Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
41

Bursa Lojistik İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Lojistik cancel
Bursa cancel
Gizli Firma
Park Şoförü
Gizli Firma
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Sürat Kargo
Kurye
Sürat Kargo
İstanbul (Tümü) +56 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
PASS GLOBAL ULUSLARARASI TAŞIMACILIK
Ön Muhasebe Uzmanı
PASS GLOBAL ULUSLARARASI TAŞIMACILIK
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Lojistik Sektörü İş İlanları

Bursa, Marmara Bölgesi’nin en büyük nüfusu sahip şehirleri arasında dördüncü sırada yer alır. Tarihî ve kültürel birikimi sayesinde dünya üzerinde yaşanabilecek nadir yerler arasında gösterilen Bursa, sahip olduğu iş olanakları ile de oldukça dikkat çekici bir şehirdir. Tarım, hayvancılık, tekstil ve sanayi alanlarında geniş üretim sahalarına sahip olan Bursa, mobilya ve otomotiv sektörlerinde de adından söz ettirir. Birçok firmanın ve fabrika, üretim için bu kenti tercih eder ve tesislerini burada kurar. Lojistik sektörü de kentte önde gelen iş sahaları arasında yer alır. Üretilen ürünün tüm sürecinden sorumlu olan bu sektörde çalışma olanağı bulabileceğin pek çok farklı departman ve pozisyon mevcuttur. Bursa lojistik iş ilanları ile eleman açığı bulunan firmalar çalışmak isteyen kişiler için istihdam sağlar. Bursa lojistik sektörü iş ilanları, birçok farklı markanın ve kurumun adı altında açılır. Kariyer.net’in geniş bir ilan havuzundan gerçekleştireceğin başvurular sayesinde Bursa’da lojistik sektöründe iş bulabilir ve kariyerine burada devam edebilirsin. 

Bursa’da Lojistik Sektöründeki Çalışanlar Ne İş Yapar?

Lojistik, bir ürünün ya da hizmetin ilk üretildiği andan son tüketiciye ulaşana kadar gerçekleşen sürecin düzgün yönetilmesidir. Bu süreç; ürünün nakliyesinden, depolamasına, gümrüklemesine ve dağıtılmasına kadar uzanan işlemlerin tümünü kapsar. Tüm sürecin titizlikle izlenmesi ve devam ettirilmesi gerekir. En uygun, pratik ve hızlı olan yollar seçilerek tüketiciye fayda sağlamak ve tüm bu çalışmaların en az maliyetle elde edilmesi lojistiğin temellerini oluşturur. Bu sektörde çalışmak istiyorsan sürecin parçalarını iyi bir şekilde anlamalısın. Tüm bunların yanı sıra çalışacağın departmanı belirlemeli ve bu departmanların gerektirdiği sorumlulukları göz önünde bulundurmalısın. Güncel Bursa lojistik iş ilanları sayesinde firmaların çalışanlardan beklediği özellikleri ve yeterlilikleri analiz edebilir ve seçimini bu doğrultuda yapabilirsin. 

Bursa’da Lojistik Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Lojistik sektörüne dâhil olmak istiyorsan, bu sektörde çalışabileceğin birden fazla departman ve pozisyon olduğunu bilmelisin. Lojistiğin tanımını yaparken bahsi geçen ulaşım, depolama ya da uygun fiyatlı ürünün bulunmasında pazar analizi gibi farklı kısımlarda değişik iş kolları mevcuttur. Her bir aşama adaylardan farklı yeterlilikler talep eder;

  • Pazar analizi yapacak kişilerin üniversitelerin ya da meslek yüksek okullarının ilgili bölümlerinden mezun olması gerekir. Dış ticaret, lojistik yönetimi ya da uluslararası ilişkiler bu bölümlerden birkaçıdır.
  • Ulaşım aşamasında çalışmak isteyenler ise kullanacağı araç tipine göre ehliyet sahibi olmalıdır. Karayolu, denizyolu ya da havayolu, lojistik sektöründe aktif bir rol oynar.
  • Uluslararası alanda faaliyet gösteren lojistik firmalarında çalışan kişilerin yabancı dil bilmeleri talep edilebilir. 

Bursa lojistik sektörü eleman arayanlar, adaylardan departmanlara göre farklı tecrübeler de isteyebilir. 

Bursa’da lojistik sektöründe nasıl iş bulurum?

Kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyerek Bursa’da lojistik sektöründe iş bulmak için ilk adımı atabilirsin. Kentte, lojistik ile ilgilenen, ithalat ve ihracat yapan firmaların ilanlarını inceleyerek senin için uygun olanlarına başvuru yapabilir, sektörde kendine yer edinebilirsin. 

Bursa’da lojistik sektöründe hangi meslekler öne çıkar?

Yurtdışı ya da yurt içi fark etmeksizin, lojistik sektöründe ihtiyaç duyulan en önemli pozisyon taşıt sürücülüğüdür. Tır şoförlüğü, gemi kaptanlığı ya da pilotluk, lojistik sektöründe büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle Bursa’daki firmalar bu alanda eleman alımı yapar.  

Bursa’da lojistik sektöründe vasıfsız iş imkânları nelerdir?

Bursa’daki lojistik şirketlerinde ürünlerin depolamasından ya da sevkiyatından sorumlu olarak çalışacak vasıfsız elemanlara ihtiyaç duyulur. Bu kişilerin genellikle en az ilkokul mezunu olmaları beklenir. Yeterli tecrübeye ya da istenilen belgelere sahipsen vasıfsız eleman olarak çalışabileceğin işler bulman kolaylaşır.  

Lojistik sektöründe en çok hangi alanda iş ilanı bulunur?

Türkiye’nin sahip olduğu stratejik konum, lojistik sektöründe başarılı firmaların kurulmasına ön ayak olmuştur. Dünyanın dört bir yanına dağıtılan ve satılan mallar, son tüketiciye kadar ulaşır. Böylesi bir durumda, lojistik sektöründe; satış, pazarlama, nakliyet, insan kaynakları, depolama gibi farklı alanlarda iş bulman da mümkün olur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa güncel iş ilanları nelerdir?

Bursa güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Bursa iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bursa iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Bursa iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Bursa iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Bursa iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Bursa iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!