64

Dekorasyon-İç Mimarlık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dekorasyon & İç Mimarlık cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dekorasyon-İç Mimarlık İş İlanları

Dışarıda görünen her mekânın bir iç düzene, her iç düzenin ise estetik ve fonksiyonel bir dekorasyona ihtiyacı vardır. Bu düzeni sağlayan birçok iş kolu bulunur. Mühendislik ve mimarlık alanlarıyla gerekli yapının inşası sağlanırken, iç tasarım için gerekli gelişmeler iç mimarlar ve dekorasyon sorumluları tarafından düzenlenir. Bu yüzden dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları birçok meslek türünden iş alımı yapar. Farklı ilan başlıkları içinden seçeceğin iş kolları için çeşitli eğitimleri alman gerekir. Kişisel özelliklerin ve mesleki yeterliliklerin doğrultusunda birçok seçenek içerisinden aradığın işi bulabilirsin. Aldığın eğitim ve edindiğin belgeler ile güncel dekorasyon ve iç mimarlık sektörü iş ilanlarından sana uygun olan iş fırsatını yakalayabilirsin. 

Dekorasyon-İç Mimar Ne İş Yapar?

Üzerinde çalışılan mekânın ihtiyaçlarını ve estetik gereksinimlerini sağlayan iç mimarlar binaların iç tasarımlarını ve dekoratif düzenlemelerini yapar. Dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları yeni tasarlanan projelerle beraber iş ağını genişletir. Mimar ve dekorasyon sorumluları şunları yapar:

 • Dekorasyon için danışan müşterilerin istekleri doğrultusunda proje tasarlayarak ihtiyaçları belirler.
 • Üzerinde çalışılacak mekânın fonksiyonel olarak kullanımı ve dizaynını planlar.
 • Mekân aydınlatması için düzenlenecek elektrik planlarını ve tasarım çizimlerini yapar.
 • Yer ve duvar kaplama, tesisat gibi yan malzemelerin ihtiyaç durumlarını saptar.
 • Fikir oluşturması açısından eskizler çizerek müşterilerin isteklerine özel projeler oluşturur.
 • Yapılacak projenin zaman planlamasını yapar.
 • Kullanılacak ekipman, malzeme ve boyalar için bütçe belirler.
 • Mekânı gözlemleyerek projenin gidişatını kontrol eder.
 • İnşaat mühendisi, mimar müteahhit, yapı dekorasyon teknisyeni gibi yardımcı mesleklerle iş birliği yaparak çalışır.

Yapı dekorasyon teknisyeni ise gerekli cihaz ve ekipmanları kullanarak mesleği verimli bir şekilde yürütecek fikirleri uygular. İç mimarlarla benzer görevlerde rol alan yapı dekorasyon teknisyenleri;

 • Takılacak teknik malzemeler ve elektriksel ağların mekâna uyumu için gerekli mesleki hesaplamaları yapar,
 • Teknik çizimlerde görev alır ve bu çizimlerin neden olacağı maliyeti hesaplar,
 • Proje açıklamaları ve detaylarını anlayarak mekân gözlemlerinde kullanır,
 • Dekorasyon için istenen hazırlıkları yapar,
 • Gerekli yerlere fonksiyonel amaçlarla bölme duvar, asma tavan, boya, alçı, badana, gibi uygulamaların ihtiyacı olan malzeme tayinini yapar ve uygulamaya geçer,
 • Alçı ve montaj işlerinde rol alır,
 • Boya, dökme tavan, duvar kaplaması, ahşap kaplama gibi işlemleri yapar.

Dekorasyon-İç Mimar Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Dekorasyon iç mimarlık sektörü eleman arayanlar, yaptıkları tasarımları gerçek bir modele dönüştürerek projeyi somutlaştıran dekorasyon sorumlularında ve iç mimarlarda bazı nitelikler ararlar. Örneğin; estetik ve fonksiyonel işlev görecek tasarımlar çizebilecek ve bunları uygulamaya koyabilecek niteliğe sahip, detay odaklı çalışarak yaratıcı projeler ortaya koyabilen, problem çözme ve kriz yönetimi gibi yeteneklere sahip, dijital tasarım ve çizim programlarına hâkim, dekorları hayal ederek mekânla objelerin uyumunu sağlayabilen kişiler aranır. Bu niteliklere sahipsen ve önceden yaptığın çalışmalar varsa dekorasyon iç mimarlık sektörü ilanlarına başvurabilirsin. İlan açıklamalarında yer alan eğitim şartını sağlıyorsan ve senden beklenen tecrübeye sahipsen dekorasyon iç mimarlık sektörü iş başvurusu sana aradığın fırsatı sunabilir.

Dekorasyon-İç Mimar Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bu sektörde sadece iç mimar ve dekorasyon sorumluları değil, makine mühendisleri, satış temsilcileri, kaynak elemanları gibi meslek grupları da bulunur. Seçtiğin meslek grubuna göre çeşitli ön lisans, lisans programlarından mezun olman beklenebilir. Bazı iş ilanlarında ise lise hatta ilköğretim mezunu olman yeterli görülür. Bu gibi nedenlerden dolayı, dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları bugün geniş bir iş hacmine sahiptir. Sahip olduğun eğitim düzeyine göre başvuracağın ilanlar farklı iş tanımları sunar. Örneğin; 4 yıllık bir makine mühendisliği programından mezunsan, bu sektörde dizayn edilecek mekânda kullanılan cihazların üretimi ve bakımından sorumlu mühendis olarak çalışabilirsin. Birçok iş kolundan dahil olabileceğin bu iş alanı Türkiye’nin her yerinde çalışma olanağı sunar. Özellikle büyükşehirlerde gelişen iş yelpazesi Ankara dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları gibi birçok şehre özel açılan başlıklarla zenginleşir.

Dekorasyon-iç mimar iş alımı var mı?

Yükselen şehirlerin kalbi olan binaların tasarımında ve iç dizaynında görev alan birçok çalışan bulunur. Bu alanlarda yer alan boş pozisyonlar, kariyer.net üzerinden yayınlanan çeşitli ilanlarla işverenler tarafından doldurulmak istenir. Yetkin olduğun alanları belirterek girebileceğin birçok iş alanı aktif durumdadır. Siteye girerek sana yakın gelen ilanlara başvuru gönderebilir ve kendine çalışma alanı yaratabilirsin. Dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları kadın veya erkek, kriterleri sağlayan herkes için iş alımı bulundurur.

Dekorasyon-iç mimar çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Farklı koşullar ve mesai saatleri barındıran bu sektör aradığın şartları sağlayan fırsatlar sunar. Dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları İstanbul, Ankara İzmir gibi gelişmiş veya gelişmekte olan diğer şehirlerde çalışma alanı yaratan bir iş hacmi oluşturur. Genellikle tam zamanlı işler bulundurur ve çalışma koşulları ofis benzeri yerlerdir. Fakat bu durum seçtiğin iş tanımına göre değişir. Eğer bu sektörde çalışan bir kaynak elemanı olacaksan, bir şantiye ya da atölye ortamında çalışman muhtemeldir.

Dekorasyon-iç mimar iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ekip çalışmasına yatkın, yaratıcı düşünebilen, soyut nesneleri hayal ederek ortamla uyum sağlayabilen ve bu doğrultuda projeler çizebilen dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları erkek veya kadın herkes bu ilanlara başvurarak çalışma talep edebilir. Fakat ilan açıklamalarında yer alan birçok kriteri sağlayıp sağlamadığını da değerlendirmelisin. Zira eğitim, yabancı dil, sertifika veya tecrübe süresi gibi başvuru unsurları bulunabilir.

Dekorasyon-iç mimar iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Bu sektör ilanlar açısından geniş bir fırsat ağı yaratır. Girmek istediğin çalışma sınıfını seçtikten sonra karşılaşacağın kriterler farklılık gösterir. Vasıflı veya vasıfsız iş tanımları eğitim şartı konusunda ayrı prensiplere sahiptir. Eğer vasıflı; yani mimarlık, mühendislik, satış temsilciliği, tasarımcılık gibi eğitim gerektiren bir birimdeysen mezuniyet belgenin yanında birçok karakter özelliği aranır. Bu kriterlere sahip olduğunu düşünüyorsan dekorasyon iç mimarlık sektörü iş ilanları erkek veya kadın kategorisine başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dekorasyon-iç mimarlık alanında çalışanlar hangi yabancı dilleri bilmeli?

Dekorasyon ve iç mimarlık alanında çalışan adayların yabancı dil yetkinliğine sahip olmaları istenebilir. İç mimarlık ve çeşitli dekorasyon işlerinde yabancı dilde iletişim kurulması gereken müşterilerle etkili iletişim kurulması için yabancı dil bilgisine sahip olmak gerekir. İlgili bölümlerden mezun olduktan sonra farklı dil eğitimi veren kurslara katılarak yabancı dil yetkinliğine sahip olabilirsin. Genellikle İngilizce gibi küresel diller bu alanda tercih edilir. İngilizce dil yetkinliğine sahipsen ve İç Mimarlık bölümünde eğitim aldıysan bu alanda yer alan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Dekorasyon-iç mimarlık sektöründe çalışmak için hangi kriterlere sahip olmak gerekir?

İç mimar olmak istiyorsan üniversitelerin İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinden mezun olman gerekir. Ayrıca bu alanda görev almak isteyen adayların çeşitli çizim programlarını aktif olarak kullanabilmesi gerekir. İş ilanı veren kurumlar, çalışmak isteyen adayların çeşitli niteliklere sahip olmalarını ister. Yeni mezun olan adaylar için tecrübesiz iş ilanları da mevcuttur. Kurumlar iş ilanlarında adaylardan tecrübe isteyebilir.

Dekorasyon-iç mimar nasıl olunur?

Dekorasyon iç mimarı olmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalısın. İç Mimarlık veya Endüstriyel Tasarım bölümlerinden başarıyla mezun olduktan sonra bu sektörde oluşturulan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Dekorasyon iç mimarları müşterilerin taleplerine göre çeşitli projeler ve tasarımlar hazırlar. Hazırlanan projelere uygun olarak imalat süreci başlar. İç mimarlık bölümü, kişinin yaratıcı olmasını gerektiren bir bölümdür. Sen de estetik bir bakış açısına sahip olduğunu düşünüyorsan bu bölümde çalışmaya başlayabilirsin.

Dekorasyon-iç mimarlık sektöründe lise mezunları için iş ilanları nelerdir?

Dekorasyon ve iç mimarlık sektöründe lise mezunu adaylar için de çeşitli iş ilanları bulunur. Kurumların bünyelerinde çalıştıracakları yardımcı personellere ihtiyaçları vardır. Ofis alanında çeşitli işlerde çalışanlara yardım edecek, ofisin genel düzenini sağlayacak ve malzeme listeleri oluşturacak personellere ihtiyaç duyabilir. Lise mezunuysan ve bu sektörde iş arıyorsan Kariyer.net'te filtreli arama yaparak uygun olduğun iş ilanlarını inceleyerek bunlara başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur