39

Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı cancel
Özdilek Holding
Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı
Özdilek Holding
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Çetaş Otomotiv
Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı
Çetaş Otomotiv
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Altınbaş Kuyumculuk
Altınbaş Dijital Pazarlama Uzmanı
Altınbaş Kuyumculuk
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı İş İlanları

Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları için aranan nitelikler; dijital pazarlama reklamları yayınlamak üzere kampanya hazırlamak, metin hazırlamak ve kurgu gibi süreçlerde görevleri üstlenebiliyor olmaktır. İşveren tarafından dijital pazarlama uzman yardımcısı için aranan nitelikler; Google AdWords reklam verebilmek, hesapları yönetme tecrübesine sahip olmak, kampanya kurabilmek ve takibini sağlayabilmek, Google Analytics, Facebook Business Manager deneyimi bulunmaktır.  Dijital pazarlama uzmanı  yardımcısı iş ilanları bay  gibi ilanlar yayınlanır. Bu ilan içeriklerinde aranan sorumluluk video kampanyaları oluşturabilecek tecrübeye sahip olmaktır. Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları yeni yayınlanan ilanlar için aranan niteliklere uygunsan kolaylıkla başvuru yapabilirsin. 

Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı İş Olanakları

Pazarlama trendlerini takip etmek, çeşitli panellere hâkim olmak gibi görevleri vardır bu mesleğin. Dijital pazarlamada farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar vardır. Eğer farklı bir alanda çalışmak istiyorsan sektörlerdeki dijital pazarlama uzman yardımcısı ilanlarına başvurabilirsin. Sanayi, kozmetik, eğitim, lojistik gibi sektörlerde bu pozisyonda birçok iş ilanı bulunur. Güncel dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları, genellikle belirli bir süre tecrübe koşulu arar. Sosyal medyaya hâkim olan, reklam konusunda bilgi sahibi olan, içerik güncellemesi ve içerik oluşturma alanında bilgi sahibi olan adaylar aranır. Bazı işverenler yetiştirmek üzere başvuruları da kabul eder. Yeni mezunsan da pazarlama alanında tecrübeliysen de bu ilanlara başvurabilirsin.

Dijital Pazarlama Uzman Yardımcısı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları bayan ve bay adaylarda aranan nitelikler; aktif bir şekilde içerik üretebilme, dijital trendleri takip edebilmedir. Bazı işverenler çeşitli fotoğraf düzenleme uygulamalarına hâkim, fotoğraf çekebilen adaylar da arar.

  • Verilen iş tanımını dikkatli bir şekilde okumalısın. İş tanımı, işverenin senden istediği genel niteliklerdir. Eğer bu niteliklere uygunsan iş ilanına başvurabilirsin. 
  • Çalışma ortamı ve koşulları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan iş ilanını dikkatle okumakta fayda var.
  • Çalışma şartları, işverenin sana sunduğu olanaklar hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Başvuru sürecinde bu detaylara dikkat edip başvurmak geri dönüş sağlandığında daha rahat bir şekilde iletişim kurmanı sağlar. 

Dijital pazarlama uzman yardımcısı mesleğinde öne çıkan sektörler nelerdir?

Sanayi,otomotiv, ,tekstil  kozmetik, eğitim, lojistik, ticaret gibi birçok alanda faaliyet gösteren firmalar personel alımı yapar. Tüketici eğilimleri ve rakip analizi yapabilmek, dijital kampanya üretebilmek ve iyi derecede İngilizce bilmek aranan nitelikler arasındadır.

Dijital pazarlama uzman yardımcısı çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Facebook ve Google reklam uygulamalarını kullanmak, YouTube, Instagram, LinkedIn alanında bilgi sahibi olmak dijital pazarlama uzman yardımcısı arayanlar için önemli kriterlerdendir. Pazarlama tekniklerine hâkim olmak, içerik üretebilmek bu pozisyonun en önemli görevidir. Genellikle üniversitelerin reklam pazarlama, halkla ilişkiler gibi bölümlerinden mezun adaylar aranır. 

Dijital pazarlama uzman yardımcısı pozisyonu için aranan genel nitelikler nelerdir?

İstanbul dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları, e-mail marketing, Google Analytics gibi panellere hâkim, Microsoft Office programlarını çok iyi bir şekilde kullanan adaylar arar. Bazı firmalar ehliyet ve seyahat engeli bulunmayan adaylar da arar. Dijital pazarlama uzman yardımcısı arayan firmalar adaylardan, pazarlama ve reklam alanında kreatif fikirler üretmesini ister.

Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanlarına başvururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Marka bilinirliğini artırmak en önemli görevlerinden bazılarıdır. SEO uyumlu içerik üretimi, rakip analizleri, müşteri geri bildirimlerinin incelenmesi aranan niteliklerdendir. Ankara dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanlarına başvurabilmen için Photoshop ve Illustrator programlarına hâkim olman gerekir. Sosyal medya hesaplarının büyümesi için, günlük haftalık ve aylık olarak optimizasyon sağlamak, anahtar kelimeleri yönetmek, internet teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanlarında adaylarda hangi kriterler aranır?

Dijital pazarlama uzmanı yardımcısı olmak istiyorsan bu alanla ilgili eğitim ve deneyime sahip olman gerekir. İşverenler bu pozisyon için personel alımı yaparken bazı kriterlere dikkat eder. Adayların dijital pazarlama alanında eğitime sahip olması, dijital yenilikleri takip etmesi ve dijital pazarlama ile ilgili programları aktif olarak kullanabilmesi gerekir. Ayrıca yazılı ve sözlü iletişim becerilerinin kuvvetli olması, yabancı dil bilgisi gibi nitelikler dijital pazarlama uzman yardımcısı pozisyonu için gereklidir.

Dijital pazarlama uzman yardımcısı iş ilanları en yoğun hangi illerde bulunur?

Dijital pazarlama, farklı sektörlerde hizmet veren firmaların ihtiyaç duyduğu birimler arasında yer alır. Dijital pazarlama uzman yardımcısı olarak farklı şehirlerde görev alabilirsin. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin dışında Türkiye’nin farklı illerinde çeşitli iş imkanları mevcuttur. Firmanın konumuna göre şehir merkezi veya çevre ilçelerinde dijital pazarlama uzman yardımcısı olarak çalışabilirsin. Farklı şehirlerde deneyim ve eğitim seviyene göre iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Dijital pazarlama uzman yardımcısının görevi nedir?

Dijital pazarlama uzman yardımcısı, dijital pazarlama sürecinin sorunsuz ilerlemesini sağlar. Bu pozisyonda görev almak istiyorsan dijital dünyanın trendlerini ve yeniliklerini takip etmen gerekir. Sürekli kendini geliştirecek etkinliklerde rol alman, SEO, SEM ve dijital pazarlama dinamikleri hakkında bilgi sahibi olarak uygun kampanyalar oluşturman görevlerin arasında yer alır. Ayrıca sosyal medya platformlarını etkili bir biçimde kullanabilmen oldukça önemlidir.

Dijital pazarlama uzman yardımcısı hangi sektörlerde çalışır?

Dijital pazarlama neredeyse her sektörde ihtiyaç duyulan departmanlar arasında yer alır. Tekstil, inşaat, gıda, kimya ve otomotiv gibi sektörlerde dijital pazarlama kampanyaları yapılır. Sektör temsilcileri, pazarlama departmanında modern dünyanın yeniliklerini takip eden dijital pazarlama uzman yardımcısına ihtiyaç duyar. Dijital pazarlama uzman yardımcısı dijital pazarlama uzmanı ile çalışır. Firmanın dijital pazarlama süreçlerini yöneten ekibin yeterli eğitim ve tecrübeye sahip olması önemlidir. Firmanın sosyal medya ve dijital mecra kampanyaları dijital pazarlama uzman yardımcısı tarafından düzenlenir.

notifications İş Alarmı kur