keyboard_arrow_down
54

Biyolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyolog cancel
Memorial Sağlık Grubu
Biyolog (Tüp Bebek)
Memorial Sağlık Grubu
Diyarbakır İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sektöründe Lider Firma
Genom Analisti
Sektöründe Lider Firma
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
TED Bursa Koleji
Biyoloji Öğretmeni
TED Bursa Koleji
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Mahfel Medical
Tıbbi Cihaz Satın Alma Sorumlusu
Mahfel Medical
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Biyolog İş İlanları

Bitki ve hayvanların yaşamının temel prensiplerini araştıran bilim insanlarına biyolog denir. Türkiye’de çok yaygın olmasa da genişleyen bir çalışma olanağı vardır. İlaç hazırlama aşamasından klinik araştırmalara kadar birçok alanda önemli bir yere sahip olan biyologlar sayesinde insan bünyesine zarar vermeyen yeni buluşlar yapılabilir. Biyolog arayanlar genellikle ilaç firmaları, tıbbi cihaz üreticileri, tıbbi araştırma danışmanlık firmaları olur. Biyolog arayan firmalar genellikle klinik araştırma uzmanı ve yardımcısı, medikal cihaz uzmanı, mikrobiyoloji analisti, mikrobiyoloji teknisyeni, biyoteknoloji çevre ve İSG uzmanı, ilaç hazırlama görevlisi arar. Tıbbi çalışmaların gelişmesi ve daha fazla insan için sağlıklı bir yaşam avantajı sunması için biyologların bu süreçlere dahil olması gerekir. Biyologlar sayesinde insan bedenine zarar vermeyen cihazlar, ilaçlar ve farklı ürünler üretilebilir ve tedaviler daha verimli hale gelebilir. Klinik araştırmalarla tıbbi teknolojinin daha da ilerlemesini sağlayan biyologları arayan ülkemizde birçok firma vardır ve sen de burada çalışma imkanı yakalayabilirsin.

Biyolog Ne İş Yapar?

Biyolog iş ilanları yeni yayınlar incelendiğinde pek çok alanda iş imkanı bulunur. Biyologlar tıbbi iyileştirmelerin insan bedenine zarar vermeyecek şekilde geliştirilmesi için birçok çalışmaya katkıda bulunurlar. Biyoloğun görevleri arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Hastalıkları daha kısa sürede ve kesin olarak teşhis etmek, hastalığın seyrini daha ayrıntılı şekilde incelemek ve tedavi için daha etkili yöntemler geliştirmek için çalışmalara katılır.
  • Araştırmaların genişlemesi için organizmaların çevreleri arasındaki ilişkilerini laboratuvar ortamında izler.
  • Tarım sektöründe bitki, hayvan ve ekosistemleri araştırarak daha verimli tarım süreçlerinin meydana gelmesinde yapılacak çalışmalara zemin hazırlar.
  • Ortaya konulan ilaç ve tıbbi cihazın olası sonuçlarıyla ilgili ölçümler yapar, örnekleri toplar, organizmaları fotoğraflar veya bunlarla ilgili çizim yapar.
  •  Şehirleşme ve çevreye uygun yaşam konusunda arazideki su alanlarının mevcut ve potansiyel kullanımlarının etkileri ile ilgili çalışmalar yapar.
  • Yenilebilir kaynaklar için çeşitli yönetim fikirleri hazırlamak,

Birçok konuda araştırmalara değerli katkılar sağlayan biyologlar sayesinde uapılan çalışmalar insan ve diğer canlıların sağlığı açısından daha iyi hale gelir. Güncel biyolog iş ilanları bu önemi kavramış firmaların artışta olduğunu gösterir. Sen de bir biyolog olarak araştırmayı seven ve yeni şeyler denemek isteyen bir karaktere sahipsen bu yeniliğe açık firmalarda kendine uygun bir iş imkanına sahip olabilirsin.

Biyolog İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Biyolog olarak çalışmak için firmaların senden ilk beklentisi, üniversitelerin dört yıllık Biyoloji bölümünden lisans derecesiyle mezun olmandır. Bu pozisyonda sürekli bilimsel araştırmalar yapacağın için sahip olman gereken bazı özellikler bulunur. Analitik ve sayısal yetenek, detay odaklı çalışmak, yaptığın araştırmaları raporlayarak bunları sözlü ve yazılı bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek önemlidir. Ayrıca projelendirme becerisine sahip olmak, ekiple çalışmak için gerekli yetkinlikleri sağlamak gerekir. Biyolog pozisyonunda yayınlanan iş ilanlarında genellikle kadın veya erkek özelinde bir ayrım söz konusu değildir. Ancak biyolog iş ilanları bayan ya da bay aramaları ile seçenekleri daraltabilirsin. Biyolog iş ilanları bay aramalarında ise aranan özelliklerden arasında öne çıkan detay askerlik görevini tamamlamış olman gerektiğidir. Araştırmayı seven ve detaylara özen gösteren bir karaktere sahipsen bir biyolog olarak birçok çalışmada önemli işlere imza atabilirsin.

Biyolog Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Biyolog iş başvurusu yapmak istiyorsan çalışma koşulları ile ilgili de detaylı bir araştırma gerekir. Çalıştığın yerin sana sağlayacağı koşullardan memnun olman odaklanma gerektiren çalışmalara kendini verebilmen için önem teşkil eder. Hastane biyolog iş ilanları genellikle ilaç ve eczacılık bölümünde çalışmak üzeredir. Hastanelerin eczacılık bölümlerinde ilaç yapmak, ilaçların kullanımı ile ilgili araştırmalara katılmak hem steril hem yalın hem de rahat bir çalışma ortamı sunabilir. Ancak her durumda bir biyolog olarak farklı organizmaları inceleyebileceğin bir laboratuvarda bulunman gerekir. Mikroskop gibi cihazları kullanarak bilgisayardan analizler yapacağın zamanlar olur. Araştırmaya tutkun karakterler için oldukça uygun çalışma koşulları sunan bu pozisyonda kendini gösterdiğin sürece maddi açıdan da oldukça iyi paralar kazanabilirsin.

Biyolog iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Biyolog iş ilanlarına üniversitelerin biyoloji, biyokimya, kimya ya da sağlık, fen bilimleri bölümlerinden mezun olmuş kişiler başvurabilir. Biyolog arayışı içinde olan firmalar genellikle İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde konumlandığı için bu bölgelerde yaşayabilecek kişilerin başvurması gerekir. Bu bölgelerdeki ilanları incelemek için biyolog iş ilanları İzmir araması yapabilirsin.

Biyolog iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Biyolog olarak iş ilanlarına ulaşmak için büyük şehirlerdeki ilanları incelemen gerekir. Biyoloji iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi filtrelemeleri yaparak ilgili seçeneklere ulaşabilirsin. Bu ilanlara kariyer.net’ten istediğin zaman ulaşabilirsin. Her firma, eleman bulabilmek için kariyer.net’in kolaylığından yararlanır, sen de kendini göstermek için bu kolaylıktan faydalanıp iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Biyolog olarak nasıl iş bulunur?

Biyolog iş ilanları yayınlarına doğru şekilde başvurduğunda iş bulmak kolaylaşır. Doğru bir özgeçmiş bunun ilk adımıdır ve biyolog olarak senin en önemli farklılıklarını ve yetkinliklerini bu özgeçmişte belirtmen gerekir. Ardından bu firmaların seni rakiplerinden ayırt edebilmesi için iyi bir ön yazı hazırlaman ve başvurularına bunu da eklemen gerekir.

Biyolog iş ilanlarında hangi iş kolları mevcuttur?

Biyolog iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde sıklıkla yayınlanır. Büyük şehirlerde araştırma firmaları yoğunlukta olduğu için özellikle araştırma sürecinde ihtiyaç duyulan biyologlar bu kentlerdeçalışma imkanı bulabilirler. Hastanelerde ve ilaç firmalarında bu süreç araştırmanın yanında deneme ve örneklemeye de döner. Klinik araştırma uzman ve yardımcısı, ilaç hazırlama görevlisi, mikrobiyoloji uzman ve yardımcısı, tıbbi cihaz teknik servis sorumlusu biyolog olarak bulabileceğin en yaygın iş kollarıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biyologlara en çok hangi alanlarda ihtiyaç duyulur?

Biyoloji alanı, özellikle sağlık alanında ortaya konulan büyük değişimlerin öncüsü bir alandır. Bu alanda yapılan araştırmalara katkı sağlayan biyologlar, araştırma ve sağlık alanında önemli görevler üstlenirler. Laboratuvarlarda özel deneyler, proje bazlı çalışmalar veya araştırma önerileri ile sağlık sektöründe yenilikçi bakış açısı ile büyük atılımlar yapmak için biyologlara ihtiyaç duyulur.

Biyologların çalışma koşulları nelerdir?

Farklı sağlık departmanları, hastane laboratuvarları veya özel araştırma merkezlerinde çalışan biyologlar birbirinden farklı çalışma koşullarına sahip olurlar. Çalışma saatleri gibi konular, yasal çerçevede belirlense de birçok özel firma kendine özgü farklı koşullar sunabilir. Hangi koşullarda çalışılacağını bilmen için ilan detaylarına bakman oldukça önemlidir.

Biyolog olmak için ne yapılmalıdır?

Üniversite sınavında sayısal alanda yeterli puanı alarak dört yıllık Biyoloji lisans programına yerleşilmelidir. Bölüm başarıyla tamamlanıp mezun olunduğunda biyolog unvanı kazanılır. Hangi alanda uzmanlaşılacağını belirlemek de önemlidir. Moleküler biyolog, embriyolog gibi birbirinden farklı alanlarda uzmanlık eğitimi alarak uzmanlaşabilirsin.

Biyolog olmak için hangi alandan mezun olmak gerekir?

Biyolog olmak için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinde bulunan Biyoloji bölümünden mezun olman gerekir. Böylece biyolog olmaya resmi olarak hak kazanmış olursun. Çalışma hayatın boyunca lisans yıllarında yaptığın çalışmalar, seni adaylar arasında öne geçirecek olan önemli detaylardır. Lisans programından sonra yüksek lisans ve doktora yaparak uzmanlaşmak mümkündür.

notifications İş Alarmı kur