Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
48

Biyolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Biyolog cancel
VEHBİ KOÇ VAKFI AMERİKAN HASTANESİ

Biyolog

VEHBİ KOÇ VAKFI AMERİKAN HASTANESİ
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
2 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Moltek Sağlık Hizmetleri Üretim ve Pazarlama A.Ş.

Mikrobiyoloji Uzmanı

Moltek Sağlık Hizmetleri Üretim ve Pazarlama A.Ş.
Kocaeli
Tam zamanlı
25 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Biyolog İş İlanları

Biyologlar, iki şekilde çalışırlar. Araştırma yapan biyologlar, canlıları inceleyerek, yapıları, sınıflandırılması, yaşadıkları yer ile uyumu, en uygun yaşam koşullarını araştırırken, uygulama yapan biyologlar, bazı zararlı maddelerin canlılara etkisi, doğanın kirlilik seviyesi, bakteri, virüs ve parazitlerin hangi ortamlarda üreyip, canlılara ne gibi zararlar verebileceği, suların kullanım veya içme için uygun olup olmadığı gibi konularda uygulamalar yaparak sonuçlar elde ederler. Biyolog olarak çalışmak isteyen kişilerin, Üniversitelerin Biyoloji Lisans Programından mezun olmaları gerekir. Kariyer.net biyolog iş ilanları sayfasından, yaşadığınız yerdeki, ilanları görüntüleyip, kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Biyolog iş imkanları nelerdir?

Biyologlar, özel hastanelerde de çalışabilirler. Bunun için, özel hastane biyolog iş ilanları takip edilerek, başvuru yapılabilir. Laboratuvarlarda çalışmak isteniyorsa, laborant biyolog iş ilanları takip edilmelidir.

Biyologlar, Orman, Tarım ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda, besin, gıda, ilaç endüstrisi kuruluşlarında iş bulabilmektedirler.

Biyolog iş ilanlarına, Kariyer.net üzerinden nasıl başvuru yapılır?

İş arayan adaylar ve personel ihtiyacı olan kurumları, aynı online platformda bir araya getiren Kariyer.net üzerinden iş başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Bildiğiniz gibi pek çok firma, kendilerine iletilen özgeçmişlerin profesyonel şekilde hazırlanıp, hazırlanmadığına dikkat etmektedir. Profesyonel hazırlanmış özgeçmişler, her zaman daha ön planda değerlendirilmektedir. Kariyer.net, size özgeçmiş ve CV hazırlamanız için bir sihirbaz sunar. Size sorulan sorulara cevap verdikçe, bilgiler CV’nize eklenir ve doldurma işleminiz bittiğinde, çıktısını da alıp kullanabileceğiniz profesyonel tasarımlı bir öz geçmişiniz olmuş olur.

Kariyer.net üzerinden iş ilanı araştırması yaparken, ilgilendiğiniz ilanın üzerinde yer alan ‘başvur’ butonuna tıkladığınızda, hazırlamış olduğunuz profesyonel CV, o ilanı açan firmanın çekmecesine düşer. Böylece CV’niz, tek tıkla firmaya iletilmiş olur. İzmir’de iş arıyorsanız, İzmir biyolog iş ilanları, Antalya’da iş arıyorsanız, Antalya biyolog iş ilanları olarak çalışmak istediğiniz yere göre ilan arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biyologlara en çok hangi alanlarda ihtiyaç duyulur?

Biyoloji alanı, özellikle sağlık alanında ortaya konulan büyük değişimlerin öncüsü bir alandır. Bu alanda yapılan araştırmalara katkı sağlayan biyologlar, araştırma ve sağlık alanında önemli görevler üstlenirler. Laboratuvarlarda özel deneyler, proje bazlı çalışmalar veya araştırma önerileri ile sağlık sektöründe yenilikçi bakış açısı ile büyük atılımlar yapmak için biyologlara ihtiyaç duyulur.

Biyologların çalışma koşulları nelerdir?

Farklı sağlık departmanları, hastane laboratuvarları veya özel araştırma merkezlerinde çalışan biyologlar birbirinden farklı çalışma koşullarına sahip olurlar. Çalışma saatleri gibi konular, yasal çerçevede belirlense de birçok özel firma kendine özgü farklı koşullar sunabilir. Hangi koşullarda çalışılacağını bilmen için ilan detaylarına bakman oldukça önemlidir.

Biyolog olmak için ne yapılmalıdır?

Üniversite sınavında sayısal alanda yeterli puanı alarak dört yıllık Biyoloji lisans programına yerleşilmelidir. Bölüm başarıyla tamamlanıp mezun olunduğunda biyolog unvanı kazanılır. Hangi alanda uzmanlaşılacağını belirlemek de önemlidir. Moleküler biyolog, embriyolog gibi birbirinden farklı alanlarda uzmanlık eğitimi alarak uzmanlaşabilirsin.

Biyolog olmak için hangi alandan mezun olmak gerekir?

Biyolog olmak için üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinde bulunan Biyoloji bölümünden mezun olman gerekir. Böylece biyolog olmaya resmi olarak hak kazanmış olursun. Çalışma hayatın boyunca lisans yıllarında yaptığın çalışmalar, seni adaylar arasında öne geçirecek olan önemli detaylardır. Lisans programından sonra yüksek lisans ve doktora yaparak uzmanlaşmak mümkündür.