25

Bursa Bankacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Bankacılık cancel
Bursa cancel
DENİZBANK A.Ş.
Müşteri İşlem ve Satış Sorumlusu
DENİZBANK A.Ş.
Bursa +4 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Türkiye Finans Katılım Bankası
We Plus Ticari/Kurumsal Şube (Part-Time İşe Alım)
Türkiye Finans Katılım Bankası
İstanbul (Tümü) +16 il daha İş Yerinde
Part Time
Bugün

Bursa Bankacılık Sektörü İş İlanları

Dördüncü büyükşehir olarak nitelendirilen Bursa, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan şehirlerinden birisidir. Geçmiş asırlardan bu yana farklı kültürlere ve milletlere ev sahipliği yapan Bursa şehri, çeşitli sektörlerin gelişme şansı bulduğu bir bölgedir. Özellikle kayak turizminin geniş yer bulduğu Bursa, turizm açısından da gelişmiş bir yapıya sahiptir. Verimli toprakları, hizmet sektöründeki istihdam olanakları ve köklü üniversiteleri ile dikkatleri üzerine çeken bir şehir olmayı başarmıştır. Büyükşehir olarak nitelendirilen Bursa şehri, bankacılık sektörü bakımından da gelişmiştir. Birçok farklı banka, Bursa’da hizmet vermeye devam etmektedir. Bursa bankacılık sektörü iş ilanları için başvuruda bulunarak bankacılık sektöründe görev almaya başlayabilirsin.

Bursa’da Bankacılık Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Bursa’da bankacılık sektöründe görev alan kişilerin yaptığı işler, kurum içerisinde yer aldığı pozisyona göre farklılık gösterir. Güncel Bursa bankacılık sektörü iş ilanları açıklamalarında yer alan pozisyon bilgisi kısmından pozisyon çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Genel olarak incelendiğinde Bursa’da bankacılık sektöründe ihtiyaç duyulan pozisyonlar arasında tahsilat temsilcisi, direkt satış yetkilisi, mobil/saha satış temsilcisi ve yatırım danışmanlığının yer aldığı görülür. Bu pozisyonlarda yer alan kişilerin yapacağı işler farklılık gösterebilse de bankacılık sektöründe çalışan kişilerin yaptığı genel işlemler ortak özellikler taşır. Bankacılık sektöründe çalışanların görevleri arasında, bankanın rutin işlemlerini gerçekleştirmek yer alır. Bu rutin işlemlere örnek olarak kredi ödeme, para çekme ve mevduat kabul gösterilebilir. Bankacılık sektöründe çalışırken müşteriler ile doğrudan iletişim halinde olursun. Müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda müşterilere yeni ürün ve hizmetler sunarsın. Aynı zamanda müşterilerin sorunlarına çözüm yaratmak  ve müşterilerin önerilerini dinlemek görevlerin arasında yer alır. Bursa’da bankacılık sektöründe görev alırken müşteri işlem bilgilerini kayıt altına alırsın. Bu husus, verilerin doğruluğunu teyit etmek açısından önem arz eder. Bursa’da bankacılık sektöründe çalışırken bağlı olman gereken mali ve güvenlik prosedürleri vardır. Bu prosedürlere uymak ve müşterilerin bilgilerinin gizliliğine önem vermek görevlerin arasında yer alır. Bursa bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsan Bursa bankacılık sektörü iş başvurusu yapabilirsin. Birden fazla ilana başvuruda bulunarak bankacılık sektöründe çalışma şansını arttırabilirsin.

Bursa’da Bankacılık Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Bursa bankacılık sektörü ilanları için başvuracak adayların birtakım özelliklere sahip olması beklenir. Bursa’da bankacılık sektöründe çalışmak için sahip olman gereken özellikler arasında şunlar bulunur:

  • Mali ve finansal ağırlıklı olan bankacılık sektöründe çalışmak için öncelikle temel matematik becerisine sahip olman gerekir. Bu husus, özellikle hesaplama işlemlerinin sıklıkla yapıldığı banka sektörü için oldukça önemlidir. 
  • Temel bilgisayar programlarına hakim olmak aranan özelliklerden bir diğeridir. 
  • Güvenilir ve güvenilirlik vasıflarına sahip olmak aranan özellikler arasında yer alır. Bu husus, bankaya geçerli raporlamaları yapmak ve hesap verilebilir olmak açısından önem arz eder. 
  • Bankacılık sektöründe çalışan kişiler, müşteriler ile yüz yüze iletişim halinde olur. Bu noktada iyi bir diksiyona ve güçlü iletişim kurma yeteneğine sahip olman beklenir. Temiz ve düzenli bir giyim şekli de aranan özelliklerden birisidir. 
  • Bankada bulunan diğer departmanlarla uyum halinde olacak şekilde çalışmak, bankacılık sektörüne başvuruda bulunacak adaylardan beklenen özelliklerden bir diğeridir.

Bursa’da Bankacılık Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bursa bankacılık sektörü iş ilanları yeni yayınlananlarda yer alan genel nitelikler kısmında iş başvurusunda bulunacak olan adayların sahip olması gereken eğitim seviyesi yer alır. Bursa’da bankacılık sektöründe çalışmak için öncelikle ilgili üniversitelerin bankacılık ve sigortacılık, bankacılık ve finans, uluslararası finans ve bankacılık adlı bölümlerinden mezun olman gerekir. Bunun yanı sıra matematik, istatistik, iktisat gibi bölümlerden mezun olduğun takdirde Bursa’da bankacılık sektöründe görev alabilirsin. Bankacılık sektöründe bulunduğun pozisyona göre diplomanın niteliği farklılık gösterebilir. Yani ön lisans diploması ile de bankacılık sektöründe belirli pozisyonlarda görev alabilirsin. Bursa bankacılık sektörü eleman arayanlar, çalışan seçimini farklı kriterler üzerinden yapar. Bursa’da bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsan çeşitli ilanlara göz atarak bu kriterler ve gerekli olan belgeler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Bursa’da bankacılık sektöründe hangi pozisyonlarda çalışabilirim?

Bursa’da bankacılık sektöründe çalışabileceğin birçok farklı pozisyon bulunur. Bankalar, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla farklı pozisyonlarda bulunan elemanlara sahiptir. Bursa’da bankacılık sektöründe tahsilat temsilcisi, direkt satış yetkilisi, banka saha satış temsilcisi, mobil satış temsilcisi, portföy yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev alabilirsin. Bursa bankacılık sektörü iş ilanları bugün yayınlananlara göz atarak çalışabileceğin pozisyonları görebilirsin. 

Bursa bankacılık sektörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat etmek gerekir?

Bursa iş ilanları arasında yer alan Bursa bankacılık sektörü iş ilanlarına başvurmadan önce dikkat etmen gereken detaylar arasında bankanın sunduğu kriterler yer alır. Eğitim seviyesi, yaş, tecrübe/deneyim, askerlik gibi kriterlere uygunluk gösterdiğini düşünüyorsan ilgili ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsin. Dikkat etmen gereken diğer detaylar arasında ulaşım, maaş, bankanın sunduğu haklar gibi unsurlar yer alır. 

Bursa bankacılık sektöründe çalışanların koşulları nasıldır?

Bursa’da bankacılık sektöründe çalışanlara çeşitli çalışma koşulları sunulur. Bankacılık sektörü, bu noktada çalışan adayları için oldukça avantajlıdır. Bursa’da bankacılık sektöründe çalışırken sahip olduğun çalışma koşulları arasında servis ile ulaşım ve seyahat imkanları yer alır. Çalıştığın ortam genellikle temiz ve aydınlıktır. Bankacılık sektörünün çalışanlarına sunduğu avantajlardan yararlanmak için Bursa bankacılık sektörü iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Bursa bankacılık sektörü iş ilanlarında hangi çalışma şekilleri yer alır?

Bankacılık sektörünün çalışma şekli genel olarak tam zamanlı çalışma şekline tekabül eder. Bankacılık sektöründe çalışan kişilerin mesai saatleri net olarak bellidir. Dolayısıyla bu durum oldukça avantajlıdır. Son zamanlarda popüler olan home office çalışma stiline sahip olan çalışma şekilleri de bankacılık sektöründe yer alır. Home office çalışan banka elemanları mobil satış temsilcisi gibi pozisyonlarda görev alır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa bankacılık iş ilanlarında adaylardan hangi kriterler aranır?

Bursa bankacılık iş ilanlarında, en az 2 yıl bankacılık, perakende ve işletme alanlarından birisinde tecrübe edinmiş olma kriteri aranır. Tercihen SPK üzerine temel ve ileri düzey tecrübe gerekir. BES aracılık belgesi de sektör içerisinde aranır. Adayların ingilizce bilmesi, insan ilişkilerinde güçlü olması ve kolay iletişim kurabilmesi önemlidir. Başvuru yapan adayların sürücü belgesine sahip olması oldukça önemlidir. Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci gelişmiş adaylar aranır. Ek olarak erkek adaylar için askerlik durum belgesi talep edilebilir.

Bursa bankacılık iş ilanlarına hangi bölüm mezunları başvurabilir?

Bursa bankacılık iş ilanlarında lisans veya ön lisans mezunu adaylar aranır. Bazı bankalar kendi çalışanını yetiştirmek için tecrübesiz adayları işe alır. Bu durumlarda öğrenci durumundaki adaylar da tercih edilir. Üniversitelerin İşletme bölümünden mezun olan adaylara öncelik verilebilir. Bunun sebebi işletme bölümündeki derslerin bankacılık sektörüne yönelik olmasıdır. Ek olarak Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun olan kişiler de bu iş ilanlarına başvuru yapabilir. Kariyer.net ile bankacılık sektöründe yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin, filtreleme özelliğini kullanarak eğitim durumuna uyum sağlayan iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Bursa bankacılık yabancı dil kriteri aranır mı?

Bursa bankacılık iş ilanlarında adayların yabancı dil bilgisine sahip olması beklenebilir. Global şirketlerde yabancı dil bilgisi zorunluluk haline gelir. Ek olarak adayın bu alanda tecrübeli olması ve işini özveriyle yapması dikkate alınır.

Bursa bankacılık iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net ile Bursa bankacılık iş ilanlarına ulaşabilirsin. Sayfada mevcut olan filtreleme özelliği sayesinde sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilir, başvurunu hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsin. Bankacılık sektöründe kariyer hedefleyen adaylar, bu şekilde iş ilanlarına başvuru yapabilir. Ayrıca güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak isteyen adaylar, Kariyer.net alarm oluşturma özelliğini kullanabilir.

notifications İş Alarmı kur