745

Dönemsel / Proje bazlı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dönemsel / Proje bazlı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dönemsel İş İlanları

Günümüzde bir işe başvurmak istenildiğinde pek çok çalışma şekli ile karşılaşmak mümkündür. Bunlar; dönemsel, stajyer, yarı zamanlı ya da tam zamanlı şeklindedir. Bunlardan biri olan dönemsel işler, özellikle son yıllarda sıkça duyulan bir çalışma şeklidir. Dönemsel işlerde işverenler, çalışanı belirli bir süre içerisinde işe alır. Bu iş modeli; serbest iş, geçici iş, mevsimsel iş, sezonluk iş ya da kontratlı iş olarak da adlandırılır. Dönemsel işleri, özellikle günümüzde iş deneyimi kazanmak isteyen yeni mezun kişiler, iş ya da sektör değiştirmek isteyenler daha çok tercih eder. Bu anlamda pek çok dönemsel proje bazlı iş ilanları yayınlanır. Bu iş modeli, askerlik tarihi yaklaşan kişilerin de tercih ettiği bir çalışma biçimidir. Bunun yanı sıra şirketler için de bu çalışma modeli bir alternatif olarak kullanılır. Bu açıdan birçok güncel dönemsel proje bazlı iş ilanları ile karşılaşabilirsin.

Dönemsel Proje Bazlı Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Pek çok sektörde dönemsel proje bazlı olarak çalışan kişilere ihtiyaç olabilir. Bu nedenle istediğin alanla ilgili olarak dönemsel iş ilanlarına bakabilirsin. Bu iş modeline farklı şehirlerde ulaşmak mümkündür. Örneğin; İstanbul’da bu çalışma şekline uygun bir iş bulmak için dönemsel proje bazlı iş ilanları İstanbul şeklinde bir arama yapabilirsin. Böylece İstanbul’daki iş ilanlarına ulaşabilirsin. Bu iş modelinin çalışma ortamı, yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma şekline benzer. Dönemsel proje bazlı çalışma ortamı, ev, ofis ya da sahada olabilir. Bu çalışma ortamı çalışacağın sektöre ve alana göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bu iş modelinde çalışma saatleri de farklı olabilir. Dönemsel proje bazlı işlerde çalışma ortamı genellikle şirketler tarafından belirlenir. Bu nedenle dönemsel proje bazlı ilanları incelerken şirketlerin aradığı niteliklere bakabilirsin. Dönemsel iş modeli, özellikle bir şehir ya da ülkeye bağlı olmadan da çalışma imkânı sunar. Bu nedenle farklı projelerde yer alarak kendini alanında en iyi şekilde geliştirebilirsin. Bunun yanı sıra proje bazı çalışarak, daha yaratıcı ve profesyonel bir hale gelebilirsin. Bu anlamda sen de dönemsel proje bazlı iş başvurusu yapabilir, alanında kendini yükseltebilirsin.

Dönemsel İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Dönemsel iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

 • Günümüzün yeni bir çalışma modeli olan dönemsel proje bazlı işlerde projenin başlangıç ve bitiş tarihi bellidir. Bu nedenle iş ilanlarına bakarken bu projenin ne kadar sürede olduğuna dikkat etmelisin.
 • Proje bazlı çalışmak için projenin niteliğine bakman gerekir.
 • Şirketler, dönemsel proje bazlı eleman ilanları yayınlarken çalışanların belli niteliklere sahip olmasını isteyebilir. Örneğin; şirketler proje bazlı eleman için en az 4 yıllık bölümlerden mezun olmanı ve yabancı dile sahip olmanı bekleyebilir.
 • Bazı şirketler, dönemsel işlerde birkaç yıllık deneyim beklerken, bazı şirketler de yeni mezun kişileri tercih edebilir. Bu nedenle iş başvurusu yaparken pozisyon bilgileri ve aday kriterlerine dikkat etmelisin.

Dönemsel proje bazlı iş ilanları yeni olarak yayınlandığı için kendine uygun bir iş ilanıyla rahatlıkla karşılaşabilirsin. Böylece kısa bir süre içerisinde kendi kriterlerine uygun bir yere iş başvurusunda bulunabilirsin. 

 

Dönemsel Proje Bazlı Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Dönemsel proje bazlı eleman arayanlar genelde başvuru yapan kişilerin belli özelliklere sahip olmasını isterler. Bu özellikler, eleman arayan firmaya göre değişiklik gösterse de belli başlı özellikler aranır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Belli bir eğitim seviyesinin olması,
 • Gelişime açık olmak,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Motivasyonun yüksek olması,
 •  İletişim becerisine sahip olmak,
 • Sorumluluk almayı sevmek,
 • Erkekler için askerliğini tamamlamaktır.

Eleman arayan pek çok firma genellikle iş başvurusu yapan kişilerin bu özelliklere sahip olmasını bekleyebilir. Bu özelliklere sahip olmak iş hayatında sana avantaj kazandırabilir. Böylece dönemsel bir iş sürecinde takım ruhu ile güzel bir süreç geçirebilirsin. Bunun için öz geçmişindeki bilgilere sahip olduğun özellikleri yazarak da firmalar tarafından dikkat çekebilirsin. Dönemsel proje bazlı iş ilanları bugün güncel olarak bulunduğu için sen de bu özelliklere sahip olduğunda kolay bir şekilde iş ilanlarından yararlanabilirsin.

Dönemsel proje bazlı çalışma şeklinin süresi nasıldır?

Yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma şeklinden farklı olan dönemsel proje bazlı çalışma saatleri genellikle senin tarafından belirlenir. Bu çalışma şeklinin tam zamanlı çalışma şeklinden farkı da çalışmanın başlangıç ve bitiş tarihinin belli olmasıdır. Bu çalışma süreci de firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Bu dönemsel proje bazlı çalışma şeklinde de yine bir çalışma düzeni olacaktır. Belirli bir dönem de olsa bu çalışma şeklinde kendini yeterince geliştirebilirsin.

Dönemsel proje bazlı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Farklı sektörlerden pek çok iş ilanı yayınlanır. Bu ilanlar tam zamanlı ya da yarı zamanlı olabildiği gibi dönemsel de olabilir. Birçok farklı seçenek olduğu için kendine uygun bir ilana ulaşabilirsin. Alanına göre bir dönemsel proje bazlı iş ilanına başvurabilirsin. Bunun için dönemsel proje bazlı olarak bir arama yapman yeterli olacaktır. Böylece ilanları görebilirsin.   

Dönemsel proje bazlı çalışmak için ne yapmak gerekir?

Dönemsel proje bazlı bir işte çalışmak için ilk olarak bir öz geçmişe sahip olman gerekir. Bu öz geçmişi işe başvuracağın dönemlerde güncelleyebilirsin. Dönemsel çalışmak için istediğin firmayı araştırabilirsin. Bunun yanı sıra istediğin şehirlerdeki firmalara da kariyer.net'ten kolayca ulaşabilirsin. Başvurmak istediğin firmaların beklediği niteliklere sahip olduğunda kolaylıkla dönemsel proje bazlı olarak çalışabilir ve kendini alanında geliştirebilirsin.

Dönemsel proje bazlı çalışma şeklinde maaşlar nasıldır?

Her iş şeklinde olduğu gibi dönemsel proje bazlı işlerde de ücretler değişebilir. Şirketlerin beklentilerini karşıladığında alacağın maaş da artabilir. Çalışacağın firma ve alana göre maaşlar belirlendiği gibi deneyim de maaşına etki eden unsurlardan biridir. Ayrıca dönemsel çalışma şekli her şeyden önce senin alanında gelişmen için önemlidir. Bu nedenle alanında kendini en iyi şekilde göstermelisin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dönemsel iş ilanları nelerdir?

Büyük ölçekli işletmelerin belirli dönemlerde iş yoğunlukları artış gösterebilir. Şirketler tarafından bu zamanlarda, belirli bir süre iş olanağı sunulacak personeller aranır. Dönemsel iş ilanları, çeşili alanlar ve pozisyonlar için yayınlanabilir. Dönemsel iş ilanları; vasıflı ve vasıfsız işçi, asistan, müşteri temsilcisi, pazarlama sorumlusu pozisyonlarını içerebilir. Çeşitli pozisyonları içeren dönemsel iş ilanlarına Kariyer.net ile ulaşabilirsin. Ek olarak sosyal güvenlik uzmanı, terapist, cnc operatörü, mühendis, hekim, sosyal medya sorumlusu, tekniker gibi çeşitli alanlarda dönemsel iş ilanları mevcuttur.

Dönemsel iş ilanları hangi sektörleri kapsar?

Dönemsel personeller çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlarda, farklı görevler üstlenirler. Buna bağlı olarak dönemsel personeller için yayınlanan iş ilanları oldukça fazladır. Çoğunlukla telekomünikasyon, çağrı merkezi, yeme içme, turizm alanındaki firmalar dönemsel iş ilanları yayınlamaktadır. Belirli bir süre içerisinde bitirilmesi gereken projeleri olan banka ve üretici işletmeler de dönemsel iş ilanı yayınlayan firmalar arasında yer alır. Yılın belirli dönemlerinde yoğunluk yaşayan tarım, otomotiv, elektrik ve elektronik gibi sektörlerde de dönemsel iş ilanları mevcuttur.

Proje bazlı iş ilanları nelerdir?

Kuruluşların belirli bir tarihte teslim etmek üzere aldığı projeler için proje başlangıç tarihinden bitiş tarihine kadar aktif biçimde performans sergileyecek çalışan ihtiyacı doğar. Bu proje, üretim süreçleri ile ilgili olabileceği gibi pazarlama alanında da olabilir. Buna bağlı olarak mühendis, mimar, hekim, tekniker, sosyal güvenlik uzmanı, inceleme uzmanı gibi organizasyon, üretim veya idari işleri kapsayan pozisyonlar için iş ilanları yayınlanır. Proje sürecini kapsamak koşuluyla, işin pazarlama ve saha süreçlerinde yer almak üzere satış temsilcisi, portföy yöneticisi, e-ticaret elemanı, depo yetkilisi gibi pozisyonlar için ilanları yayınlanabilir.

Dönemsel iş ilanlarında çalışma koşulları nasıldır?

Dönemsel iş ilanlarında mevcut olan çalışma koşulları; şirkete, sektöre, iş süreçlerine ve pozisyona bağlı olarak değişiklik gösterir. Yoğun süreçte eleman ihtiyacı olan otel, kafe, sağlık merkezi gibi kuruluşlar dönemsel iş ilanı yayınlayabilir. Buna bağlı olarak dönemsel iş ilanlarında çalışma ortamı ofis, atölye, depo, şantiyeler olabilir. Belirli bir tarih aralığını kapsayan çalışma süreci boyunca alınacak olan maaşın ödenme biçimi aylık, haftalık veya günlük olabilir. Sigorta, yol, yemek gibi yan haklar ve maaş miktarları işverene bağlı olarak değişiklik gösterir.

notifications İş Alarmı kur