287

Diyarbakır Satış Danışmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Satış Danışmanı cancel
Diyarbakır cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Diyarbakır Satış Danışmanı İş İlanları

Diyarbakır, ekonomik faaliyetleri ve nüfusu her geçen gün artan bir şehirdir. Türkiye’nin en kalabalık illerinden biri olan Diyarbakır’da son zamanlarda gelişen turizmin ve sanayinin etkisiyle fabrika, atölye, mağaza ve market sayısında artış yaşanmış, bu durum birçok sektörde satış alanında personel ihtiyacına neden olmuştur. Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları yayınlayan firmalar, satış ve pazarlama alanında görev alarak satış yapacak çalışan ararlar. Satış danışmanı, bağlı olduğu firmanın ürün ve hizmetlerinin satışını yapan ve planlayan kişidir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda ürün satışı yapar ve alınan siparişlerin müşteriye iletilmesinden sorumludur. Satış danışmanı, ayrıca satış sonrası hizmet sağlayarak müşteri memnuniyetini sağlamakla yükümlüdür. 

Diyarbakır’da Satış Danışmanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Satış danışmanı birçok farklı sektörde satış işlerinde çalışabilir. Satış danışmanı olmak isteyenlerin, üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren iktisat, işletme ve pazarlama bölümlerinden mezun olması gerekir. Bunun yanı sıra sertifikalı ve özel eğitim programları sayesinde dileyen herkes satış danışmanı olabilir. Pazarlama ve satış alanında yetenekli olmak, insan ilişkilerinde başarılı olmak ve iyi bir iletişim becerisine sahip olmak da iş ilanlarında öne çıkmaya yardımcı olur. Bu yetenek ve deneyimlere sahip olduğunu düşünüyorsan sen de güncel Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları için başvuru yapabilir, satış alanında kariyer basamaklarını hızla çıkabilirsin.

Diyarbakır’da Satış Danışmanı Ne İş Yapar?

Satış danışmanı, hizmet ya da ürünün tüketiciye satışını yapan ve ürün planlaması ile müşteri memnuniyetine yönelik çalışan kişidir. Satış danışmanı, işletmelerin satış ve pazarlama işlerinden sorumludur. Bu nedenle çalıştığı firmayı ve markayı temsil etmekle yükümlüdür. Firmalar, satış stratejilerini satış danışmanı aracılığıyla hayata geçirirler. 

  • Satış danışmanının en önemli görevleri firmanın ürün ve hizmetlerini tüketiciye doğru bir şekilde sağlamaktır. 
  • Satış danışmanı, ürünleri hedef kitleye sunar ve müşterilerin isteklerini göz önünde bulundurarak satış raporu hazırlar. Bu raporda satış sürecinin iyileşmesine yönelik fikirler geliştirir. 
  • Ayrıca satış sonrası müşterilere satış destek hizmeti vermekle sorumludur. 
  • Satış danışmanı, ürün tanıtımı yaptığı için etkili konuşma ve sunum tekniklerini doğru kullanması gerekir. 
  • Satış danışmanı ürünlerin siparişinin hazırlanması ve zamanında teslim edilmesi sürecini takip eder. 

Diyarbakır satış danışmanı arayanlar, yukarıda bahsedilen görevleri iyi bir şekilde yerine getirebilecek çalışanlar arar. Sen de satış ve pazarlama alanında kendini geliştirirsen kariyer.net’ten satış danışmanı ilanlarına başvurabilirsin.

Diyarbakır’da satış danışmanının çalışma koşulları nasıldır?

Diyarbakır’da pek çok sektörde satış danışmanı için iş ilanı bulunur. Bu sektörler, satış ve pazarlama alanında çalışmak üzere eğitim ve mesleki yeterlilik arar. Firmalar, satış danışmanını tam zamanlı, yarı zamanlı, dönemsel ya da stajyer olarak işe alabilir. Ayrıca firmalar aradıkları pozisyona göre yeni başlayan, uzman ya da yönetici ihtiyaçlarına göre personel arayışında bulunur. 

Diyarbakır’da satış danışmanı ne kadar maaş alır?

Diyarbakır’da satış danışmanı maaşları, çalışanın deneyimlerine, ne kadar süre çalıştığına ve hangi sektörde hizmet verdiğine göre değişkenlik gösterir. Satış danışmanı pozisyonunda çalışanlar kariyerlerinde ilerledikçe maaşlarında artış olur.Sen de Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları bay ve kadın kategorilerini inceleyebilir, meslek ve deneyimine göre beklentilerine uygun maaş aralığına sahip iş fırsatlarını yakalayabilirsin.

Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları nelerdir?

Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları genel olarak mağazacılık, pazarlama, market, grup şirketler, otomotiv ve eğitim alanlarında oldukça fazladır. Bu sektörler şehrin kalabalık nüfusuna hizmet verebilmek için pek çok iş ilanı yayınlar. Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları bayan ve erkek kategorilerini inceleyeblir, farklı sektörlerden ilanlara kariyer.net’ten hızlıca başvuru yaparak hemen çalışmaya başlayabilirsin.

Diyarbakır’da dönemsel satış danışmanı iş ilanı var mı?

Diyarbakır’da farklı çalışma şekillerine sahip satış danışmanı iş ilanları bulunur. Dönemsel satış danışmanı iş ilanları, özellikle satış danışmanı olarak staj yapmak ve satış alanında firmalara destek vermek isteyenler için uygun ilanlardır. Kariyer.net’te sana uygun çalışma şeklini filtreleme yaparak bulabilir, beklentilerini karşılayan Diyarbakır satış danışmanı iş ilanları için başvurunu yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır'da satış danışmanı pozisyonunda part-time çalışılabilir mi?

Türkiye'nin incilerinden Diyarbakır ilinde birçok farklı iş kapısı bulunur. Bu ticaret alanının yürütüldüğü iş sektörlerinin tamamında birçok farklı pozisyon vardır. Bu alanların ortak noktaları genellikle satış danışmanlarına ihtiyaç duymaları olur. Çeşitli ürün satışının sağlandığı her alanda satış danışmanı ihtiyacı artış gösterir. Aklınıza gelebilecek her türlü alanda satış danışmanı iş pozisyonları hastaya bilmek mümkündür. Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da part time çalışabilme olanakları da satış danışmanı pozisyonunda mümkündür.

Diyarbakır'da satış danışmanlarının çalışma şartları nasıldır?

Diyarbakır ilinde yer alan satış danışmanlarının çalışma şartları tamamen iş ilanı bırakan firmanın çalışma prensipleri ile ilintilidir. Çalışma prensiplerine tamamen iş ilanı bırakan firma belirler. Çalışma prensipleri içerisinde çalışanın giyim kuşamından çalışma saatleri, yemek saatlerinden iş giriş çıkış saatlerine kadar her türlü detay ilgili firmalar tarafından belirlenir. Bu sebeple çalışma şartları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmaz. Satış danışmanı iş ilanına başvuracak her türlü bireyin kendi kriterlerine uygun iş ilanlarına rastlayayabilmesi de mümkündür.

Diyarbakır'da satış danışmanı görevinde çalışmak isteyenler hangi niteliklere sahip olmalıdır?

Diyarbakır ilinde satış danışmanı görevinde çalışmak isteyenler için aranılan kriterler firmaların ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Kimi firmalar hiçbir şekilde vasif aramaz iken kimi firmalar dil, ehliyet, tecrübe gibi nitelikleri de işe alacağı çalışanlarında arayabilir. Bu sebeple tüm Türkiye'de olduğu gibi Diyarbakır'da da satış danışmanı dönemde çalışmak isteyenler için belirlenen nicelikler işe alım sağlayacak firmanın prensiplerine göre değişkenlik gösterebilir. Kariyer.net üzerinden satış danışmanı iş ilanlarına göz atabilir, pozisyonuna uygun bir ilana mutlaka rastlayabilirsin.

Diyarbakır'da öğrencilerin çalışabileceği satış danışmanı pozisyonunda dönemsel işler var mı?

Diyarbakır ilinde öğrencilerin çalışabileceği satış danışmanı pozisyonunda dönemsel işler mutlak suretle vardır. Tam zamanlı ya da part time gibi çalışma süresi alternatifleri sunan firmalar mutlaka bulunur. Öğrencilerin kendi hayatlarını idame ettirebilmeleri adına bazı firmalar bu alanda da departman açabilir. Sen de Diyarbakır ilinde öğrenciysen ve çalışacak bir iş pozisyonu arıyorsan kariyer.net sitesi üzerinden senin için uygun olabilecek pozisyonlara göz atabilir satış danışmanı iş ilanlarına da başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur