28

Bursa Sekreter İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sekreter cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Sekreter İş İlanları

Köklü bir tarihe sahip olan Bursa, hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Ayrıca kervansarayları, hanları, hamamları, yüzyıllık camileri ve tarihi köyleri ile ön plana çıkar. Uludağ sayesinde turizm alanında gelişme gösteren Bursa, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında ilk sıralara girmeye hak kazanmıştır. Şehir kumaşları ve iskenderi ile ün salmıştır. Bursa’da farklı alanlarda faaliyet gösteren çeşitli şirketler bulunur. Her şirkette mutlaka bir sekretere ihtiyaç duyulur. Bu yüzden Bursada sekreterlik iş ilanları, fazla bir sayıya ulaşmıştır ve zaman geçtikçe artar. Bursa sekreter arayan firmalar kariyer.net üzerinden her gün yeni ilanlar açar. Sekreterlik alanında kariyer yapmak istiyorsan ilanlara göz atarak kendine uygun olanları belirleyebilirsin.

Bursa’da Sekreter Ne İş Yapar?

Bursa sekreter iş ilanları kapsamında çalışacak olan adayların görev tanımı, şirketin hizmet verdiği alana göre farklılık gösterir. Ancak hangi alanda çalışırsa çalışsın her sekreterin yapması gereken temel görevler bulunur. Sekreter olarak yapmakla yükümlü olduğun görevler şunlardır:

 • Müdür ve üst düzey yöneticilere gelen telefonları yanıtlayarak doğru yönlendirme yapman gerekir.
 • Şirketle alakalı evrakları düzenleyerek güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak görevlerin arasında yer alır.
 • Şirkete gelen mailleri yanıtlayıp müşteri ilişkilerini kuvvetli tutman önemlidir. 
 • Güler yüzlü olmak ve ofise gelen kişilerle iyi bir şekilde ilgilenmek de senden beklenen nitelikler arasındadır.,
 • Günlük ve haftalık iş raporlarını düzenli olarak tutman gerekir. 
 • Şirketin gerçekleştireceği organizasyonların düzenlemesini yapılması da senden beklenenler arasındadır. 
 • İş yemeklerinin saatini ve yerini uygun bir şekilde ayarlaman gerekir,
 • Sekreterliğini yaptığın kişinin randevularını ayarlamak ve zamanı geldiğinde hatırlatmak başlıca görevlerinden biridir.

Bursa Sekreter İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Etmek Gerekir?

Güncel Bursa sekreter iş ilanları başvurusu için aranan şartlar sektöre göre değişkenlik gösterir. Bursa sekreter arayanlar, eğer sağlık alanında hizmet veriyorsa tıbbi sekreterlik diploması olan kişilere öncelik tanır. Bursa sekreter iş ilanları yeni adaylarda şu niteliklerin olmasını bekler:

 • Çok kuvvetli bir iletişim becerisine sahip olmak,
 • İş ve zaman yönetimi konusunda yetenekli olmak,
 • Sabırlı ve ayrıntılara dikkat eden bir kişiliğe sahip olmak,
 • MS Office programlarını etkili bir biçimde kullanabilecek bilgi birikimine sahip olmak,
 • Kendisine verilen görevleri önceliklendirme yetisine sahip olmak,
 • Erkek adaylar için tercihen askerlik görevini yapmış olmak,
 • Tercihen ileri düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmak,
 • Yoğun çalışma hayatına uyum sağlayabilecek nitelikte olmak.

En güncel sekreterlik ilanlarına nasıl ulaşılır?

İşe alınmak için güncel ilanları takip edip hızlı bir şekilde başvuru yapmak oldukça önemlidir. Güncel Bursa sektörü iş ilanları gibi aramalar yaparak en yeni ilanlara ulaşabilirsin. Bursa sekreter iş ilanları bugün gibi aramalar yaparak da aynı gün açılmış sekreterlik ilanlarını bulabilirsin. İlk başvuru yapan adaylardan biri olman işe alınma şansını arttırır.

Bursa’da sekreter olmak nasıldır?

Sekreter ilanları, Bursa iş ilanları arasında büyük bir yere sahiptir. Sağlık ya da ticaret gibi birbirinden farklı sektörlerde sekretere ihtiyaç duyulması sekreterlik ilanlarının artmasını sağlamıştır. Bu yüzden Bursa’da gerekli nitelikleri taşıyorsan kolay bir şekilde iş bulman mümkündür. Tecrübe işe alım konusunda önemli olduğu için tecrübesiz bir adaysan tecrübe kazanmak için belirli bir süre gönüllü staj yaparak deneyim kazanabilirsin.

Bursa’da sekreterlerin çalışma koşulları nasıldır?

Bursa’da sekreterlere iş imkanı sunan şirketler, elemanlarının en konforlu şekilde çalışmasını hedefler. Sekreter maaşları ve çalışma saatleri konusunda iyileştirme çalışmaları yaparlar. İlanlarda yer alan çalışma ücretini ve sunulan imkanları incelersen sekreterlerin çalışma koşulları hakkında fikir sahibi olabilirsin. İlanda yeterli derecede bilgi bulunmuyorsa çalışma koşulları hakkında firmayla iletişime geçerek daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Bursa’da nasıl sekreter olunur?

Bursa sekreter ilanları kapsamında çalışmak isteyen kişiler, bu alanla alakalı bir bölümden mezun olmalıdır. Örneğin; muhasebe alanında çalışmak isteyen birisi muhasebe, işletme gibi ilgili bölümlerden birini bitirmelidir. Ancak ilgili bir bölümde okumayan kişiler de eğitilmek üzere sekreter olarak işe alınabilirler. Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümünü bitirmen sekreter olarak işe alınma şansının artmasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa sekreter iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Genel iş akışı içerisinde veya belirli bir pozisyona özel hizmet sunan sekreterler; gelen telefonları cevaplama, dijital haberleşmeleri sağlama, genel ofis düzeni ve konuk ağırlama gibi görevlerden sorumludur. Bu kapsamda Bursa sekreter iş ilanları birtakım kriterler ile adayların karşısına çıkar. Sekreter adaylarının kullanılan araç gereçler ve bilgisayar programları hakkında bilgi sahibi olması beklenir. Etkili iletişim becerisine sahip, güler yüzlü ve analitik düşünebilen adaylar bu pozisyon için tercih edilir. Ayrıca sekreterlerin kişisel bakıma ve hijyen kurallarına özen göstermesi talep edilir.

Bursa sekreter iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Bursa sekreter iş ilanları seçeneklerine Kariyer.net'ten ulaşılabilir. Çeşitli sektörlerden pek çok firma sekreter iş ilanı açar. Adaylar, kendilerine uygun iş ilanlarını Kariyer.net'in filtreleme özelliği sayesinde listeleyebilir. Ayrıca bu alanda açılan yeni ilanlardan haberdar olmak için iş alarmı oluşturma özelliği kullanılabilir.

Bursa sekreter iş ilanları hangi sektörleri kapsar?

Ofis içi düzen kadar kıdemli pozisyonlarda çalışan kişilerin iş verimi açısından da önemli olan sekreterlik, pek çok sektörde ihtiyaçtır. Büyük ölçekli üretim tesisleri, holdingler, hastaneler, eğitim kurumları ve oteller bünyelerinde birden fazla sekreter çalıştırır. Orta ölçekli hizmet sunan gayrimenkul, emlak ve inşaat şirketleri de sekreter pozisyonunda görev alabilecek kişilere ihtiyaç duyar.

Bursa sekreter iş ilanlarında lise mezunları için alımlar var mı?

Belirli dalda uzman sekreter arayan firmalar için özel bölüm diploması önemli olsa da özel unvan gerektirmeyen tüm sekreterlik pozisyonları, lise mezunları için uygundur. Bu noktada önemli olan eğitim belgesinden ziyade bilgi ve yetenek düzeyidir. İş ilanlarında; muhasebe, MS Office, veya sosyal medya kullanımı gibi spesifik alanlarla ilgili bilgi ve beceri talep edilebilir.

notifications İş Alarmı kur