94

Bursa Muhasebe İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Muhasebe cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bursa Muhasebe İş İlanları

İşletmelerin en önemli departmanları arasında yer alan muhasebe, işletmelerin mali işlerinden sorumludur. Çeşitli departmanlarla koordineli olarak çalışan muhasebe, kurumun finansal faaliyetlerinin kayıtlarını tutar, kurumun vergi ve diğer yasal sorumluluklarını takip eder. Bir sanayi kenti olan bu şehirde Bursa muhasebe iş ilanları, sıklıkla yayınlanan iş ilanlarını içerir. Sanayinin en önde gelen şehirleri arasında yer alan Bursa’da otomotiv, tekstil, mobilya, makine-metal imalatı gibi sektörlerin gelişmişlik düzeyi ilgi çeker. Bunun yanı sıra tarıma dayalı sanayi ve gıda sektörü de ön plandadır. Bursa, her sektörde gelişmiş bir sanayi kenti olarak muhasebe elemanlarına iş olanağı sunar. 

Bursa’da Muhasebe İş Olanakları

Bursa, Türkiye’nin ve Marmara bölgesinin ticaret ve sanayi yönünden en önemli merkezlerinden birisidir. Ülkenin en sanayileşmiş ve kalabalık illeri arasında ilk sıralarda bulunur. Bursa sanayisi incelendiğinde ülke ekonomisine ciddi anlamda katkıda bulunan pek çok sektör ön plana çıkar. Ancak ilk sıralarda tekstil ve otomotiv sektörleri yer alır. Türkiye’nin sanayi açısından gelişmiş kentleri arasında ilk sıralarda yer alan Bursa, ülke ekonomisine hem gelişmiş sanayisiyle hem de turizm sektöründeki başarısı ile katkıda bulunur. Bursa sanayisinin aktif olduğu pek çok sektör bulunur. Bu sektörler arasında otomotiv, tekstil ve mobilya bulunur. Kent, bu sektörlerin yanı sıra kış ve kültür turizmiyle de dikkat çeker. En çok ihracat yapan iller arasında ilk sıralarda yer alan şehirde Bursa muhasebe ilanları sayfası aracılığıyla çeşitli iş ilanları yayınlanır. Her sektör için muhasebe elemanına ihtiyaç duyulduğu için birçok iş olanağı sunulur. Bursa’nın toplam 17 ilçesi vardır. Osmangazi en kalabalık ilçesidir. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu Nilüfer, Yıldırım ve İnegöl ilçeleri otomotiv ve tekstil alanında oldukça gelişmiştir. Bu ilçelerde otomotiv ve tekstil alanında muhasebe elemanı olarak iş bulma şansınız yüksektir. Bursa Nilüfer muhasebe iş ilanları arasında pek çok tekstil ve otomotiv firmasını görebilirsiniz. Tarıma dayalı sanayi ve gıda sektörü ile öne çıkan Karacabey ve İznik, muhasebeci olarak çalışabileceğiniz ilçelerdir. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan Bursa’da bulunan çeşitli turizm tesislerinde muhasebe personeli olarak çalışma olanağı bulabilirsiniz. Gelişmiş bir sanayi kenti olan Bursa’da muhasebe elemanı olarak çalışabileceğiniz gibi stajyer olarak da çalışabilirsiniz. Bursa’da bulunan pek çok firmanın açtığı stajyer iş ilanlarını gözden geçirerek kendinize uygun bir ilana başvuruda bulunabilirsiniz. 

Bursa’da Muhasebecilerin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bursa, çeşitli sektörlerde gelişmiş olmasının yanı sıra yaşam şartlarıyla da çeşitli olanaklar sunar. Kent, sosyal yaşam açısından da oldukça gelişmiştir.  Gelişmiş  bir kent olduğundan dolayı muhasebe uzmanı iş ilanları Bursa şehri için pek çok sektör tarafından yayınlanır. Muhasebeciler bir ofis ortamında yoğun bir şekilde çalışırlar. Muhasebe sorumluları kamu ve özel sektör fark etmeksizin kurumun tüm mali işlerinden sorumlu olduğu için sıklıkla bir ön muhasebeciden yardım alır. Ön muhasebe elemanları günlük mali işleri, günlük muhasebe kayıtları ilgili evrakları ve diğer muhasebeyle ilgili işleri düzenler. Kentte ön muhasebeci olarak çalışmak isteyenler, Bursa ön muhasebe iş ilanları sayfası aracılığıyla kendilerine uygun işi bulabilirler. Bursa’nın çalışma ortamı ve koşulları muhasebeci olmak için gerekli eğitimi almış kişiler için idealdir. Kentte muhasebe stajı yapmak isteyenler de kolaylıkla staj imkanı bulabilir. Bursa muhasebe sorumlusu iş ilanları araştırılarak uygun iş olanakları bulunabilir. 

Bursa’da Muhasebe Elemanı Olmak İçin Eğitim Gerekli Midir?

Muhasebe elemanı olmak için muhasebe alanında belirli bir eğitim almak gerekir. Muhasebe eğitimi, meslek liselerinin muhasebe bölümü veya meslek yüksekokullarının muhasebe programlarında verilir. Muhasebe elemanı olmak için meslek lisesi veya meslek yüksekokulu muhasebe bölümünü bitirerek zorunlu stajın yapılması gerekir. Zorunlu staj sona erdikten sonra  muhasebe elemanı olarak çalışmaya başlanabilir. 

Bursa’da Muhasebeci Olarak Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Muhasebe elemanlarının maaşları çalıştıkları sektöre ve firmaya göre farklılık gösterir. Yönetim kadrolarında çalışan beyaz yakalı muhasebe elemanlarının maaşları aldıkları eğitime ve deneyimlerine göre belirlenir. Beyaz yakalı muhasebe elemanları ortalama ve ortalamanın üzerinde maaş alırlar. Mavi yakalı muhasebe elemanları ise asgari ücret ve asgari ücretin biraz daha üzerinde maaş alırlar.  

Bursa’daki Muhasebe Çalışanlarının Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Muhasebe elemanlarının görevleri temelde aynıdır ancak firmadan firmaya değişiklik gösterdiği de olur. Muhasebe elemanlarının görev ve sorumlulukları arasında kasa defteri, fatura, fiş, makbuz, irsaliye girişleri ve kasa defterini kontrol etmek, resmi makamlar ile yürütülmesi gereken işleri yerine getirmek, çalışanlara ait bordro ve sigorta prim hesaplamalarını yapmak gibi gibi işler bulunur. Muhasebe çalışanları, firmanın neredeyse tüm mali işlerini yürütmektedir

Bursa’da Muhasebe Elemanı Olarak Çalışmak Nasıldır?

Muhasebe elemanları, çalıştığı firmanın tüm mali işlerini yürüttüğü için çalışma koşulları yoğundur. Muhasebe elemanları, yaptıkları işlemleri kurallara uygun olarak yaparlar. Yılın belirli zamanlarında alınan vergileri düzenlemeli, çalışanların sigorta primlerine dikkat etmelidirler. Bunun yanı sıra çalıştıkları firmanın günlük mali işlerini de takip etmelidirler. Muhasebe elemanları iş yükünü hafifletmek için gerekirse bir ön muhasebe elemanı ile çalışmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Muhasebe iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Bursa Muhasebe için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Bursa Muhasebe iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Bursa Muhasebe iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Bursa Muhasebe iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Bursa Muhasebe iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Bursa Muhasebe iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bursa Muhasebe iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur