzey bilgisayar programcıları ise web tasarım firmalarında, reklam ajanslarında ve holdinglerde çalışabilir. Bunların yanı sıra bakanlıklara bağlı birimler, bilgisayar satış mağazaları, teknik servisler de bilgisayar programcısı ve yazılım geliştirici olarak çalışılacak yerler arasında yer alır.

Bilgisayar Programcısı İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Bilgisayar programcılarının sahip olması gereken belgeler, çalıştığı şirkete bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin; oyun geliştirici olarak teknoloji şirketlerinde çalışmak üzere önlisans bilgisayar programcılığı iş ilanları içerisinden başvuru yapan bilgisayar programcılarının sahip olması gereken belgeler arasında üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgeler yer alır. Bunun yanı sıra C# programlama diline ait belge, 2D oyun fiziğine hakimiyet ve kişinin Unity kullanabileceğine dair belge istenir. Aynı zamanda erkek adaylar için askerlik görevini tamamladığına dair belge ve Microsoft office programları hakimiyete dair belge de bu kişilerden istenen belgeler arasında bulunur. Teknoloji şirketlerinde çalışacak olan bilgisayar programcılarının bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği alanından mezun olması gerekir.

Bilgisayar Programcısı İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Bilgisayar programcılarının çalışma ortamı ve koşulları şirketlere bağlı değişkenlik gösterir. Genel olarak bilgisayar programcılarının çalışma ortamları iş yerleri, ofisler ve reklam ajansları olur. Bu kişiler genel olarak masa başında çalışır. Bu kişilerin çalışma koşulları şirketlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bilgisayar programcısı iş ilanları izmir, İstanbul şehrindeki bazı şirketler sürekli ve tam zamanlı çalışacak kişiler ararken bazı şirketler ise part time ya da uzaktan çalışacak bilgisayar programcılarını işe alabilir. 

Bilgisayar Programcısı Olarak Çalışmak İçin İş Olanakları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar kullanımının yaygınlaşması, bilgisayar programcılarına ve yazılım geliştiricilerine olan ihtiyacı artırmıştır. Bunun yanı sıra insanların bilgisayar oyunlarına olan ilgisi, oyun geliştirici mesleğinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Türkiye’nin birçok farklı şehrindeki reklam ajanslarında, teknoloji şirketlerinde bilgisayar programcılarına ihtiyaç duyulur. Şirketlerin istedikleri yeteneklere ve gerekliliklere sahip olan kişiler, 2 yıllık bilgisayar programcılığı iş ilanları sayfasından başvuru yaparak bu şirketlerde çalışmaya başlayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Bilgisayar Programcısı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Bilgisayar Programcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Bilgisayar Programcısı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bilgisayar Programcısı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Bilgisayar Programcısı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Bilgisayar Programcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Bilgisayar Programcısı iş ilanlarına erişebilirsin.

Bilgisayar Programcısı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bilgisayar Programcısı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur