Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
30

Desen Tasarımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Desen Tasarımcısı cancel
GRAND HALI TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Halı Tasarım

GRAND HALI TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Gaziantep
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kozmos Tekstil ve Geri Dönüşüm San.Tic.Ltd.Şti.

Desinatör

Kozmos Tekstil ve Geri Dönüşüm San.Tic.Ltd.Şti.
İstanbul(Avr.)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Sıkça Sorulan Sorular

Desen tasarımcısı hangi sektörlerde çalışır?

Desen tasarımcısı, herhangi bir kumaşın üretim sürecinde dokusunun hangi yüzey desenleri ile kaplanması gerektiğiyle ilgili tasarımlarını ve önerilerini sunan kişidir. Desen tasarımcısı olarak özellikle tekstil firmalarında ve kurumlarında çalışma imkânı yakalayabilirsin. Desen tasarımcılığının baskın olduğu sektörlerden biri olan tekstil alanında aktif olarak görev alabilirsin. Bununla beraber mobilya sektöründe de desen tasarımcısı unvanıyla çalışma imkânı yakalayabilirsin.

Desen tasarımcısı ne iş yapar?

Desen tasarımcısı, temel anlamda üretim süreci içerisinde tasarım kısmını ele alan kişidir. Tekstil sanayisinde oldukça fazla görebileceğin bu meslek grubu, öncelikli olarak kumaşları analiz eder, kumaşın türü ve yapısı doğrultusunda tasarım şemasını oluşturur. Tasarımın onay alması sonucunda üretim kısmına geçilir. Desen tasarımcılığı mesleğini yapabilmen için moda ile yakından ilgilenmen ve birikimini tasarımlarına yansıtabilmen gerekir.

Desen tasarımcısı maaşları nasıldır?

Desen tasarımcısı maaşlarının bazı faktörlere göre değişiklik gösterdiğini görebilirsin. Temel olarak maaş skalasını değiştiren en önemli husus; desen tasarımcılığını kaç yıldır yaptığındır. Üç veya beş yıllık deneyim ile başvurduğun desen tasarımı iş ilanlarında ise orta düzeyde bir maaş ile karşılaşabilirsin. 10 yıldır veya daha fazla zamandır desen tasarımcısı olarak çalışmalar sürdürüyorsan nispeten daha yüksek maaş aralıklarına sahip olabilirsin.

Desen tasarımcısı iş ilanlarında üniversite öğrencileri için alımlar var mı?

Desen tasarımcısı mesleği genel itibariyle tecrübe esaslı ilerleyen bir meslek alanıdır. Buna rağmen üniversite okumaya devam ederken de bu mesleği yapma imkânı yakalayabilirsin. Üniversite sürecinde bu meslek ile ilgili gereklilikleri net bir şekilde kavramış olman iş sürecine adım atman noktasında etkili olur. Bununla beraber kullanman gereken birçok çizim programına iyi derecede hâkim olman da önemlidir. Kreatif tasarımlar hazırlayabilen ve güncel eğilimleri takip eden üniversite öğrencileri de desen tasarımcısı iş ilanlarına başvurabilir.