122

Cam Sanayi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Cam Sanayi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Cam Sanayi Sektörü İş İlanları

Türkiye’de 1935 yılında Paşabahçe fabrikasının kurulması ile başlayan cam sanayi sektörü, temel sanayi alanlarından birisidir. Birçok sektöre ürün veren cam sanayi alanı, Türkiye’nin ihracatında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Cam sanayi üretiminde kullanılan ham maddenin Türkiye’de fazla miktarda bulunması, sektörün küresel ve yerel gelişimine olumlu katkıda bulunur. Türkiye’de cam sanayi sektörüne bağlı olarak faaliyet gösteren birçok farklı kurum bulunur. Bu kurumlar, küresel konumdadır ve Türkiye’de bulunan şehirlere homojen bir şekilde dağılmıştır. Eğer sen de cam sanayi sektörüne bağlı olarak faaliyet gösteren firmalarda çalışmak istiyorsan cam sanayi sektörü iş ilanlarına göz atabilirsin. Cam sanayi sektörü iş ilanlarına başvuruda bulunarak mesleğini icra etme şansı yakalayabilirsin. 

Cam Sanayi Sektöründe Hangi İş Olanakları Bulunur?

Cam sanayi sektörü iş ilanları güncel olarak yayınlananlara başvuruda bulunacak olan adayların yapacağı işler, başvuru yapılan pozisyona ve departmana göre farklılık gösterir. Cam sanayi iş ilanları yeni yayınlananlarda yer alan pozisyonlar oldukça çeşitlidir. Eğer ilgili bölümlerden lisans ya da ön lisans derecesi ile mezun olduysan cam sanayi sektörüne bağlı olarak gelişen firmalarda işletme mühendisi olarak görev alabilirsin. Aynı zamanda bu firmalarda kalite kontrol mühendisi ve ithalat uzmanı olarak da çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Cam sanayi sektörüne bağlı olarak gelişen firmaların insan kaynakları ve muhasebe gibi departmanlarında insan kaynakları iş ortağı ya da muhasebe uzmanı olarak görev alabilirsin. Cam sanayi sektöründe dağıtım şoförü, üretim elemanı, ürün sorumlusu ya da ambar sorumlusu olarak çalışabilirsin. 

Cam Sanayi Sektöründe Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nasıldır?

Cam sanayi sektörü iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi farklı illere hitap eden iş ilanlarında yer alan çalışma ortamları farklılık gösterebilir. 

  • Cam sanayi sektörü iş başvurusu yapacak olan adayların çalışma ortamı ve koşulları, görev alınan pozisyona ve bağlı olunan departmana göre farklılık gösterir. Örneğin cam sanayi sektöründe insan kaynakları uzmanı olarak çalışırken muhasebe departmanında görev alırsın. Çalışma ortamın çoğunlukla bağlı bulunduğun firmanın ofisleri olur. 
  • Cam sanayi sektöründe işletme mühendisi, kalite kontrol mühendisi gibi pozisyonlarda görev alacak olan adaylar, çoğu zaman ofis ortamında görev almakla birlikte zaman zaman denetim amacı ile fabrika ortamında da görev alabilir.
  • Cam sanayi sektörü arayanlar olarak üretim elemanı, ambar sorumlusu gibi çeşitli pozisyonlarda görev alacak olan kişiler ise genellikle fabrika ortamında görev alır.

Cam sanayi sektörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Cam sanayi sektörü arayan firmaların sunduğu iş ilanlarına başvurmadan önce bazı detaylara dikkat etmelisin. Cam sanayi sektörü iş ilanlarında bulunan genel nitelikler ve iş tanımı kısmını dikkatli bir şekilde incelemeli, yaş, eğitim seviyesi ve deneyim süresi gibi kriterlere de dikkat etmelisin. Erkek adaylar için yayınlanan ilanlarda askerlik ile ilgili kriterlere de dikkat edilmesi gereklidir. 

Cam sanayi iş ilanlarında öne çıkan sektörler nelerdir?

Cam sanayi sektörü iş ilanları bugün ve daha önce yayınlananlar, belirli şirketler ve firmalar tarafından sunulur. Cam sanayi sektörü iş ilanlarında şişe ve cam fabrikalarının, seramik frit ve glazür sanayi şirketlerinin, laboratuvar ürünleri imal eden firmaların ve ambalaj üretimi yapan fabrikaların sunduğu iş ilanları yer alır. Farklı firmaların sunduğu iş ilanlarına başvuruda bulunarak cam sanayi sektöründe çalışma fırsatı yakalayabilirsin. 

Cam sanayi sektörü iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?

Cam sanayi sektörü iş ilanları sayfasında birçok farklı pozisyon bulunur. Cam sanayi sektörü iş ilanlarına, sayfada yer alan pozisyonlara uygun olduğunu düşünen ve şirketlerin sunduğu kriterlere uygunluk gösteren kişiler iş başvurusunda bulunabilir. Sahip olduğun eğitim seviyesi ve yetkinliklerin doğrultusunda cam sanayi sektörü iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Cam sanayi sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Cam sanayi sektörü iş ilanlarına ulaşabilmek kariyer.net'te yer alan ‘İş Ara’ butonuna tıklayabilirsin. Bu butonuna tıkladıktan sonra karşına çıkan iş ilanları sayfasının sol kısmında yer alan ‘Şirketin Sektörü’ adlı bölümden ‘Cam Sanayi’ seçeneğini seçerek cam sanayi sektörü iş ilanlarına ulaşabilirsin. Eğer dilersen iş ilanlarını pozisyon seviyesi, departman, çalışma şekli ve eğitim seviyesi gibi kriterler doğrultusunda özelleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Cam sanayi sektörü iş ilanlarının en yoğun olduğu iller hangileridir?

Çeşitli yapılar, makineler, aksesuarlar ve eşyalarda kullanılmak üzere yapılan cam üretimi ve tasarımı, cam sanayi sektörünün faaliyet alanını oluşturur. Bu bağlamda sektörün, üretimde iş hacmi geniş olan kentlerde diğer sanayi kollarıyla iç içe faaliyet gösterdiği gözlemlenir. İstanbul, Kütahya, Bursa, Ankara, Kırklareli, Tekirdağ, Denizli, Manisa ve Eskişehir kentlerinde cam sanayi sektörü iş ilanlarına erişebilirsin. Öte yandan Mersin, Adana, Balıkesir, Aydın, Karabük, Antalya, Bilecik, Samsun, Giresun gibi üretim hacmi gelişmiş kentlerde de cam sanayisi iş olanaklarına ulaşabilirsin.

Cam sanayi sektöründe hangi meslek mensupları çalışabilir?

Ergitme, işleme, tasarım gibi cam üretim süreçlerinde cam mühendislerinin yanı sıra endüstri, planlama, kontrol, kalite, makine ve daha pek çok mühendislik dalına ihtiyaç duyulur. Farklı dallarda uzman tekniker, teknisyen ve operatörlerler mevcuttur. Tasarımcı, teknik ressam, usta ve işçi kadroları ise üretim ve tasarım işlemlerinde görev alır. Öte yandan sektörün devamlılığı için yönetim, muhasebe, hukuk, insan kaynakları gibi idari departmanlar ile pazarlama, sevkiyat gibi saha departmanlarının da varlığı elzem hale gelir. Bu bağlamda sektör içerisinde yönetici, muhasebeci, insan kaynakları ve özlük işleri uzmanı, avukat ve daha pek çok meslek dalı için iş ilanı yayınlanır. Aynı şekilde müşteri temsilcisi, satış uzmanı, depo ve sevkiyat görevlisi, lojistik sorumlusu, asistan gibi farklı pozisyonlarda iş imkanları mevcuttur.

Cam sanayi sektöründe lise mezunları için iş ilanları nelerdir?

Cam sanayi sektörü, farklı eğitim seviyeleri için iş olanakları sunar. Genel lise veya meslek lisesi mezunu olarak sektör içerisinde satış temsilcisi, asistan, depo elemanı, sevkiyat sorumlusu, süpervizör gibi farklı pozisyonlarda iş sahibi olabilirsin. Ayrıca yönetim departmanlarında veya üretim bölümünde iş olanakları mevcuttur. Öte yandan sektörün, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylara daha fazla iş olanağı sunduğu gözlemlenir. Bu bağlamda tekniker, operatör, bakım elemanı ve teknik usta pozisyonlarını değerlendirebilirsin.

Cam sanayi sektöründe dönemsel/proje bazlı iş ilanları nelerdir?

Farklı teknolojiler ve iş hacimlerine sahip cam sanayi sektörü işletmeleri, yılın belirli dönemlerinde veya ilave proje alımlarında belirli alanlarda daha fazla çalışana ihtiyaç duyabilir. Bu bağlamda belirli bir süre için istihdam edilen dönemsel çalışanların büyük bir çoğunluğu üretim, depolama ve sevkiyat birimlerinde çalışacak olan vasıflı ve vasıfsız elemanlardan oluşur. İlanlar arasında üretim işçisi, operatör, teknisyen, depo elemanı ve daha pek çok pozisyona rastlamak mümkündür. Cam sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmeler; personel eğitimleri, yeni çalışan alımları gibi dönemlerde İK uzmanına, belirli bir ürünün tasarımı sürecinde tasarımcıya ihtiyaç duyabilir.

notifications İş Alarmı kur