100

Bursa Kalite İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Kalite cancel
Bursa cancel
HÜNER KRİKO LTD. ŞTİ.
3D Ölçüm Operatörü
HÜNER KRİKO LTD. ŞTİ.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
YLB OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Kalite Mühendisi
YLB OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
FEKA OTOMOTİV MAMULLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Montaj Kalite Mühendisi
FEKA OTOMOTİV MAMULLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
4 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bursa Kalite Sektörü İş İlanları

Bursa, Türkiye'nin en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Farklı olanakları ile çeşitli iş imkânlarıını bünyesinde barındırır. Bölge içerisinde Bursa kalite iş ilanları bulmak da mümkündür. Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan il otomotiv üretim sektörünün de merkezidir. Bursa’da yer alan otomotiv fabrikaları şehrin göç almasında en büyük etkenlerdendir. Bursa, sanayi, tekstil, makine, otomotiv, mobilya ve gıda sektörlerinde söz sahibidir. Bursa iş ilanları için kariyer.net’i inceleyerek birçok sektörde öncü olan şehirde iş fırsatı yakalayabilirsin. Pek çok sektörün bulunduğu bölgede Bursa kalite kontrol elemanı arayan firmalar da görebilirsin.

Bursa’da Kalite Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Günümüzde gelişen teknoloji ve hizmet ağı ile birlikte birçok kurum ve işletme kalite yönetimine önem verir. Kalite yönetimi şirketlerin gelişimlerini ve büyümelerini sağlamak için müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir yönetimdir. Katile sektörünün önemi her geçen gün atarken firmalarda bu yöntemin kendilerine sağladığı yararlardan dolayı bu bölüme ayrıca bir önem verir. Güncel Bursa kalite iş ilanları ve istihdam fırsatlarını inceleyerek ilk adımı atabilirsin. Kalite sektöründe çalışmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. İşletme lisans dersleri, sistem yönetimi, matematik dersleri gördüysen ya da kalite kontrolle ilgili bir bölümden mezunsan kariyerine Bursa kalite kontrol elemanı arayan firmalar ile başlayabilirsin. Kalite sektöründe çalışabileceğin pozisyonlar arasında ise;

 • Kalite direktörü,
 • Kalite kontrol müdürü,
 • Kalite yöneticisi,
 • Kalite şefi,
 • Kalite kontrol analisti yer alır.

Bursa’da Kalite Sektörü Çalışanı Ne İş Yapar?

Kalite sektörü çalışanı üretim süreçlerinin güvenlik ve kalite standartlarına uygunluğunu denetler. Bunun yanı sıra görev ve sorumlulukları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kalite yönetiminde performans arttırmak için çalışmalar yapar.
 • Veri analizi ve raporlama yapar ve bu raporları üst birimlerle paylaşır.
 • Çalışan gruplarına sunum hazırlar.
 • Denetimler yapar ve bu denetimler sonucunda eksikleri düzeltir.
 • Üst birimlerle koordineli çalışır.
 • Ürün kalitesini test eder.
 • Test ve ölçüm cihazlarını kullanır.
 • Kalite kontrol sürecinde ortaya çıkan olumsuzluklar için çözüm önerileri sunar.
 • Üretim öncesi ürünleri kontrol eder.
 • Yeni test yöntemleri geliştirir.
 • Standartlara uygun olmayan ürünlerle ilgili işlem yapar.
 • İç değerlendirme yapar ve denetimlere katkı sağlar.

Bursa kalite sistem iş ilanları ile sektörün içeriği, çalışma alanları ve sürekliliği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsin. 

Bursa kalite sektöründe çalışmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Lisans eğitimi veren üniversitelerin işletme, endüstri mühendisliği, makine mühendisliği, kimya ve gıda mühendisliği bölümlerinden mezunsan kalite sektöründe çalışabilirsin. Sürekli gelişmeye devam eden kalite sektörü için aynı zamanda kalite yöneticiliği sertifikası veren bazı üniversitelere de başvurabilir ve bu alanda kendini geliştirerek bu sektöre adım atabilirsin. İlan açıklamalarını inceleyerek sahip olman gereken belgeler hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Bursa kalite sektöründe iş imkanı fazla mıdır?

Kalite sistemi ve yönetimine değer veren şirketler aynı zamanda bu sektörün gelişmesinde etkilidir. Tekstil, gıda üretimi, ulaşım hizmetleri, eğitim hizmetleri, kozmetik üretimi, sağlık hizmetleri, ambalaj üretimi, otomotiv sektörü, bilgi teknolojisi, mobilya, inşaat sektörü,  imalat, mühendislik ve diğer birçok sektörde iş imkanına sahip olabilirsin. Bursa kalite iş ilanları yeni iş olanaklarını keşfetmene yardımcı olabilir ve başvurulara ilk adımını atabilirsin.

Kalite sektöründe neden Bursa’yı tercih etmeliyim?

Geçmişte İpek yolu üzerinde yer alan Bursa stratejik konumunu günümüzde de sürdürmeye devam eder. Doğal güzelliklerini korumayı başarıp aynı zamanda sanayi ve teknoloji ile de uyumlu olmayı başarmıştır. Bursa’nın önemli sanayi merkezlerinden biri olması iş alanlarının da sürekli gelişmesine neden olur. Geniş iş ağına sahip olan şehir kalite sektöründe çalışmak için tercih sebebidir.

Bursa’da kalite sektörünün çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Kalite sektörü çalışanları birçok sektörde çalışabilir. Çalışma alanlarının genişliği sebebi ile çalışma ortamları da çalıştıkları kurum ve şirketlere göre değişiklik gösterir. Tek başına ya da büyük gruplarla çalışabilir. Birçok sektörde söz sahibi olan şehir kalite sektöründe çalışmak isteyenler için cazip bir merkeze dönüşür. İlan açıklamalarını incelediğin takdirde çalışma ortamı ve koşulları hakkında daha fazla bilgi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da kalite departmanında kimler çalışabilir?

Bursa’da kalite departmanında farklı meslek gruplarından kişiler çalışabilir. Kalite departmanı, üretimden çıkan ürünün kontrolünün yapıldığı departmandır. Kalite departmanında endüstri mühendisleri ve makine mühendisleri çalışabilir. Bunun yanında endüstri meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezunu kişiler de bu alanda görev alabilirler. Mühendisler genellikle kalite departmanının işleyişi ve oluşan bir sorunun çözümü ile ilgilenirken teknik elemanlar ise üretilen parçanın doğruluğunu kontrol eder. Kalite departmanlarında aynı zamanda bu bölümle ilgili eğitim almamış olmasına rağmen iş tecrübesine sahip kişiler de çalışabilir.

Bursa'da kalite departmanı hangi sektörlerde bulunur?

Bursa’da üretim yapan çoğu fabrikada kalite departmanı bulunur. Bu departman sayesinde otomotiv, havacılık, beyaz eşya, gıda ve asansör ekipmanları gibi insan hayatını doğrudan etkileyen ürünlerin üretimi sonrasında gerekli kontroller yapılır. Kalite departmanı, birçok fabrikada bulunduğu için bu fabrikalar birçok kişiye de bu alanda istihdam sağlar. Bursa'da kalite departmanı; havacılık, sanayi ve gıda gibi sektörlerde bulunur.

Bursa'da kalite departmanında stajyer pozisyonunda iş ilanı bulunur mu?

Bursa’da yer alan fabrikalarda, kalite departmanında çalışacak birçok stajyer arandığını görebilirsin. Stajyer iş ilanları, farklı mühendislik dallarından mühendis adayları ve meslek yüksekokulları ile meslek lisesinde okuyan teknik öğrenciler için yayınlanır. Kalite departmanında staj yapacak adayların hassas ölçüm aletlerini doğru şekilde kullanabilmesi ve üretim konusunda bilgi sahibi olması adayları öne çıkarak bir özelliktir. Sen de kalite departmanındak stajyer pozisyonunda çalışmak istiyorsan kariyer.net üzerinden ilanlara ulaşabilirsin.

Bursa ilinde kalite departmanında uzman olarak hangi pozisyonda çalışılabilir?

Bursa ilinde kalite departmanında uzman pozisyonunda çalışabileceğin pek çok pozisyon bulunur. Bu pozisyonlarda çalışanlar genellikle mühendisler olur. Pozisyonlar arasında; proje kalite uzmanı, ölçme değerlendirme uzmanı ve teknik kabul uzmanı gibi pozisyonlar bulunur. Uzmanlar, kalite departmanının işleyişinden, üretim kalitesinin artırılmasından sorumludurlar. Bunun yanı sıra çıkabilecek sorunları çözmekle de görevlidirler. Kalite departmanında uzman olarak çalışanların, üretilen parçayı, üretim yöntemini ve doğru ölçüm yöntemlerini iyi bilmesi gerekir çünkü firmalar, ürettikleri ürünün kusursuz bir şekilde müşteriye ulaşmasını ister.

notifications İş Alarmı kur