366

Demir- Çelik İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Demir- Çelik cancel
ArcelorMittal RZK ÇELİK SERVİS MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Elektrik Otomasyon Teknisyeni
ArcelorMittal RZK ÇELİK SERVİS MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
CTS MAKİNA A.Ş.
Kalite Kontrol Sorumlusu
CTS MAKİNA A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ASLANKAYA DÖKÜM VE MAKİNE SANAYİ A.Ş.
Makine Mühendisi
ASLANKAYA DÖKÜM VE MAKİNE SANAYİ A.Ş.
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

S

İhracat Satış Sorumlusu
SALDA METAL SANAYİ VE TİCARET AŞ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Demir Çelik Sektörü İş İlanları

Dünyada en önemli sektörlerden biri demir çelik sektörüdür. Dünyada demir çelik sektöründe Türkiye oldukça önemli bir paya sahiptir. Türkiye demir- çeliği ham madde olarak ihrac ederken aynı zamanda bu ham maddeyi işleyerek ürün haline getirip de ihrac eder. Demir çelik sektörü geniş bir yelpazeye sahiptir. Demir çelik sektörü iş ilanları da bundan dolayı oldukça çeşitlidir. Demir çelik sektörü sanayi ve lokomotif ürünlerinin üretiminde yoğunluk gösterir. Demir ve çelik ham maddesi uçak, gemi, tren, otobüs, araba gibi taşıt üretiminde kullanılabildiği gibi günlük hayatta kullanılabilen basit ev eşyalarının üretiminde de kullanılır.

Demir Çelik Sektörü Ne İş Yapar?

Demir madeni Türkiye’de en yaygın olarak Sivas Divriği’de görülür. Bu maden ham madde olarak maden ocaklarından çıkarıldıktan sonra birçok işlem görür.  Demir ucuz ve dayanıklı olmasıyla inşaattan otomotiv üretimine kadar birçok ürünün üretilmesinde kullanılır. Demir çelik sektöründe farklı alanlarda üretim yapan firmalar bulunsa da bu firmalarda ortak bulunan pozisyonlar vardır. Güncel demir çelik sektörü iş ilanları incelendiğinde bu firmalarda departmanların, üretim, satış, pazarlama olmak üzere ayrıldığı görülür. Demir çelik sektörü, ürünün tasarımı, üretimi, teknik ve bakımını gerçekleştirir.  Demir çelik fabrikalarında üretimi yapılan ürünün; tasarımının dışında o ürünün paketlenmesi, taşınması ve tüketiciye ulaştırılması da gerçekleşir. Demir çelik sektörü iş ilanları yeni farklı pozisyon ve departmanlar için bulunur. Satış departmanında çalışan personeller, ürünün  satışlarıyla ilgili yeni stratejiler belirlemek, satış potansiyelini artırmak, tüketicilerin dilekleri ve şikayetlerini dikkate almakla görevlidir. Pazarlama departmanında çalışanlar ise güncel trendleri takip etmek, sosyal medya ve kitle iletişim araçlarıyla ürünün tanıtımını yapmak, rakip firmaların ve piyasanın durumunu takip etmekle yükümlüdür.

Demir Çelik Sektörü İş İlanları Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nelerdir?

Demir çelik sektörü inşaat malzemelerinin, taşıt araçlarının, birçok makina ve cihazın üretimini gerçekleştirilir. Bu ürünlerin ortaya çıkmasında, ürünün tasarımı ve projesi için üretim uzmanına, satışının yapılması için satış uzmanına, gelir gider hesabı için muhasebeciye ihtiyaç duyulur. Bundan dolayı demir çelik sektörü eleman ilanları birçok farklı mesleğe sahip kişilerin başvuruda bulunabileceği ilanlardır.İlanlara başvuruda bulunacak adayların çalışma ortamları farklılık gösterir. Üretim teknikeri fabrikada çalışırken, insan kaynakları personeli bir ofis ortamında çalışma imkânına sahiptir. Demir çelik sektörü iş ilanları bay ve kadın adaylar için birbirinden farklı eğitim seviyesi ve farklı nitelik koşullarıyla yayınlanır. Çalışma koşulları bu ilanlarda belirtilir.

Demir Çelik Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Demir çelik sektörü iş ilanları bugün yayınlananları kariyer.net üzerinden inceleyerek kendin için en iyi  işi bulabilirsin. İş ilanlarına başvuruda bulunurken öncelikle hangi pozisyon için başvuracağına karar vermelisin. Sahip olduğun niteliklere göre senin için uygun pozisyona başvuruda bulunabilirsin.Bu minvalde ilanları dikkatli bir şekilde inceleyip aranan niteliklere sahip olup olmadığını ve firmanın çalışanlarına sunduğu koşulların senin için uygun olup olmadığını kontrol ederek, dikkatli bir şekilde başvuruda bulunmalısın. Çalışma saatleri, haftasonu çalışılıp çalışılmadığı da önem arz eder, bunlara da dikkat etmelisin. Bir diğer dikkat etmen gereken ise seni diğer adaylardan ayıracak ve öne çıkaracak bir ön yazı eklemektir. Bu yüzden kariyer.net üzerinden iş ilanlarına başvuruda bulunurken ön yazı yazmaya önem göstermelisin.

Demir çelik sektörü iş ilanlarında part time çalışma imkânı var mıdır?

Demir çelik sektörü ilanları geniş bir yelpazeye sahip olduğu için çalışma şekilleri değişiklik gösterebilir. Tam zamanlı çalışma imkânları çoğunlukta olsa da yarı zamanlı çalışma imkânı sunan firmalar da bulunur. Hatta bazı firmaların çalışanlarını özellikle part time şekilde çalıştırmak istedikleri de görülür. Bazı pozisyonlar için part time çalışma şekli hem firmalar hem de çalışanlar için daha verimlidir.

Demir çelik sektöründe İstanbul ili için iş imkânı var mıdır?

Ülkemizin en kalabalık ili olan İstanbul diğer illere göre iş imkânının yoğun olduğu bir ildir diyebiliriz. Demir çelik sektörü iş ilanları İstanbul ilinde iş ilanları incelendiğinde, bu ilanların oldukça fazla olduğu görülür. İnşaat sektörünün sürekli devam ettiği İstanbul’da demir ihtiyacının oldukça fazla olmasından dolayı firmalar, pazarlama ve satış departmanlarını İstanbul'da bulundururlar. İnşaat sektörü dışında birçok üründe kullanılan demir çelik maddelerinin tüketicilere kolay ulaşımının sağlanması için firmaların İstanbul’da fabrika ve mağazaları bulunur.

Demir çelik sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Demir çelik sektörü iş ilanları bayan ve bay adayların başvurabileceği birbirinden farklı departmanlarda çalışmak üzere pozisyon bulundurur. Bu pozisyonlarda farklı kriterler aranır. Her mesleğin ve pozisyonun kendisine özel nitelikleri bulunur. Ancak genel olarak iletişimi güçlü, kendini düzgün ifade edebilen, çalışkan, çalışma kurallarına uyan, çalışma saatlerine uygun bir şekilde çalışan, seyahat engeli bulunmayan adaylar aranır.

Demir çelik sektörü iş ilanları hangi bölgede yoğunluk gösterir?

Demir madeninin özellikle çıkarımının yapıldığı Sivas Divriği, iş ilanlarının yoğunlaştığı bölgedir. Madenin çıkarılması için maden işçileri, mühendisler gibi birçok mesleğe sahip eleman aranır. Sivas ili dışında yine demir çelik madenlerinin çıkarıldığı iller öne çıkarken ayrıca tükecilerin en çok bulunduğu iller olan İstanbul, İzmir ve Bursa gibi illerde de demir çelik sektörü iş ilanları yoğunlaşır.

Sıkça Sorulan Sorular

Demir- çelik sektöründe iş olanakları nelerdir?

Sanayinin önemli bir kolu olan demir-çelik sektöründe değerlendirebileceğin birçok farklı iş fırsatı bulunur. Sanayinin oldukça geniş bir meslek kolu olması sebebiyle mavi yaka, gri yaka ve beyaz yaka özelinde yüzlerce iş ilanına rastlayabilirsin. Satış uzmanından muhasebe elemanına, CNC ve freeze operatöründen üretim sorumlusuna pek çok pozisyonda ilan, demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından yayınlanır. Sen de demir-çelik sektöründe yayınlanan iş olanaklarına Kariyer.net sitesi üzerinden filtreleme yaparak ulaşabilirsin.

Demir-çelik sektörü iş ilanlarında yer alan çalışma şartları nelerdir?

Her sektör içerisinde farklı çalışma şekilleri bulunur. Demir-çelik sektöründe sunulan ilanlar genellikle tam zamanlı çalışma şekli için yayınlansa da; yarı zamanlı, dönemsel ve serbest zamanlı ilanlar da firmalar tarafından yayınlanır. Özellikle eğitimine devam eden adayların tercih ettiği yarı zamanlı, yani part time çalışma imkanı bu sektörde de bulunur. Diğer sektörlere kıyasla daha az yarı zamanlı çalışma imkanı olsa da bu durum pozisyona göre farklılık gösterebilir. Sen de Kariyer.net sitesinde yer alan filtreleme özelliğinden yararlanarak yarı zamanlı iş seçeneklerine ulaşabilir, sana uygun ilana başvuru yapabilirsin.

Demir-çelik sektöründe hangi pozisyonlarda iş ilanları yayınlanır?

Demir-çelik sektöründe farklı pozisyonlarda pek çok iş ilanı yayınlanır. Muhasebe elemanı, mağaza satış danışmanı, teknik eleman, ön muhasebe elemanı, freze operatörü, kaynak elemanı, depo elemanı, sevkiyat elemanı, üretim elemanı, dağıtım elemanı, mekanik tesisat, gözetim elemanı, vasıfsız eleman, bilgi işlem elemanı, elektrikçi gibi pozisyonlar demir-çelk sektöründe çalışabiliceğin bazı meslek dallarıdır. İş ilanları hakkında daha fazla bilgi almak ve iş verenlerin istediği kriterler hakkında detaylı bilgi almak istersen Kariyer.net sitesini ziyaret edebilirsin.

Demir-çelik sektörü kapsamında yayınlanan iş ilanları en çok hangi şehirler için bulunur?

Türkiye'nin özellikle demir-çelik sanayisi anlamında gelişmiş olan bölgelerinde doğal olarak iş ilanları daha fazla olur. Bu noktada demir-çelik sektörünün geliştiği şehirlerin başında; Kocaeli, Zonguldak, Sivas ve Karabük gibi sanayisi gelişmiş şehirler yer alır. Bu şehirlerin yanı sıra; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi şehirlerde de uygun iş ilanları bulmak mümkündür.

notifications İş Alarmı kur